Polkomtel przegrał w sądzie

Newsy
Żródło: UKE
Opinie: 8

28 września 2006 r. odbyła się przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozprawa z odwołania złożonego przez Polkomtel od decyzji Prezesa URTiP z dnia 31 grudnia 2002 r. stwierdzającej, iż Polkomtel zajmuje pozycję znaczącą na rynku świadczenia usług telefonicznych w ruchomych publicznych sieciach telefonicznych na obszarze RP.

Sprawa ta była ponownie rozpatrywana przez SOKiK, gdyż od pierwszego wyroku SOKiK uchylającego decyzję, złożona została apelacja przez prezesa URTiP, którą do rozpoznania przejął Sąd Najwyższy. Sąd Najwyższy uchylił wyrok SOKiK i przekazał sprawę do jego ponownego rozpoznania.

Na ww. posiedzeniu Sąd zamknął rozprawę i wydał wyrok, w którym oddalił odwołanie powoda. Sąd krótko uzasadnił wyrok, wskazując, iż spełnione zostały przesłanki do stwierdzenia pozycji znaczącej powoda na analizowanym rynku. Tym samym SOKiK uznał, iż rozstrzygnięcie Prezesa URTiP zawarte w zaskarżonej decyzji jest prawidłowe.

Na rozprawie pełnomocnik Polkomtela  wniósł o zawieszenie postępowania z tego względu, iż nadal nie jest rozpoznana sprawa zażalenia na postanowienie Prezesa UOKiK wydane w związku z zaskarżoną decyzją. Sąd wniosek oddalił uznając, iż okoliczność ta nie stoi na przeszkodzie w rozpoznaniu sprawy.

Ponadto Polkomtel  złożył również nowe wnioski dowodowe zwracając uwagę Sądu, iż postępowanie powinno dotyczyć badania pozycji Polkomtela na rynku właściwym do roku 2005, gdyż czynienie tego nakazuje art. 361 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego.
Sąd wniosek dowody oddalił stwierdzając, iż datą do której Sąd bada sprawę jest data wydania decyzji, a ponadto wnioski dowodowe, które zgłosił pełnomocnik Powoda są spóźnione.

Sąd oddalił również wniosek dowodowy o przeprowadzenie dowodu z akt sądowych pozostałych operatorów na okoliczność zajmowania przez Polkomtel pozycji znaczącej na rynku, o którym mowa w decyzji. Wniosek ten był ewentualny, na wypadek, gdyby Sąd z urzędu nie zapoznał się z tymi aktami bądź zdecydowałby się na prowadzenie dodatkowego postępowania dowodowego.

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: