Polacy uwielbiają swoje komórki - rzeczywista penetracja około 77%

Newsy
Żródło: Rzeczpospolita
Opinie: 5
Opinie: 5

36 proc. Polaków nie wyobraża sobie życia bez swojego telefonu komórkowego – wynika z sondażu firmy GfK Polonia dla dziennika „Rzeczpospilita”. 24 proc. badanych uważa, że świetnie dałoby sobie radę bez komórki. Reszta albo nie ma w tej sprawie zdania, albo twierdzi, że wytrzymałoby bez telefonu komórkowego, choć z kłopotami. 55 proc. Polaków używa komórki kilka razy dziennie. Zdecydowanie częściej z telefonów komórkowych korzysta 21 proc. ankietowanych.

Z sondażu „Rzeczpospolitej” wynika, że zaledwie 12 proc. badanych planuje w najbliższym czasie wymianę swojego aparatu. 81 proc. nie ma takiego zamiaru. Z sondażu GfK Polonia wynika, że telefon komórkowy posiada teraz 77 proc. Polaków. Mężczyźni mają ich więcej niż kobiety. Najmniej komórek można znaleźć u mieszkańców wsi. 30 proc. z nich twierdzi, że nie ma takiego telefonu. W dużych miastach do posiadania komórek przyznaje się ponad 90 proc. ankietowanych.

Graficzna prezentacja wyników badań przeprowadzonych na zlecenie dziennika Rzeczpospolita znajduje się tutaj

Ankietowe badanie przeprowadzono w dniach 2 – 6 października na próbie 972 osób.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  pweee pisze: 2008-10-20 16:32
  Ja sobie nie wyobrazam jakby to było gdybym na co dzień nie nosił ze soba komórki , zwłaszcza teraz - Omni.Byłoby ciezko.
  0
 • Users Avatars Mini
  pelikan pisze: 2008-10-20 17:03
  Czasem bardzo przyjemnie uwolnić się od telefonu, niestety takie momenty zdarzają się bardzo rzadko, a komórka to już przedmiot użytku osobistego jak portfel, zegarek.
  0
 • Users Avatars Mini
  matisoft pisze: 2008-10-20 21:11
  hmmm... bez komórki ciężko a to dlatego że jak nie sms'uję to słucham muzyki więc odciąć się od sieci jestem skłonny bez problemu ale odciąć się od noki nie ma szans :) ciekawe jaki % ludzi ma więcej niż 1 szt. tel. kom. :) ja na pewno jednej nie mam :D
  0
 • Users Avatars Mini
  donik pisze: 2008-10-21 00:40
  pewnie że kocham swoją komórkę no i simplusa i nowe tansze numery:) nie wyobrażam sobie działania bez niej...
  0
 • Users Avatars Mini
  nefertiri pisze: 2008-10-28 16:03
  Zupełnie nie wyobrażam sobie na dzień dzisiejszy funkcjonowania bez komórki. Nawet ze stacjonarnego zrezygnowałam, bo z komórk w taktaku na stacjonarne mam taniej, niż między stacjonarkami. Ale mam 3 telefony, tylko jedną kartę sim. Więcej mi nie potrzeba :)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: