KIR wprowadza mSzafir – podpis elektroniczny bez czytnika i karty kryptograficznej

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
KIR wprowadza mSzafir – podpis elektroniczny bez czytnika i karty kryptograficznej

Dzięki mSzafir, można podpisywać  wszelkie dokumenty w formacie PDF, np. umowy, wiążące oferty handlowe, e-faktury, pisma do administracji publicznej – z wykorzystaniem urządzenia mobilnego, smartfonu czy tabletu. mSzafir może być wykorzystany do uwierzytelnienia e-dokumentów w administracji publicznej, w relacjach z dostawcami usług przy podpisywaniu umów czy w medycynie.

Kwalifikowany podpis elektroniczny złożony za pomocą mSzafir, jest zgodny z wymaganiami eIDAS i ma moc prawną równoważną podpisowi własnoręcznemu.

mSzafir pozwala na złożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego bez konieczności posiadania czytnika i karty kryptograficznej. Klienci mSzafir mogą skorzystać z certyfikatów z długim terminem ważności – rocznych lub dwuletnich, z wybranym limitem podpisów. Przed wydaniem certyfikatu „w chmurze” konieczne jest potwierdzenie tożsamości jego użytkownika – teraz można to zrobić bez wychodzenia z domu, za pomocą zdalnej weryfikacji tożsamości. Z tej opcji mogą korzystać już  klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo.

Trwają prace, które pozwolą na udostępnienie usługi klientom kolejnych banków.

Autoryzacja wymagana przed każdorazowym złożeniem podpisu następuje przy użyciu aplikacji mobilnej mSzafir, którą należy pobrać i zainstalować na telefonie. Do każdego podpisu dołączany jest znacznik czasu, zapewniający podpisanemu dokumentowi długotrwałą wartość dowodową. W ofercie KIR stale dostępny jest certyfikat kwalifikowany Szafir w wersji standardowej, wymagający użycia nośnika fizycznego – karty kryptograficznej, USB, czytnika.

Jak kupić podpis kwalifikowany?

Można zrobić to  w sklepie internetowym Szafir www.mszafir.pl. Wystarczy potwierdzić swoje dane za pomocą bankowej identyfikacji klienta e-Tożsamości. Klienci PKO Banku Polskiego, którzy korzystają z bankowości elektronicznej  mogą sami utworzyć ją w iPKO. Kolejnym krokiem w drodze do uzyskania podpisu jest pobranie certyfikatu kwalifikowanego i aktywowanie aplikacji mobilnej mSzafir. Następnie zalogowanie się i wybranie  dokumentów do podpisu. Cały proces odbywa się  bez podpisywania papierowych czy elektronicznych umów.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: