Revolut przekroczył 50 milionów klientów na świecie.
W Polsce przekroczył 4 miliony klientów w Polsce i w przyszłym roku chce mieć 5 milionów
W 2024 roku do Revolut dołączyło ponad 10 milionów nowych klientów i stał się on najczęściej pobieraną aplikacją finansową w Europie.
W 2024 r. firma uzyskała wycenę na poziomie 45 mld $, otrzymała licencję bankową z ograniczeniami w Wielkiej Brytanii od brytyjskiego regulatora PRA i ogłosiła, że przychody Grupy Revolut w 2023 r. przekroczyły 2,2 mld $, przy rekordowym zysku przed opodatkowaniem na poziomie 545 mln $.
2024 r. był przełomowy także w Polsce. Revolut przekroczył nad Wisłą próg 4 milionów klientów i utrzymał tempo wzrostu na poziomie 1 milion nowych klientów rocznie. W przyszłym roku chce mieć 5 milionów klientów w Polsce. Hitem w 2024 r. było dodanie w aplikacji Revolut usług telekomunikacyjnych, przesyłu danych i cyfrowych kart eSIM. Podczas letnich podróży Polacy wykupili 50 tys. pakietów przesyłu danych. Choć Revolut sprawdza się w podróży, Polacy większość transakcji wykonują nim w Polsce ( 58% w III kw. 2024). Jest także najczęściej pobieraną aplikacją finansową nad Wisłą (od 2023 r.), niezależnie od pory roku lub miesiąca (nie tylko w sezonie turystycznym).
Revolut oferuje jednorazową kartę wirtualną (do bezpiecznych zakupów w sieci), bezpłatny Express Elixir (PLN), przelewy SEPA Instant (EUR), usługi Robo-Advisor (półautomatyczne zarządzanie portfelem inwestycyjnym), handel ułamkowymi akcjami, ETF-ami, złotem, obligacjami (z Revolut inwestuje już 290 tys. polskich klientów).
Z kont wspólnych Revolut, do zarządzania budżetem domowym i współdzielenia wydatków, korzysta już w Polsce 28 tys. klientów (+115% w b.r.) Ponad 134 tys. polskich rodziców i dzieci używa konta, apki i kart <18 (+58% w b.r.) do edukacji finansowej. Z Revolut korzystają też oszczędzający (w PLN i EUR). Środki, które Polacy deponują przez aplikację Revolut wyniosły 1,2 mld EUR w czerwcu 2024 r. (+27% w I półroczu 2024 r.).
Europejski Revolut Bank ma pełną licencję bankową i jest regulowany bezpośrednio przez Europejski Bank Centralny i Bank Litwy (bank ma ponad 34 mln klientów w Europie).
Revolut uruchamia nowe banki (uzyskał licencje bankowe w Wielkiej Brytanii i Meksyku) i zakłada oddziały banku Revolut Bank UAB w krajach UE (działają już m.in. w Irlandii, Francji, Hiszpanii i Holandii). Revolut Bank UAB planuje też ekspansję klasycznych produktów bankowych (kredyty, depozyty) i usług dla firm (Revolut Pay, Reader, Terminal) w EU. Revolut integruje się także z lokalnymi systemami płatności (Bizum w Hiszpanii, iDEAL i Tikkie w Holandii, a wczoraj z BLIK w Polsce).
Revolut buduje też w Polsce regionalny hub kredytowy. Nad Wisłą rośnie zarówno sprzedaż (+87% r/r) i oferta kredytów. We wrześniu, do kredytów konsumenckich (do 150 tys. zł) i kart kredytowych (do 50 tys. zł) Revolut dodał kredyty konsolidacyjne (do 150 tys. zł). Dzięki w pełni cyfrowemu procesowi, klienci mogą łatwo przenosić swoje kredyty z polskich banków do Revolut Bank UAB. Firma planuje kolejne innowacje w obszarze usług kredytowych w Polsce na przełomie roku.
Szefem rozwoju Revoluta w naszym regionie jest Ukrainka Mariia Lukash – (Head of Growth CEE).
Startup pod nazwą Revolut założyli Rosjanin Nikołaj Storonski oraz Ukrainiec Wład Jacenko.
Według informacji Wikipedii, w ciągu swojego istnienia Revolut pozyskał $336 mln finansowania. Większość tych pieniędzy ($250 mln) wyłożył fundusz DST Global , kontrolowany przez Rosjanina Jurija Milnera, który w styczniu 2018 roku znalazł się na opublikowanej przez Departament Stanu liście oligarchów zbliżonych do Kremla. Z kolei jednym z inwestorów funduszu DST był holding Gazprom Invest, który jest kierowaną przez Aliszera Usmanowa. Gazprom Invest jest jednostką zależną Gazpromu, gdzie obowiązki zastępcy dyrektora generalnego ds. nauki pełni Nikołaj Mironowicz Storonski, ojciec współzałożyciela firmy Revolut.