Posiadacze iPhonów polubili Operę Mini

Newsy
Żródło: Opera
Opinie: 1

2 tygodnie po premierze iPhone jest już trzecim najpopularniejszym urządzeniem na świecie, przez który użytkownicy łączą się z Internetem za pośrednictwem Opery Mini. Premiera Opery Mini na iPhona zmieniła także kolejność krajów o największej liczbie użytkowników przeglądarki. Według wstępnych wyliczeń USA mogą wkrótce stać się piątym krajem na liście, wyprzedzając Nigerię, RPA i Ukrainę.

Raport „Stan sieci mobilnej” dostarcza informacje dotyczące głównych trendów światowego Internetu mobilnego. Pełny raport jest dostępny na: http://www.opera.com/smw/. Najnowszy raport, oprócz światowych tendencji i zestawień krajów, skupia się na Internecie mobilnym w Unii Europejskiej i przedstawia wstępne dane dotyczące Opery Mini na iPhona.

Trendy w Polsce

- Wzrost liczby odsłon od marca zeszłego roku: 58,7%. Wzrost liczby użytkowników w analogicznym okresie: 53,4%. Liczba odsłon przypadająca na jednego użytkownika: 182. Przesył danych przypadający na jednego użytkownika: 6 megabajtów.

- Najpopularniejsze strony polskiego Internetu mobilnego: 1) google.com 2) nasza-klasa.pl 3) onet.pl 4) wikipedia.org 5) allegro.pl 6) youtube.com 7) wp.pl 8) sciaga.pl 9) fotka.pl 10)my.opera.com

- Najpopularniejsze urządzenia polskiego Internetu mobilnego: 1) Sony Ericsson K800i 2) Nokia 6300 3) Nokia 5130 XpressMusic 4)Sony Ericsson K550i 5) Sony Ericsson W890i 6) Nokia 5310 XpressMusic 7)Nokia E51 8) Nokia 6500s 9)LG KU990i 10)Sony Ericsson W910i

Globalne trendy:

W marcu 2010 r. Opera Mini miała ponad 55,2 miliony użytkowników, co stanowi wzrost o 9,3% w porównaniu z lutym i aż o ponad 140% w porównaniu z marcem 2009.

Te 55,2 miliony obejrzały w marcu ponad 25,8 miliardów stron. Od lutego oglądalność stron skoczyła o 17,4%, a w skali rocznej – o 200%.

W marcu użytkownicy Opery Mini wygenerowali dla operatorów ponad 396 milionów megabajtów danych. W porównaniu z lutym oznacza to wzrost o 19,8%. Dane w Operze Mini są kompresowane o maksymalnie 90%. Gdyby nie ten fakt, użytkownicy przeglądarki obejrzeliby prawie 3,6 petabajta danych w zeszłym miesiącu. Od marca 2009 r. przesył danych zwiększył się o 166%.

Dziesięć krajów o największej liczbie użytkowników (w kolejności): Rosja, Indonezja, Indie, Chiny, Ukraina, RPA, Nigeria, USA, Wietnam i Wielka Brytania.

Przegląd efektu iPhona

- 2 tygodnie po premierze Opery Mini na iPhona ujawniamy wstępne dane dotyczące jej użytkowników. Bardziej szczegółowe liczby podamy w przyszłym miesiącu przy okazji kwietniowego raportu.

- iPhone jest obecnie urządzeniem numer 3 wśród użytkowników Opery Mini na świecie. Wszystkie pozostałe 19 urządzeń w pierwszej dwudziestce to telefony Nokii i Sony Ericssona.

- iPhone od Apple jest obecnie numerem 1 wśród urządzeń z Operą Mini w USA, wyprzedzając zdecydowanie BlackBerry (poprzedniego lidera).

- W przyszłym miesiącu pierwsza dziesiątka krajów ulegnie zmianie. Już w połowie kwietnia USA wskoczyły z 8. na 5. miejsce.

- iPhone już teraz stał się ulubionym urządzeniem użytkowników Opery Mini w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Korei, Kanadzie, Niemczech i Japonii.

Trendy w Unii Europejskiej

- 10 krajów o największej liczbie użytkowników na Starym Kontynencie to (w kolejności): Wielka Brytania, Polska, Niemcy, Czechy, Włochy, Rumunia, Słowacja, Hiszpania, Holandia i Finlandia.

- W skali rocznej liczba wizyt na stronach w tych jedenastu krajach wzrosła o 82%, liczba unikalnych użytkowników – o 60%, a transfer danych – o 71%.

- Słowacja i Niemcy prowadzą w zestawieniu jeśli chodzi o wzrost odsłon w skali rocznej (odpowiednio 139,7% i 120,8%). Włochy i Rumunia prowadzą w zestawieniu wzrostu liczby użytkowników (odpowiednio 140,4% i 121,4%). Rumunia dominuje w kategorii odsłon przypadających na użytkownika – 361 w ciągu miesiąca.

- W Unii Europejskiej Google prowadzi w zestawieniu najpopularniejszych stron w 9 z 10 krajów. Wyjątek stanowią Czechy, gdzie Google ustępuje miejsca Seznam.

- Użytkownicy Opery Mini preferują telefony Nokii i Sony Ericssona. Gdzieniegdzie w zestawieniu pojawiają się urządzenia LG i Samsunga.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: