SAS Institute ponownie pracuje dla Polkomtela

Newsy
Żródło: SAS Institute
Opinie: 2

SAS Institute wygrał przetarg na Platformę Analityczną w Polkomtel. Głównym celem biznesowym wdrożenia Platformy Analitycznej SAS jest udoskonalenie procesu podejmowania decyzji poprzez dostarczenie użytkownikom biznesowym środowiska, które pomoże im szybciej rozpoznawać i reagować na zmiany zachodzące na rynku telekomunikacyjnym. Platforma Analityczna SAS zostanie zastosowana
w szczególności do analizy zachowań klientów, badania konkurencyjności oferowanych produktów, usług i taryf, wsparcia procesu utrzymania klientów oraz planowania i monitorowania wykonania budżetu.

Projekt wdrożenia Platformy obejmuje kompleksową obsługę Polkomtela w zakresie: utrzymania, administracji oraz szkoleń użytkowników. Firma Polkomtel S.A. wybrała rozwiązanie SAS ze względu na jego bogatą funkcjonalność analityczną i elastyczną architekturę środowiska, która uwzględnia bieżące potrzeby oraz umożliwia łatwą rozbudowę w przyszłości. Wraz z rozwojem mechanizmów integracji narzędzi analitycznych z relacyjną bazą danych, wdrożenie Platformy Analitycznej znacząco usprawni dostęp do danych zgromadzonych w hurtowni danych opartej na technologii Teradata.

Platforma Analityczna SAS oparta jest o rozwiązanie SAS Intelligence Platform, które w ramach centralnie zarządzanego środowiska analitycznego dostarcza narzędzi dedykowanych dla analityków, jak również umożliwia użytkownikom biznesowym dostęp do danych przechowywanych w różnych formatach i systemach baz danych z poziomu powszechnie wykorzystywanych narzędzi biurowych.

Analizom podlegać będą dane zgromadzone i udostępniane użytkownikom w postaci, która najlepiej będzie odpowiadała interesującym ich tematom biznesowym. Platforma Analityczna SAS umożliwi efektywny i uporządkowany dostęp do danych oraz wykonywanie prac analitycznych, spełniając tym samym wymagania zarówno analityków, jak i mniej zaawansowanych użytkowników biznesowych. Użytkownicy będą mogli znacząco skrócić czas poświęcony na przygotowanie analiz oraz w szybki i prosty sposób przekazywać wyniki swojej pracy docelowym odbiorcom.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: