3 grudnia 2002 r. Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty Witold Graboś podpisał kolejne trzy zezwolenia telekomunikacyjne na eksploatację publicznych sieci telefonicznych.
Zezwolenie nr 33/2002/Z dla Teleplus Sp. z o.o. (z siedzibą w Lublinie, ul. Kołaczkowskiego 27). Teleplus Sp. z o.o. zamierza świadczyć usługi jako MVNO (Mobile Virtual Network Operator - Wirtualny Operator Sieci Ruchomej), przy współpracy z innym uprawnionym operatorem sieci telefonicznej na obszarze całej Polski. Zezwolenie jest ważne przez okres 25 lat.
Zezwolenie nr 34/2002/Z dla firmy Telefony Opalenickie Sp. z o.o. (z siedzibą w Opalenicy, Pl. Piłsudskiego 5) uprawnia do świadczenia wszelkich usług telekomunikacyjnych w sieci stacjonarnej na obszarze następujących miast i gmin: Grodzisk Wlkp., Nowy Tomyśl, Lwówek, Zbąszyń, Buk. Zezwolenie jest ważne przez okres 25 lat.
Zezwolenie nr 35/2002/Z dla Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. (z siedzibą w Katowicach, ul. Damrota 16-18) uprawnia do świadczenia wszelkich usług telekomunikacyjnych w sieci stacjonarnej znajdującej się na obszarze gminy Katowice, miasta Mysłowice i miasta Ruda Śląska. Zezwolenie jest ważne przez okres 25 lat.
Przy odbiorze zezwolenia telekomunikacyjnego operatorzy są zobowiązani uiścić opłatę w wysokości 2.500 EURO (sieci stacjonarne) lub 5.000 EURO (sieci komórkowe), która stanowi dochód budżetu państwa.
Od początku 2001 r. na podstawie ustawy Prawo telekomunikacyjne, zostało wydanych 35 zezwoleń telekomunikacyjnych, w tym 30 zezwoleń na eksploatację sieci stacjonarnych (PSTN) oraz 5 zezwoleń dla wirtualnych operatorów sieci komórkowych (MVNO).