realme 7i - TOP5 najważniejszych zalet

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
realme 7i - TOP5 najważniejszych zalet

Ostatnie premiery potwierdzają silną pozycję marki realme w segmencie niedrogich smartfonów. Dobry stosunek ceny do jakości jest wyznacznikiem całej serii realme 7, a najbardziej rzuca się w oczy w najnowszym i najtańszym modelu z tej serii, czyli realme 7i. Za 699 zł mamy kilka istotnych przewag nad rywalami z tego samego segmentu. Przyjrzyjmy się zatem liście TOP5 najważniejszych zalet realme 7i.

Bateria 6000 mAh

Smartfony, które mają baterię 6000 mAh można policzyć na palcach jednej ręki i wszystkie są droższe od realme 7i. Taka bateria pozwala funkcjonować nawet 4 dni bez ładowarki. Naładowany do pełna realme 7i pozwoli na 43 godziny rozmów telefonicznych – to dwie doby, w których robimy tylko po 2,5 godziny przerwy na sen. W naszym teście smartfon pozwolił na oglądanie YouTube przez ponad 25 godzin bez przerwy z jasnością ekranu ustawioną na połowę. Chociaż nikt nie potrzebuje doglądać wideo tak długo bez przerwy, nasz test pokazuje na ile możemy liczyć w przypadku tak pojemnej baterii. Podczas normalnego użytkowania telefonu czas oglądania wideo rozłoży się na kilka dni korzystania ze smartfonu zależnie od potrzeb.

Komplet aparatów

Tanie smartfony często nie mają tego wszystkiego, co oferują droższe modele, a cięcia często dotyczą aparatów. realme 7i kosztuje 699 zł, ale ma komplet kamer – startując od głównego aparatu o rozdzielczości 48 megapikseli, który naszym zdaniem robi dobre, szczegółowe i ostre zdjęcia dzienne. Nadal rzadkością w tym przedziale cenowym jest aparat z superszerokim kątem. Pozwala na zrobienie zdjęć tam, gdzie pole widzenia standardowego aparatu jest za wąskie, co otwiera nowe możliwości fotografowania np. w pomieszczeniach. Dla chętnych, jako dodatek jest też obiektyw dedykowany zdjęciom makro, choć z tego korzystamy znacznie rzadziej, niż z szerokiego kąta.

Dobra wydajność i wyposażenie

W wypadku realme 7i producent postarał się, aby smartfon działał płynnie i nadawał się także do grania w gry. Ośmiordzeniowy MediaTek Helio G85 radzi sobie z praktycznie każdym zadaniem. Aplikacje ładują się szybko, a gry działają płynnie. Jeśli wbudowane 64 GB pamięci przestanie nam wystarczać to niedużym kosztem możemy dołożyć kartę pamięci o pojemności do 256 GB. Użycie karty micro SD nie wyklucza korzystanie z dwóch kart SIM, bo realme 7i ma trzy niezależne miejsca – dwie na karty nano SIM i trzecie, osobne na kartę pamięci.

Ekran

Realme 7i ma duży wyświetlacz o przekątnej 6,5 cala i proporcjach 20:9. Ekran jest wykonany w technologii IPS i ma bardzo dobre kąty widzenia. Obraz jest jasny, kontrastowy, a kolory nasycone. Kolejnym plusem są wąskie ramki wyświetlacza po bokach oraz przednia kamera umieszczona w niewielkim wycięciu w kształcę kropli wody. Rozdzielczość ekranu to HD+, co jest w zupełności wystarczające do komfortowego użytkowania telefonu, a przy okazji pozwala dodatkowo zmniejszyć zużycie baterii.

Nakładka realme UI i aktualny system

realme 7i działa pod kontrolą aktualnego Androida 10 który ma bieżące aktualizacje zabezpieczeń z 5 listopada 2020. Nawet nie każdy flagowiec może pochwalić się równie aktualnymi zabezpieczeniami. Doświadczenia użytkownika płyną z autorskiej nakładki realme UI, która rozszerza funkcje telefonu o nowe opcje. Oprócz ciemnego motywu i trybu komfortu oczu znajdziemy w systemie „przestrzeń gier” pozwalającą zarządzać wydajnością i zużywaną energią oraz blokującą powiadomienia. Jest możliwość klonowania aplikacji, tak aby użyć jednego rodzaju komunikatora z dwoma różnymi kontami, możliwość nagrywania ekranu, czy wygodne robienie zrzutów ekranu za pomocą gestów trzema palcami.

Atrakcyjna cena

Wraz z rozwojem technologii nie tylko najdroższe smartfony wprowadzają nowe technologie, ale również nowe i lepsze rozwiązania trafiają do urządzeń w bardzo przystępnej cenie. Biorąc pod uwagę stosunek ceny do możliwości, realme 7i jest według nas smartfonem godnym polecenia, który oferuje bardzo dobry czas działania na baterii, lepszy zestaw aparatów niż jego bezpośrednia konkurencja, dobrą wydajność i gwarancję aktualizacji oprogramowania do nowszych wersji. Gdy nie chcemy, aby telefon był największym wydatkiem w naszym budżecie, to realme 7i może okazać się najlepszym wyborem.

Inne informacje na temat smartfonu realme 7i:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: