PSL o telekomunikacji

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 5

Zagwarantowanie powszechnego dostępu do usług telekomunikacyjnych i wzrost konkurencyjności na rynku takich usług - to niektóre propozycje PSL zmierzające do wspierania rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Propozycję ludowców przedstawili prezes PSL Jarosław Kalinowski, były premier Waldemar Pawlak i były minister łączności Andrzej Zieliński. PSL uważa, iż rozwój nowoczesnych usług telekomunikacyjnych, w tym przede wszystkim teleinformatycznych, to jeden z podstawowych warunków rozwoju kraju. Według niego, obecne prawo telekomunikacyjne jest zbyt liberalne i mamy do czynienia m.in. z rezygnacją państwa z wpływu na rozwój usług telekomunikacyjnych, z ochroną monopolu prywatnego i załamaniem się programu telefonizacji kraju. Ludowcy opowiadają się m.in. za wzmocnieniem roli państwa w regulacji rynku usług telekomunikacyjnych, przekształceniami w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji, wpływem organów regulacyjnych państwa na politykę taryfową operatorów i za rezygnacją z ochrony prywatnego monopolu.

Zdaniem Pawlaka, należy zwracać uwagę na to, że w obecnej gospodarce ważne jest zachowanie "rozsądnej równowagi między biznesem a sprawami regulacyjnymi i ochroną konsumentów". "Nasze instytucje - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta i Urząd Regulacji Telekomunikacji - powinny w bardziej zdecydowany sposób reagować np. na takie praktyki, jakie ostatnio zastosowała TP SA podwyższając abonament o 40 %" - uważa były premier.

Według niego, z konsumenckiej strony patrząc, czas najwyższy aby URT "zaczął działać, bo na razie dużo słychać o jego organizacji, a nie widać żadnych działań, które byłyby odczuwane przez gospodarkę i konsumentów".

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Zygi pisze: 2001-08-01 14:23
  Chłopi nie mogą poradzić sobie w polu a biorą się za doradzanie w kwesti usług teleinformatycznych. No tak!Będą sadzić, siać przez internet a potem Rząd będzie im dopłacał do komputerów i ich nieudolności. Ej Chłopstwo zabierzcie się wreszcie za konkretną pracę.
  0
 • Users Avatars Mini
  eljocik pisze: 2001-08-01 14:38
  PSL kocha byc wyrocznia w wielu sprawach. Podobnie zachowal sie w przypadku doradzania Warszawie co ma zrobic, aby usprawnic komunikacje miejscka. Mowiac krotko, ludzie renesansu!!! :-D
  0
 • Users Avatars Mini
  jarecki pisze: 2001-08-01 21:30
  Większa centralizacja w telekomunikacji? Większa rola Państwa? (czyt. polityków) Czyżby szykowali kilka interesujących posad dla kolesiuff po wyborach ??
  0
 • Users Avatars Mini
  Amiri pisze: 2001-08-01 23:14
  AAAAAAA zbyt liberalne !!!! ROTFL nie mogę!!!! Panie Kalinowski i Panie Cyborg (Pawlak): won na Kubę!
  0
 • Users Avatars Mini
  Raf pisze: 2001-08-02 02:05
  Panom z PSL marzy się zasiadanie w komisjach przyznających koncesje, przywileje itp. Przecież 100.000 $ w łapę za byle zezwolenie to nie byle co...
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: