Dziennik Gazeta Prawna opublikował wywiad z Miroslavem Rakowskim, prezesem T-Mobile Polska. Prezes ostro wypowiada się w nim na temat ugody zawartej przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ze Sferią. Prezes powiedział: "Cała sytuacja rodzi wiele wątpliwości i pytań. To, co się stało na polskim rynku, jest dla nas wielkim zaskoczeniem, bez precedensu w Europie. Jak pan wie, jestem z Czech. Tam na transferowanie państwowego majątku do prywatnych podmiotów mówi się „tunel”. Ze zwykłego tunelu wyjeżdżają samochody, z tego wyjeżdżają pieniądze. Jeśli ktoś w Czechach powie „tunel”, to wszyscy wiedzą, o co chodzi."
Rakowski dodaje: "Jeżeli MAiC twierdzi, że zawarło porozumienie, bo Polska była narażona na wysokie odszkodowania w wysokości rzekomo 1,5 mld zł i wszystko zostało wyliczone przez profesjonalistów, to dlaczego ta dyskusja nie była prowadzona publicznie? Dlaczego w rozmowach nie uczestniczyły izby zrzeszające przedsiębiorców telekomunikacyjnych, czyli KIGEiT i PIIT? Czy opiniował to UOKiK? Wreszcie dlaczego informacja o porozumieniu została upubliczniona tuż przed długim weekendem? Dlaczego środowisko operatorów dowiaduje się o tym dopiero po uprawomocnieniu się tej ugody? Jeszcze 19 lipca 2013 r. Urząd Komunikacji Elektronicznej informował nas oficjalnie, że cały pakiet 30 MHz z zakresu 800 MHz przeznaczonych na szerokopasmowy internet, czyli razem z częścią przekazaną Sferii, będzie przedmiotem przetargu lub aukcji. A ugodę zawarto tydzień wcześniej. Czy to znaczy, że UKE o niczym nie wiedział? Ciekaw jestem, czy wiedział o tym chociaż premier albo minister finansów."
Prezes T-Mobile twierdzi, że blok Sferii tak naprawdę będzie użytkował Polkomtel: "W komunikacie z grudnia 2012 r. NFI Midas informował, że w podpisanej umowie Sferia wyraziła zainteresowanie nabyciem ośmioletnich obligacji Midasa oraz że obie spółki zobowiązały się do zawarcia umowy, zgodnie z którą grupa Midas dostarczy Sferii sieć telekomunikacyjną. W komunikacie czytamy także, że jeśli Sferia uzyska prawo do dysponowania częstotliwościami umożliwiającymi świadczenie usług w technologii LTE, to zawrze z Midasem umowę, która pozwoli jej hurtowo odsprzedawać pozyskane pasma i usługi. Uważam, że częstotliwości przekazane Sferii będą użytkowane przez Polkomtel i o tym było już wiadomo przed zawarciem ugody. A zatem operator sieci Plus będzie miał dostęp do częstotliwości bez jakiegokolwiek zobowiązania inwestycyjnego."
Rakowski zapowiada także: "Nie wykluczam, że potem sprawę skierujemy do międzynarodowego arbitrażu, bo widzę, że postępowanie Sferii było skuteczne. Nasze roszczenia z pewnością będą wyższe."