Samsung wprowadza nowe funkcje do słuchawek i swoich zegarków

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Samsung wprowadza nowe funkcje do słuchawek i swoich zegarków

Samsung kładzie coraz większy nacisk na budowę ekosystemu urządzeń oraz ich akcesoriów. Jest to kopiowanie strategii Apple. Koreański producent chce zachęcić użytkowników do wyboru jego produktów nie tylko jakością czy funkcjonalnością, ale również dodatkowymi korzyściami wynikającymi z połączenia różnych elementów współpracujących ze sobą. Nowa aktualizacja dla słuchawek Samsung Galaxy Buds2 Pro oraz zegarków z serii Watch5 i Watch4 ma dać użytkowi nowe możliwości w połączeniu z aparatem w smartfonach Samsunga.

Dźwięk 360 w nagraniach wideo

Nowa aktualizacja ma umożliwić wykorzystanie mikrofonów w słuchawkach Samsung Galaxy Buds2 Pro do nagrywania dźwięku przestrzennego. Ta technika nosi nazwę nagrywania binauralnego. W profesjonalnych zastosowaniach często stosuje się dwa mikrofony i sztuczną głowę, w której są umieszczone. Ma to możliwie wiernie replikować wrażenia słuchowe, tak jakby słuchacz nagrania znajdował się na miejscu. Jeden z kanałów recenzujący głośniki i słuchawki o nazwie oluv's gadgets wykorzystuje nagrywanie binauralne do prezentacji sprzętu. Prowadzący realizuje nagrania poprzez włożenie specjalnych mikrofonów do swoich własnych uszu. Binauralnego nagrania można posłuchać także w specjalnym materiale TheVerge przygotowanym na ten właśnie temat. Ważne, aby oglądać go mając założone słuchawki.

 

Teraz Samsung udostępnia w ramach aktualizacji nagrania tego tupu swoim użytkownikom i słuchawki TWS nadają się do tego celu idealnie. Zakładając, że jakość mikrofonów w nich zastosowanych jest odpowiednio dobra. Nie jest potrzebna makieta głowy, ani inne specjalistyczne akcesoria, wystarczy założyć słuchawki i gotowe. Efekty mogą być naprawdę ciekawe, zarówno na koncertach jak i podczas nagrywania przyrody. Jestem naprawdę ciekaw jak dobry będzie finalny efekt. Potencjał może być naprawdę duży i sam chciałbym wypróbować takie nagranie w praktyce.

Sterowanie aparatem z zegarka

Możliwość podglądu kadru z aparatu w smartfonie na zegarku była dostępna od czasu premiery Samsung Galaxy Watch4 i pojawiła się w naszej recenzji. Przypominamy, że od początku była możliwość aby wybrać miejsce ustawienia ostrości raz wyzwolenie migawki. Teraz Samsung dodaje możliwość sterowania zoomem wprost z zegarka poprzez pokręcenie korony wokół wyświetlacza lub uszczypnięcie na ekranie. Ma to w założeniu ułatwić wykadrowanie zdjęć grupowych tak aby nikt nie był ucięty, ale jednocześnie kadr był wystarczająco ciasny, by wszystkich było dobrze widać. Funkcja będzie dostępna na Watch5, Watch5 Pro, Watch4 oraz Watch4 Classic.

Dostępność

Nagrywanie dźwięku 360 za pomocą słuchawek Galaxy Buds2 Pro trafiło najpierw do modeli smartfonów Galaxy Z Flip4 oraz Z Fold4 i na nich powinno być już dostępne. Docelowo ma być dostępne na wszystkich smartfonach Samsunga z One UI 5.0 oraz wspierających standard LE Audio.

Sterowanie zoomem ma trafić do zegarków od Galaxy Watch4 w górę w lutym i będzie dostępne na smartfonach korzystających z One UI 5.1.

Bez wątpienia obie funkcje będą dostępne w najnowszych modelach Samsunga z serii S, których premiera odbędzie się już niedługo.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: