Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe kupiło sprzęt Alcatela

Newsy
Żródło: Alcatel
Opinie: 9

Alcatel poinformował, że Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS) wybrało ruter Alcatel 7770 Optical Broadband Exchange do obsługi Polskiego Internetu Optycznego (Polish Optical Internet).

PCSS odpowiada za wdrożenie w Polsce krajowej sieci badawczej i edukacyjnej (National Research and Education Network) oraz zarządzanie nią, a także za świadczenie zaawansowanych usług komercyjnych na rzecz głównych użytkowników instytucjonalnych tej sieci. Działając z upoważnienia polskiego środowiska naukowego, PCSS buduje Polski Internet Optyczny pod nazwą PIONIER ? jest to licząca 5000 km sieć, która łączy wszystkie akademickie optyczne sieci miejskie w kraju. Ruter Alcatel 7770 OBX będzie pełnić 
funkcję platformy obsługującej szkieletową sieć IP PIONIERA, a także posłuży jako punkt wymiany ruchu z ogólnoeuropejską siecią badawczą GÉANT, łączącą 32 sieci NREN z terenu Europy.

„Kluczem do sukcesu naszej zaawansowanej sieci telekomunikacyjnej, zapewniającej transmisję dużych ilości danych i integrującej usługi telekomunikacyjne na platformie IP, jest jej niezawodność i wydajność. W tym celu konieczne jest udostępnienie szkieletowej sieci IP, która zagwarantuje niezawodność równą niezawodności tradycyjnych sieci telefonicznych, a jednocześnie zapewni możliwości Internetu optycznego" ? powiedział dr inż. Maciej Stroiński, dyrektor techniczny PCSS. „Wybierając ruter 7770 OBX Alcatela, wchodzimy do europejskiej czołówki firm wdrażających sieci IP nowej generacji".

„Wybór dokonany przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe jednoznacznie dowodzi słuszności naszej strategii dotyczącej ruterów Alcatel 7770 OBX; ma ona na celu znaczne podniesienie opłacalności eksploatacji sieci IP poprzez radykalne zwiększenie niezawodności i skalowalności ruterów IP" ? powiedział Michel Rahier, prezes działu sieci szerokopasmowych Alcatela. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości dostarczenia platformy do obsługi szkieletowej sieci IP dla tej strategicznej, bardzo nowoczesnej infrastruktury  sieciowej".

Informacje o ruterze 7770 OBX firmy Alcatel

Optyczny ruter szerokopasmowy Alcatel 7770 Optical Broadband Exchange zapewnia niezawodność na poziomie wymaganym przez operatorów telekomunikacyjnych. Niezawodność tę osiągnięto dzięki zastosowaniu technologii Alcatel Carrier Environment Internet System (internetowy system Alcatela do obsługi środowisk operatorskich, ACEIS) ? kluczowego komponentu umożliwiającego  zapewnienie niezawodności szkieletowych sieci IP na poziomie 99,999%. Ponadto niezrównana skalowalność przepływności łączy, w zakresie od 100 Gb/s do 1,9 Tb/s, umożliwia rozbudowę urządzenia OBX 7770 wraz z rozwojem sieci IP operatora przez czas  znacznie dłuższy, niż w przypadku dotychczasowych ruterów.
Ruter Alcatel 7770 OBX został zaprojektowany specjalnie do obsługi sieci klasy operatorskiej i stanowi punkt zwrotny w rozwoju internetowych sieci szkieletowych. Dzięki połączeniu skalowalności i zastosowanej w tym ruterze technologii ACEIS, operatorzy mogą obniżyć koszty eksploatacji nawet o 50%, przy zachowaniu takiej samej wydajności sieci. Większa dostępność usług i wydajność, a także znakomite funkcje zarządzania ruchem zapewniają duże możliwości zwiększenia przychodów. Ruter OBX, zbudowany z wykorzystaniem zalet technologii zastosowanej w produktach z serii Alcatel 7770, ma zoptymalizowaną konstrukcję modułową i umożliwia usprawnienie działania operatora. 

Informacje o Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS) powstało w 1993 roku z inicjatywy Komitetu Badań Naukowych. Decyzją Konferencji Rektorów miasta Poznania PCSS zostało afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk.
Do głównych zadań PCSS należy zarządzanie krajową szerokopasmową siecią naukową POL-34/622 oraz Miejską Siecią Komputerową POZMAN. Ponadto PCSS dostarcza użytkownikom ze środowiska naukowego usług obliczeń dużej mocy. PCSS jest aktywne w wielu projektach krajowych i europejskich w zakresie sieci nowej generacji (Next Generations Networks), GRID-ów oraz portali.

Opinie:

Opinie archiwalne (9):

Komentuj

Komentarze / 9

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    Kan pisze: 2003-01-07 16:47
    A jednak jest coś w Polsce "super" przynajmniej w Poznaniu.A o sieci szerokopasmowej marzy każdy internauta,który musi męczyć się w sieci osiedlowej przy 50kb/s.
    0
  • Users Avatars Mini
    kon_you pisze: 2003-01-07 16:48
    jestem pierwszy:)))))
    0
  • Users Avatars Mini
    ghostdog pisze: 2003-01-07 17:18
    Superkomputerowo-Sieciowe centrum kupilo super sprzet Alcatela.Zobaczymy czy okaze sie super i czy bedzie nawal. .....::::::Capoeira Fighter 2:::::::::........
    0
  • Users Avatars Mini
    kevcio pisze: 2003-01-07 18:12
    Dziwi mnie ze takie super super zakupilo sprzet alcatela no ale zobaczymy, jakby nie bylo to mam mniejsze pojecie od nich o tym:)
    0
  • Users Avatars Mini
    Tytan pisze: 2003-01-07 18:41
    Ciesze sie, ze w naszym pieknym nadwislanskim kraju wdrazana jest nowoczesna technologia, choc pewnie sprowadzi to sie do prowadzenia serwerow CS'a:) BTW Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe - polefka, roftl. Co w nim takiego super? Przynajmniej Nokii dostalo sie po nosie.
    0
  • Users Avatars Mini
    sęda pisze: 2003-01-07 19:43
    no prosze alcatel szaleje
    0
  • Users Avatars Mini
    lupa2 pisze: 2003-01-07 20:23
    przykladowe zastosowania: modelowanie chemiczne, fizyczne, geologiczne, farmakologiczne (np. projektowanie nowych lekow); skomplikowane obliczenia matematyczne; projektowanie i symulacje; na prawde duze bazy danych; CDN; czy w koncu bardzo fajny i coraz popularniejszy pomysl roznego rodzaju (data) GRIDow. tak wiec Tytan: mozesz sie kulac ze smiechu po podlodze, ale co 1000 GFLOPow na sekunde to nie w peceta dmuchal ;) ghostdog&Tytan: Nokia dopiero gdzies w maju 2002 solidniej sie wziela za optyczny broadband, a i tak sa skoncentrowani na transferze bezprzewodowym. ciekawsze jest dla mnie to, ze MAN w poznaniu bardzo sie kochal z cisco - a tu z boczku alcatel wychynal. hmm... pzdr
    0
  • Users Avatars Mini
    marc pisze: 2003-01-08 01:06
    oo i okazalo sie ze w Polsce mozemy miec cos "super"i bardzo dobrze ze powstaja takie osrodki,to tylko przyspieszy nasz rowzoj technologiczny
    0
  • Users Avatars Mini
    francuzz pisze: 2003-01-09 21:43
    oj nie sadze ze to jest takie super. Pracowalem w Alcatelu ze switchami seri 7x70 (7270 i 7470) - dawne NewBridge . 7770 to jest takie ich rozwiniecie , nowy model i no nie bardzo jest router, nazwalbym to raczej switchem. Mam nadzieje ze ten 7770 jest mniej awaryjny niz poprzednie z serii 7x70 bo w tamtych rozne karty padaly dosyc szybko, a wymiana kart nastepuje dosyc dlugo... Wiec mam nadzieje ze ktos tam sie w Poznaniu dobrze zastanowil zanim to kupil.
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: