Prezes Dialogu: "akwizycje i budowa silnej grupy kapitałowej wokół Dialogu będą jednym z ważniejszych kierunków nowej strategii"

Newsy
Żródło: Dialog
Opinie: 2

Telefonia Dialog oraz PKN Orlen zawarły warunkową umowę sprzedaży udziałów w spółce Petrotel. Komunikat prasowy dotyczący tej transakcji:

W wyniku umowy PKN Orlen sprzeda Telefonii Dialog wszystkie posiadane udziały w Petrotelu, stanowiące w sumie 75% kapitału zakładowego tej spółki, za łączną sumę 32,4 mln PLN. Transakcja dojdzie do skutku pod warunkiem nie skorzystania przez pozostałych udziałowców spółki Petrotel z przysługującego im prawa pierwokupu tych udziałów. Decyzja ta musi zostać podjęta najpóźniej w ciągu 4 tygodni od daty zawarcia transakcji (czyli do dnia 20.10.2008).
Telefonia Dialog planuje docelowo nabycie pozostałych 25% udziałów spółki Petrotel od mniejszościowych udziałowców.

Po zakończeniu rozpoczętego wczorajszą umową procesu transakcji Telefonia Dialog stanie się właścicielem nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej o wartości ok. 40 mln PLN, z której korzysta obecnie ponad 20 tysięcy klientów telefonii stacjonarnej oraz 8 tysięcy użytkowników Internetu w rejonie Płocka i okolic. Należy również podkreślić, że nabycie Petrotela to pozyskanie tak znaczącego klienta biznesowego jakim jest PKN Orlen.

„Akwizycje i budowa silnej grupy kapitałowej wokół Dialogu będą jednym z ważniejszych kierunków nowej strategii. Każde przejęcie musi jednak od początku być uzasadnione ekonomicznie oraz prezentować oczywiste korzyści strategiczne i stricte biznesowe. Petrotel spełnia te warunki ” – mówi Piotr Mazurkiewicz, prezes zarządu Telefonii Dialog.

Przejęcie Petrotela to pierwsza tak duża transakcja w obszarze przejęć realizowana przez Telefonię Dialog. To ważny moment w historii spółki stanowiący istotny krok w budowie silnej pozycji Dialogu na polskim rynku telekomunikacyjnym i uwiarygodniający go w oczach przyszłych inwestorów.

„Stając się właścicielem spółki Petrotel, będziemy mogli zwiększyć wkrótce przychody całej grupy kapitałowej o ok. 40 mln zł z marżą EBITDA na poziomie ok. 30%. Nie można tez zapomnieć o obniżeniu marż za tranzyt połączeń, a także opłat za dzierżawy i serwis” – podsumowuje finansowe korzyści transakcji Tomasz Szeląg, wiceprezes ds. finansów.

Wejście Petrotela do grupy kapitałowej Dialogu stwarza również znaczący potencjał do sprzedaży dodatkowych usług dotychczasowym klientom Petrotela – ze szczególnym uwzględnieniem usług cyfrowej telewizji i wideo na żądanie, a w przyszłości również telefonii komórkowej. Wzmocni to również markę Dialogu i zdynamizuje sprzedaż usług WLR oraz BSA w strefie numeracyjnej 024.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    ttt pisze: 2008-09-22 20:20
    Dopóki Dialog będzie firmą państwową, gdzie polityka gra główne skrzypce, dopóty firma ta będzie ciągle na krawędzi bankructwa.
    0
  • Users Avatars Mini
    tkubon pisze: 2008-09-22 20:47
    "Akwizycje i budowa silnej grupy kapitałowej wokół Dialogu będą jednym z ważniejszych kierunków nowej strategii" a może zamiast nachalnej akwizycji lepiej dać po prostu konkurencyjną ofertę, a nie o 3 gr taniej niż w TP, może warto zainwestować we własne kable, albo chociaż w LLU zamiast tylko czekać na łatwy zysk?
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: