Dane podstawowe:
-
wysokość 118 mm
-
szerokość 46 mm
-
grubość 21 mm
-
objętość 88 cm3
-
waga 110 g
-
standardowy akumulator 500 mAh (NiMH)
-
czas czuwania od 50 do180 h
-
czas rozmów od 90 do 300 min
-
czas ładowania 2 h dla 100%
-
wyświetlacz wysokokontrastowy, graficzny (5 linii, 40-48 znaków)
-
wbudowana książka adresowa 100 pozycji
-
obsługa fax/dane
Ogólna charakterystyka:
Telefon ten dobrze leży w dłoni, choć jest zbyt ciężki, biorąc pod uwagę jego gabaryty. Na polskim rynku jest dostępny w dwóch kolorach: granatowym i czarnym (odpowiednio anthracite i classic blue). C35i ma bardzo atrakcyjny wygląd, jest mały, łatwy w użyciu. Interfejs użytkownika (menu) jest animowany, pozwala wybrać dwa warianty menu: pełne i szybkie. Wyświetlacz ma rozdzielczość 5454 pikseli (101 x 54 piksele). Telefon posiada zadawalające czasy czuwania i rozmów, jednakże dla osób, które dużo rozmawiają polecam akumulator 600 mAh (Li-Ion).
Siemens wyposażył S35 w alarm wibracyjny (dyskretne powiadamianie o nadchodzący połączeniu lub SMSie), obsługę T9 (niedostępny w języku polskim), przesyłanie wiadomości obrazkowych (tylko pomiędzy telefonami serii x35), ikony (każdemu z książki telefonicznej możemy przypisać jakąś twarz lub przedmiot, który będzie się pojawiał na wyświetlaczu w chwili wywołania przez tą osobę), zegar z alarmem, obsługujący datę, historię połączeń odebranych i nieodebranych wraz z datą i godziną oraz numerów wybranych, stoper, przelicznik walut, 21+1 melodyjek dzwonka, kompozytor melodii i zwariowane gry.
Wady:
-
zbyt słaba bateria, niedokładny wskaźnik naładowania baterii
-
łamliwy zatrzask klapki od baterii
-
słabo wyczuwalny alarm wibracyjny
-
niezadowalająca jakość dźwięku wydobywającego się z głośnika
-
telefon zapisuje wprowadzone zmiany (na stałe) przy prawidłowym wyłączeniu, w innym przypadku jesteśmy skazani na ponowne ich wprowadzanie
-
przy szybkim opuszczaniu menu telefon ma tendencję do wyłączania się
Zalety:
-
bardzo wyraźny krój pisma, osoby z gorszym wzrokiem mogą użyć specjalnego trybu, który powiększa widziany tekst 2x, wyświetlacz staje się mniej pojemny ale nie ma już problemów z odczytaniem mieszczącego się na nim SMSa itp.
-
stabilne przeglądanie stron WAP, dzięki przeglądarce dostarczonej przez phone.com w wersji 1.1
-
dzięki dobrze wyprofilowanej obudowie telefon dobrze leży w kieszeni i w dłoni
-
wiele przydatnych funkcji, min. terminarz, profile
-
ciekawy pomysł na wyświetlanie potwierdzenia otrzymania SMSa, jest ono wyświetlane pod nazwą sieci, stopniowo przewija się
-
pamięta kody krajów, po dłuższym przytrzymaniu klawisza 0+, ujrzymy ich aż 73
-
klawisz *0 służy do wyłączania wszystkich dzwonków lub wyświetlenia profili
-
klawisz # służy do manualnego włączenia blokady klawiatury lub wyświetlenia wiadomości z kanałów informacyjnych
WAP:
Jest to najmodniejsza funkcja roku 2000, niestety dość droga, choć w idealnej sieci możemy surfować przez minutę za 15 groszy netto. Możemy skonfigurować aż pięć profili WAP, tzn. będziemy mogli korzystać z pięciu bramek dostępowych - funkcja przydatna dla osób korzystających z roamingu. Część odpowiedzialna za bezpieczeństwo transmisji danych została zakupiona w firmie RSA, znanej z doskonałych opracowań w dziedzinie szyfrowania i zabezpieczeń internetowych.
Gry:
Twórcy Siemensa nie zapomnieli także o grach: Labirynt, Saper, Czwarty wygrywa oraz Reversi. Jeśli ktoś liczył na dobrą zabawę - zawiedzie się. Gry są monotonne i nie wprowadzają żadnego napięcia/dreszczyka emocji. Jedyne, co może nas zadziwić i na początku zachwycać to trójwymiarowy labirynt, w którym mamy znaleźć drogę wyjścia. W każdej z gier możemy wybrać stopień trudności, nową planszę itp.
Książka telefoniczna:
Mieści ona w pamięci telefonu 100 wpisów, na karcie SIM 250, mamy także dostępne 20 miejsc na wpisy specjalne, które będą mogły być usunięte dopiero po wpisaniu PINu 2. Po podwójnym naciśnięciu klawisza książki telefonicznej osiągamy dostęp do VIPów, czyli do osób, które wybraliśmy sobie na szczególnie nam ważne/bliskie. Do każdego rekordu możemy przypisać twarzyczkę zwierzaka lub robota, przedmiotu, będzie się ona pokazywać w chwili, gdy dana osoba będzie do nas dzwonić. Jest to bardzo pomocna funkcja, ponieważ dzięki niej możemy jednym spojrzeniem oka dowiedzieć się czy dzwoni do nas nasza teściowa, czy ukochana żona.
Profile:
Dają nam one wręcz nieograniczone możliwości ustawiania głośności dzwonka, melodii, animowanej bitmapy, która nas wita, itp. Otrzymujemy trzy gotowe, a cztery następne są do całkowitej naszej dyspozycji, oczywiście pierwsze trzy możemy dowolnie modyfikować. Profile są szczególnie przydatne w szkole, gdy wchodząc na zajęcia musimy wyłączać dzwonek telefonu, wtedy wystarczy tylko wybrać profil "Ciche otoczenie" i wszystko będzie w jak najlepszym porządku.
Historia połączeń:
Znajdziemy tu cztery pozycje:
-
połączenia nieodebrane
-
połączenia odebrane
-
numery wybrane
-
alarmy opuszczone
Ta ostatnia pozycja może okazać się szczególnie przydatna, gdy przegapiliśmy jakiś alarm. Na wyświetlaczu telefonu podczas zaistnienia, którejś z wyżej wymienionych sytuacji pojawia się ikonka informująca nas o tym. Przed niepotrzebnym zaglądaniem do pustych podmenu chroni nas trójkącik, który jest wyświetlony przy tej opcji, w której znajduje się coś zapisanego. Połączenia odebrane, nieodebrane posiadają dodatkowe dane w postaci: daty i godziny ich wywołania.
|