W sieci rozpoczął działalność GSM Science (www.gsmscience.pl) pierwszy w Polsce serwis internetowy, który zajmuje się tematyką oddziaływania pól elektromagnetycznych na zdrowie ludzi i środowisko w kontekście telefonii komórkowej.
Zadaniem nowego medium jest popularyzacja w społeczeństwie wiedzy na temat pola elektromagnetycznego oraz jego wpływu na zdrowie człowieka
i środowisko. Portal informuje również o aktualnych przepisach prawnych, które obowiązują podmioty realizujące inwestycje związane z rozwojem infrastruktury telefonii komórkowej.
Treści portalu mają być pomocą dla wielu środowisk zawodowych: lekarzy, inwestorów, prawników, urzędników administracji terenowej, ekologów, a także zwykłych użytkowników telefonów komórkowych, którzy mają ograniczony dostęp do pełnej wiedzy na temat oddziaływania pola elektromagnetycznego na ludzi i przyrodę.
Koncepcja portalu GSM Science powstała między innymi z inicjatywy organizacji ProLinea - Towarzystwa Rozwoju Infrastruktury, którego celem jest tworzenie korzystnych warunków rozwoju infrastruktury technicznej, komunikacyjnej, łączności i przesyłu informacji. ProLinea objęła również honorowy patronat nad portalem i publikowanymi w nim treściami.
Towarzystwo Rozwoju Infrastruktury ProLinea zainaugurowało działalność 2002 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich podczas salonu "Nauka dla gospodarki". Inicjatorami i założycielami Towarzystwa są wiodące przedsiębiorstwa z sektora gazowniczego, elektroenergetycznego
i paliwowego, które chcą inicjować wielorakie działania na rzecz rozwoju inwestycji infrastrukturalnych w Polsce, by jak najszybciej odrobić olbrzymie zapóźnienia w tej dziedzinie i włączyć Polskę w europejską przestrzeń infrastruktury publicznej.
Podstawowym przedmiotem zainteresowania ProLinei jest problematyka przygotowania, realizacji oraz funkcjonowania inwestycji infrastrukturalnych,
w tym przede wszystkim liniowych inwestycji celu publicznego o znaczeniu ponadlokalnym. Celem Stowarzyszenia jest tworzenie szans rozwojowych oraz harmonizowanie rozwoju kraju i poszczególnych regionów m.in. od rozbudowy i modernizacji linii energetycznych, magistrali telekomunikacyjnych, gazociągów i rurociągów paliwowych oraz autostrad i dróg ekspresowych.