RTV Euro AGD otwarte, bo sprzedaje termometry i środki czystości

Najważniejsze | Newsy
Żródło: Komputer Świat
Dodaj opinię
Opinie: 0
RTV Euro AGD otwarte

Sieć RTV Euro AGD otworzyła część swoich sklepów w galeriach handlowych. Firma w liście przesłanym do serwisu Komputer Świat tak tłumaczy swoją decyzję. Oto pełna treść listu przesłanego do redakcji:

Pełna treść artykułu jest tutaj

Wszystkie sklepy naszej sieci działają zgodnie z obowiązującymi przepisami. To, że niektóre nasze placówki są otwarte – podobnie jak innych sieci w naszej branży – wynika z kilku kwestii. Część placówek ze względu na to, że znajdują się w obiekcie handlowym, którego łączna powierzchnia sprzedaży nie przekracza 2 tys. m2, lub stanowią sklep wolno stojący, którego powierzchnia nie przekracza 2 tys. m2.

Część sklepów natomiast ma aktualnie tak zbudowaną strukturę oferty dla naszych klientów, aby była ona zgodna z obowiązującym rozporządzeniem, według którego dozwolony jest handel detaliczny środkami czystości i środkami chemicznymi związanymi z eksploatacją i utrzymaniem asortymentu AGD, sprzedaż wyrobów medycznych, które w naszym przypadku obejmują m.in. takie produkty, jak termometry, ciśnieniomierze, pulsoksymetry (por. par. 3 ust. 25 pkt. 1 lit. a-f Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z 19 marca 2021 r. Dz.U. z 2021 r. poz. 512).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w ramach przeważającej struktury oferty w sklepach RTV EURO AGD aktualnie świadczone są również usługi logistyczne, w tym wydawanie towarów nabywanych w kanałach sprzedaży online, usługi bankowe – aktualnie mamy atrakcyjną ofertę ratalną na towary z naszego asortymentu oraz prowadzimy sprzedaż usług ubezpieczeniowych. W przypadku ukształtowania struktury w sposób, jak opisany powyżej, zgodnie z Rozporządzeniem RM w sprawie ograniczeń w związku ze stanem epidemii, nie ma zakazu sprzedaży innych produktów, czego alternatywnym przykładem mogą być markety spożywcze oferujące do sprzedaży także sprzęt RTV czy AGD.

Pełna treść artykułu jest tutaj

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: