Siemens na INTERTELECOM

Newsy
Żródło: Siemens
Opinie: 5

Na tegorocznych targach INTERTELECOM (2-4 marca) w Łodzi Siemens Information and Communication Networks zaprezentuje rozwiązania większość swoich rozwiązań dla firm i operatorów.

Hitem tegorocznych targów ma być sprowadzane specjalnie na tę okazję działające rozwiązanie SURPASS hiT. Urządzenia utworzą pierścień transmisyjny STM-64, a od strony dopływowej zostaną podłączone do nich aplikacje wideo, dzięki czemu będzie można zaobserwować działanie nowych protokołów przeznaczonych do obsługi transmisji danych. Zaprezentujemy jedyny w swojej klasie system zarządzania siecią transmisyjną TNMS v.8.5 i jego nowe funkcje takie jak np. automatyczne wykrywanie połączeń w sieci. Całość prezentacji prowadzona będzie na działającym sprzęcie. Stanowi on najlepsze w swojej klasie rozwiązanie transmisyjne do obsługi wszelkich zastosowań sieciowych od sieci regionalnej poprzez miejską, a skończywszy na sieci brzegowej. Rozwiązanie to umożliwia integrację usług operatorskich oraz usług przeznaczonych dla klientów instytucjonalnych do postaci jednej opłacalnej platformy wielousługowej. Dzięki temu sieć jest wykorzystywana wydajniej i przygotowana do obsługi przyszłych zastosowań uwzględniając technologie SDH, DWDM, routingu IP , GE.

Będzie można zgłębić wiedzę na temat pełnej koncepcji Sieci Następnej Generacji w oparciu o rozwiązania SURPASS. Softswitch SURPASS hiE 9200 jest produktem z rodziny SURPASS obsługującym usługi IP oraz usługi TDM. Dzięki temu platforma ta ułatwia migrację z tradycyjnych sieci TDM do sieci NGN i pozwala operatorom sieciowym korzystać z nowych możliwości biznesowych, jakie dają usługi IP. Dzięki platformie SURPASS hiE 9200 migracja jest nie tylko prostsza pod względem technicznym, ale i znacznie bardziej ekonomiczna.

Dodatkowo oprócz prezentowanych już wcześniej rozwiązań takich jak wirtualny trunking do międzydomenowych połączeń VoIP, Voice over Broadband do przesyłania tą samą linią głosu i treści cyfrowych po pakietową centralę, umożliwiającą podłączenie użytkowników TDM do Sieci Następnej Generacji jak i sygnalizacyjną sieć nakładkową pozwalającą na mostkowanie wszystkich typów sieci, a także aplikacje NextGen Applications np. IP Centrex zapewniające operatorowi osiągnięcie zdecydowanej przewagi nad konkurencją przedstawimy rozwiązania dla dostępowych Sieci Następnej Generacji.

Niemiecka firma zaprezentuje rozwiązania SURPASS hiX, które zapewniają kontynuację świadczenia wszystkich tradycyjnych usług realizowanych obecnie przez system FastLink oraz świadczenie nowych np. xDSL. Platforma SURPASS hiD to rozwiązania warstwy 2 (layer 2 switch) pozwalające na elastyczną migrację usług do/z sieci IP/ATM. Urządzenia SURPASS hiT w połączeniu z tradycyjna siecią dostępu abonenckiego FastLink pozwolą na rozszerzenie transmisyjne do np. GbEthernet over SDH oraz świadczenie nowych usług jak: dzierżawa fali czy specjalistyczne usługi dla sieci przechowywania danych SCON, FICON.

Tradycyjnie na targach nie zabraknie rozwiązania FastLink. Zapewnienie świadczenia tradycyjnych usług wąskopasmowych: POTS, ISDN, linie dzierżawione oraz najnowszych technik dostępowych typu ADSL, SHDSL, VDSL przyczyniły się do rynkowego sukcesu tego systemu, czyniąc go najbardziej popularnym Systemem Dostępu Abonenckiego wśród naszych operatorów. W ramach nowości zaprezentowane zostaną wszystkie najnowsze abonenckie wyposażenia wąsko i szerokopasmowe wraz z pakietami usług, które przeszły pozytywne testy badawcze u operatora narodowego.

Z nowości, jakie jeszcze będą prezentowane na tegorocznych targach należy wymienić system zautomatyzowanej aktywacji i sterowania usług DSL Advance Provision Manager (APM). Na rynku usług dostępu do Internetu sukces gwarantuje nie tylko dobra jakość usługi, ale również czas i koszt ich wprowadzenia. Prezentowany system APM zapewnia szybki i wydajny nadzór nad wszystkimi elementami sieci DSL (zakończenia, półki abonenckie DSL, węzły ATM, rutery BRAS) różnych dostawców, dzięki czemu znacząco obniża koszty związane z wprowadzeniem danej usługi np. pakietu multimedialnego. Dodatkowo możliwość wielousługowych profilI, zarządzanie pojemnością czy monitorowanie Quality of Service pozwala nie tylko na usprawnienie masowego wprowadzania usługi Szybkiego Dostępu do Internetu w technice ADSL, ale również na możliwość świadczenia usług z SLA (Service Layer Agremment) dla klientów biznesowych.

Będą również prezentowane zakończenia abonenckie, a wśród nich jedno z najnowszych z rodziny Santis Communicator dedykowane dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz nowe zakończenia xDSL z serii SpeedStream - zakończenie SpeedStream 6300, które łączy w sobie cechy technologii bezprzewodowej WiFi i DSL.

W ramach rozwiązań dla łączności bezprzewodowej przedstawione zostaną najnowsze systemy dostępu radiowego, począwszy od rozwiązań Wi-Fi a skończywszy na szerokopasmowym dostępie do abonenta o przepływności do 34 Mbit/s na link radiowy. Na szczególną uwagę zasługuje tu system BreezAccess Go, który umożliwia kompleksowe zarządzanie systemami i usługami opartymi na technologii WIFI.
Wśród nowości, jakie będą prezentowane na tegorocznych targach są nowe produkty Juniper, rutery serii M - M71 i M10i. Oprócz nich zaprezentujemy całą rodzinę ruterów serii E, M i T skupiając się głównie na współpracy tych rozwiązań z rozwiązaniami SURPASS dla Sieci Następnej Generacji firmy Siemens.
Będzie można także rozszerzyć wiedzę na temat rozwiązań DWDM - WaveLine, które służą do budowy miejskiej sieci szkieletowej, dostępowej lub biznesowej. Zaprezentujemy kompaktowe rozwiązania DWDM, dzięki którym tworzy się funkcjonalne, ekonomiczne sieci przechowywania danych (SAN - Storage Area Network), połączenia sieci LAN, czy też realizuje punkty dostępu do usług i aplikacji. Interesującą cechą rozwiązań SURPASS hit jest łączenie sieci LAN i przezroczyste przesyłanie pakietów w sieci SDH (IP over SDH).

Siemens przedstawi również szybki dostęp do Internetu wykorzystując transmisję satelitarną, charakteryzującą się ogromną przepływnością i szerokim zasięgiem geograficznym.

Na stoisku będzie można zapoznać się z platformami multimedialnymi umożliwiającymi realizację usług video na życzenie, telewizji cyfrowej, gier sieciowych.

Siemens podczas Intertelecom zaprezentuje produkty, rozwiązania i aplikacje z rodziny HiPath przeznaczone dla szeroko rozumianego klienta biznesowego: poczynając od małych firm typu SOHO, a na międzynarodowych korporacjach kończąc.

Siemens zaprezentuje serwer komunikacyjny HiPath 4000 V 2.0, Jest on kolejnym krokiem w realizacji strategii HiPath będącej podstawą do budowy konwergentnych rozwiązań sieciowych dla przedsiębiorstw. W najnowszej wersji systemu zastosowano architekturę compact PCI pozwalającą na integrację serwerów aplikacyjnych wewnątrz systemu HiPath 4000. Zwiększona jest również liczba modułów wyniesionych po IP do 83 z pełną opcją "remote surviveability" - zachowaniem funkcjonalności węzła wyniesionego w przypadku awarii łącza IP do jednostki głównej.
Rozwiązanie takie pozwala na realizację nawet bardzo skomplikowanych rozproszonych systemów korporacyjnych.

System wyposażono również w nowy pakiet oprogramowania ComScendo, którego funkcjonalność umożliwia realizację usług Real Time Communication (komunikacji w czasie rzeczywistym). Istotną cechą pakietu ComScendo jest to, że może on pracować również na standardowych serwerach sieciowych wyposażonych w standardowe systemy operacyjne. Jest to kolejny przykład konsekwentnie realizowanej przez Siemensa strategii rozwoju oprogramowania bazującego na ogólnie przyjętych standardach.

Kolejnym udoskonalonym elementem systemu są możliwości współpracy HiPath 4000 z rozwiązaniami opartymi o inteligentne karty mikroprocesorowe, co pozwala na pełną integrację systemu telekomunikacyjnego z innymi systemami w ramach jednolitej polityki bezpieczeństwa firmy.
Na wystawie zaprezentujemy również nowoczesne, a jednocześnie tanie rozwiązanie przeznaczone dla domu i małego biura - HiPath 1220. Jest to system umożliwiający wykorzystanie szerokiej gamy funkcji telekomunikacyjnych. Urządzenie umożliwia współpracę z siecią publiczną ISDN za pomocą 2 interfejsów S0 (2B+D). Maksymalna liczba aparatów analogowych wynosi 12. Osiem łączy cyfrowych Up0E pozwala na zainstalowanie systemowych aparatów telefonicznych optiPoint 500. Abonenci systemu mogą w pełni korzystać z cyfrowych usług ISDN przekazywanych z sieci operatora telekomunikacyjnego dzięki pełnej transparencji usług transmitowanych do urządzenia końcowego. W ten sposób połączenie z Internetem możliwe jest poprzez dynamiczny przydział kanałów, zaś CTI TAPI 1220 pozwala na zaimplementowanie rozwiązań wspomagających telefonowanie przy pomocy komputera (Computer Telephony Integration). System może być opcjonalnie wyposażony w detekcje sygnału faksowego, urządzenie zapowiedzi przed zgłoszeniem oraz zdalną obsługę domofonu.

Programowanie systemu odbywa się za pomocą aplikacji HiPath 1220 Manager, która jest dostarczana w pakiecie z centralą. Intuicyjne menu, przypominające oprogramowania pracujące pod systemem Microsoft Windows, pozwala na pełną obsługę systemu za pomocą interfejsu USB. Możliwe jest także rozliczanie kosztów połączeń dla poszczególnych abonentów.
Kolejne rozwiązanie z rodziny HiPath, które niewątpliwie przyciągnie uwagę zwiedzających to system obsługi wiadomości HiPath Xpressions. System HiPath Xpressions służy do odbierania, przechowywania i wysyłania wiadomości głosowych, faksowych, elektronicznych i SMS w sieci korporacyjnej. Umożliwia tworzenie uniwersalnych skrzynek pocztowych i ich obsługę za pomocą telefonu stacjonarnego, telefonu komórkowego, komputera w sieci korporacyjnej i przez Internet.

HiPath Xpressions jest zaawansowaną aplikacją umożliwiającą programowanie skrzynek wiadomości dla abonentów systemu oraz zarządzanie sposobem obsługi tych wiadomości. HiPath Xpressions może przechowywać wszystkie rodzaje wiadomości lub współpracować w tym celu z istniejącymi systemami pocztowymi.
Abonenci mają dostęp do swoich wiadomości za pomocą telefonu stacjonarnego, telefonu komórkowego, komputera PC (stacjonarnego lub przenośnego). Obsługa skrzynki wiadomości i funkcji systemu może odbywać się za pomocą aplikacji klienta, dostępu za pomocą przeglądarki www (może być to zdalny dostęp przez Internet) lub za pomocą klawiatury aparatu telefonicznego.
W ten sam sposób użytkownik zarządza sposobem działania jego skrzynki wiadomości: określa, kiedy dzwoniący lub przesyłający wiadomość nadawcy mają być kierowani do skrzynki pocztowej, jakie mają otrzymywać zapowiedzi i komunikaty. Można zaprogramować różne zachowania systemu w przypadku połączeń wewnętrznych i zewnętrznych a także uzależnić działanie funkcji poczty od pory dnia, daty i innych parametrów czasowych.
HiPath Xpressions daje swoim użytkownikom możliwość korzystania z zaawansowanych funkcji komunikacyjnych niezależnie od tego gdzie się znajdują i do jakich środków komunikacji (terminali) mają dostęp.
Umożliwia on tworzenie uniwersalnych skrzynek pocztowych i ich obsługę za pomocą telefonu stacjonarnego, telefonu komórkowego, komputera w sieci korporacyjnej i przez Internet.

Specjaliści przedstawią również pakiet Siemens Contact Center Konsulting, który jest usługą doradczą pozwalającą w sposób optymalny dopasować przedsięwzięcie Contact Center do rzeczywistych potrzeb i możliwości biznesowych, organizacyjnych oraz technicznych przedsiębiorstwa. W zależności od wiedzy i wymagań klienta można dobrać taki zestaw zagadnień w ramach wybranych modułów, żeby optymalnie pod względem kosztowym, czasowym a przede wszystkim merytorycznym przeanalizować bądź zdefiniować wszystkie istotne dla klienta aspekty związane z procesem inwestycyjnym centrum obsługi klienta.
Z oferty przeznaczonej dla klienta biznesowego Siemens zaprezentuje szeroką gamę usług serwisowych.
Lifecycle services - usługi związane z cyklem życia produktu
Do usług tych należą tzw. usługi serwisowe tradycyjne, związane z cyklem życia produktu. Są to projekty wykonawcze, instalacje, uruchomienia, odbiory, szkolenia użytkowników, uaktualnienia oprogramowania, przeniesienia sprzętu, demontaże, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, naprawy oraz sprzedaż części serwisowych.
Managed services - usługi zarządzania
Są to usługi związane z administrowaniem sprzętem zakupionym przez klienta - zdalna administracja systemem telekomunikacyjnym i taryfikacyjnym, outtasking kompletnych fragmentów obsługi infrastruktury, administracja siecią wewnętrzną.
Jako najnowszą i szybko zdobywającą popularność oferujemy dzierżawę usługi telekomunikacyjnej, bez konieczności zakupu sprzętu - o sprzęt, jego obsługę i rozbudowę troszczy się nasza firma.
Professional services - usługi profesjonalne
Są to specjalistyczne usługi takie, jak: pomiary sieci, audyty instalacji, konsultacje techniczne, doradztwo w zakresie usprawnienia biznesu klienta w połączeniu z rozwiązaniami oferowanymi przez Siemensa, specjalistyczne szkolenia, certyfikacje i wsparcie techniczne firm partnerskich.
Usługi serwisowe Siemensa pozwalają klientom optymalnie wykorzystywać posiadaną przez nich infrastrukturę teleinformatyczną w prowadzonej działalności.

Specjaliści z Siemensa poprowadzą seminaria, podczas których będzie możliwość bliższego zapoznania się z najnowszymi trendami w telekomunikacji.

02.03.04 wtorek, pierwszy dzień targów:
02.03.04 godz. 12:00 - 12:45 sala nr 1, hala nr 1 - Usługi multimedialne - NGN w sieciach dostępowych
02.03.04 godz. 13:00 - 13:45 sala nr 1, hala nr 1 - Nowa warstwa usług dla biznesu - NGN w sieciach optycznych
02.03.04 godz. 15:00 - 15:45 sala nr 1, hala nr 1 - Komunikacja w Sieciach Następnej Generacji

03.03.04 środa, drugi dzień targów:
03.03.04 godz. 12:00 - 12:45 sala nr 1, hala nr 1 - Społeczeństwo informacyjne XXI wieku - usługi multimedialne
03.03.04 godz. 13:00 - 13:45 sala nr 1, hala nr 1 - Zastosowania architektury HiPath w rzeczywistości gospodarczej Unii Europejskiej
03.03.04 godz. 14:00 - 14:45 sala nr 1, hala nr 1 - Usługi serwisowe jako alternatywa dla inwestycji w infrastrukturę teleinformatyczną

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: