Zdjęcia z Barcelony - porównanie realme GT 2 Pro i realme GT 2

Najważniejsze | Newsy | Recenzje
Opinie: 0
Zdjęcia z Barcelony - porównanie realme GT 2 pro i realme GT 2

Podczas targów MWC w Barcelonie mamy okazję używać jednocześnie obu telefonów realme z serii GT 2 – droższą wersję Pro i tańszy o tysiąc model GT 2. Wersja Pro jest pierwszym prawdziwym flagowcem producenta, który stara się dostarczyć to co najlepsze, ale specyfikacja tańszej wersji też jest mocna i godna uwagi. Poniżej można porównać zdjęcia z obu telefonów.

Główny aparat w obu urządzeniach jest identyczny - 50 MP, f/1.8, 24mm, multi-directional PDAF, OIS. Różnica sprowadza się do dostępnych funkcji w oprogramowaniu aparatu. Tutaj główną różnicą jest brak trybu Zdjęcie 3D w tańszym modelu, który najprawdopodobniej wykorzystuje do wykonania efektów matryce dwóch aparatów jednocześnie. Sama jakość zdjęć z głównego aparatu powinna jednak być na tym samym poziomie.

Główną różnicę znajdziemy w aparacie szerokokątnym. W droższym GT 2 Pro ma on parametry 50 MP, f/2.2, 15mm, 150˚ a w tańszym 8 MP, f/2.2, 119˚. Różnica jest widoczna zarówno w rozdzielczości, jak i w kącie widzenia – model GT 2 Pro oprócz standardowego szerokiego kąta uruchomianego bezpośrednio w podglądzie kadru, w zakładce „więcej” ma dodatkowy tryb 150°. Co prawda jest on pozbawiony korekcji zniekształceń, ale oferuje najszerszy na rynku smartfonów kąt widzenia.

Trzecia różnica to tryb makro. realme GT 2 ma klasyczny aparat makro, podczas gdy GT 2 Pro zastąpił go mikroskopem o powiększeniach x20 i x40.

Ceny i dostępność w Polsce można zobaczyć tutaj.

Ceny obu smartfonów w ofercie Plusa są tutaj.

Nasz test smartfonu realme GT 2 Pro można przeczytać tutaj.

Przykładowe zdjęcia realme GT 2:

Przykładowe zdjęcia realme GT 2 Pro:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: