Siemens na tegorocznych targach Intertelecom

Newsy
Żródło: Siemens
Opinie: 5

Na tegorocznych targach Intertelecom (4- 6 marca) w Łodzi Siemens Information and Communication Networks zaprezentuje aplikacje oraz konwergentne rozwiązania, które ułatwią rozwój i zapewnią nowe możliwości osiągania przychodów operatorom sieci stałych i ruchomych oraz przedsiębiorstwom.

Obecnie najważniejszymi wymaganiami operatorów telekomunikacyjnych i przedsiębiorstw są: efektywne wykorzystanie infrastruktury, obniżenie kosztów działalności, optymalizacja procesów oraz zwiększenie przewagi nad konkurencją. Cele te można osiągnąć dzięki wprowadzeniu nowych usług, które będą stymulować zapotrzebowanie na ruch w sieci i zwiększać przychody. To dostawca powinien zapewnić wszystko, co jest niezbędne do urzeczywistnienia tych celów. Podczas seminariów:

  • "Miejskie sieci optyczne - więcej światła dla usług"

  • "Nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw finansowane z europejskich programów pomocowych"

  • "Sieci Następnej Generacji - więcej usług, niższe koszty"

  • "Nowe, mobilne usługi i aplikacje dla biznesu"

  • "Trendy i wyzwania dla nowoczesnych systemów telekomunikacyjnych"

Siemens zaprezentuje klientom swoje odpowiedzi na potrzeby operatorów i szeroko pojętego rynku biznesowego. 

Na tegorocznych targach Intertelecom w Łodzi Siemens zaprezentuje pełną gamę rozwiązań dla publicznych sieci stałych. 
Świat głosu i danych integrują rozwiązania Sieci Następnej Generacji z rodziny SURPASS. Na targach będzie można pogłębić wiedzę nt. otwartej architektury SURPASS bazującej na istniejącej strukturze sieci, pozwalającej w łatwy i szybki sposób wdrożyć wiele nowych aplikacji i usług integrując dotychczas odrębne sieci: sieć telefoniczną z komutacją kanałów i sieć danych z komutacją pakietów. 
Będzie można również min. dowiedzieć się szczegółów dotyczących budowy softswitcha SURPASS na bazie, którego można realizować usługę Wirtual trunking oraz zbudować Pakietową Centralę Lokalną. SURPASS umożliwia zrealizowanie systemu telefonii IP na bazie "czystej" technologii internetowej VoIP. Udostępnia funkcje komutowania lokalnego w Internecie Następnej Generacji łącząc w sobie wydajność centrali lokalnej z przepustowością, elastycznością i otwartymi interfejsami, charakterystycznymi dla transmisji danych. Cały ruch odbywa się w sieci IP: od terminala użytkownika, przez sieć dostępową aż do sieci szkieletowej. 

Wirtual Trunking SURPASS jest rozwiązaniem w zakresie sieci szkieletowej VoIP klasy operatorskiej, opartym na standardowej, rozproszonej i otwartej architekturze, obsługującym SS7 w sieci IP oraz SS7 w sieci TDM.
Do kompleksowego zarządzania sieciami SURPASS służy NetManager. Wszystkie elementy systemu SURPASS łączą się z nim za pomocą protokołu IP.
Aby przekonać się o uniwersalności tych rozwiązań, że to coś więcej niż VoIP zapraszamy na nasze stoisko, gdzie nasi specjaliści podzielą się z Państwem wiedzą. 

Dodatkowo będzie można zapoznać się z rodziną rozwiązań systemów dostępowych. Zaprezentowane zostanie rozwiązanie zewnątrz budynkowe Fastlink (FTTC ONU 500) wyposażone w nową półkę abonencką UMX2S2, która jako następca doskonale znanej półki UMX2S pozwala ze zdwojoną wydajnością świadczyć usługi typu POTS/ISDN/LL/xDSL. Rozwiązanie to wyposażone jest także w nową szerokopasmową półkę abonencką UMX4MSHD, dedykowaną do realizacji usług xDSL (256 abonentów ADSL lub 128 abonentów SHDSL) i zapewniającą szeroką gamę wymiennych interfejsów transmisyjnych: E1, n x E1 IMA, E3, STM-1 optyczne/elektryczne. Szafa FastLink będzie również wyposażona w system teletransmisyjny Mini DWDM (SlimLine), który jest alternatywnym rozwiązaniem DWDM dla transmisji niewielkiej liczby kanałów. Dodatkowo zostanie zainstalowany węzeł systemu Metro DWDM WaveLine przeznaczony do budowy sieci miejskich następnej generacji. System ten umożliwia transmisję do 64 kanałów (każdy o przepływności 10 Gbit/s).

Uzupełnieniem systemów dostępowych są koncentratory szerokopasmowe XpressPass
Dzięki uniwersalnej platformie i szerokiej gamie interfejsów usługowych i transmisyjnych koncentratory te mają zastosowanie zarówno u klienta biznesowego jak i u operatora. 
Zaprezentowana zostanie idea dynamicznego mapowania usług IP do statycznej sieci ATM (MLA - Multi Layer Aggregation). Wraz z rozwojem rynku xDSL będzie istniała potrzeba zapewnienia możliwości dynamicznego dostarczania dodanych usług szerokopasmowych do klienta. Klient, który posiada wykupiony abonament na poziomie 256 Kb/s mógłby otrzymywać pasmo wraz z gwarancją jakości dla usług o wyższej przepływności nie na stałe ale na żądanie, np. 2 godziny w tygodniu pasmo 2 Mb/s. 
Zapraszamy również do zapoznania się z szeroką gamą zakończeń abonenckich firmy Siemens. Przedstawimy zarówno zakończenia xDSL jak i zakończenia ISDN z rodziny Santis Comunicator (Santis-ab oraz Santis-USB).

Szybki dostęp do Internetu pokażemy wykorzystując transmisję satelitarną, charakteryzującą się ogromną przepływnością i szerokim zasięgiem geograficznym. Będzie można poszerzyć wiedzę na temat usługi jednokierunkowej, gdzie zawartość stron Internetowych pobierana jest drogą satelitarną, natomiast kanał zwrotny czyli transmisja do serwera odbywa się przez jedno z następujących mediów: POTS, ISDN, xDSL, NMT, DCS, GSM, GPRS i UMTS. W usłudze dwukierunkowej abonent wyposażony w antenę i odbiornik dwukierunkowy odbiera i wysyła sygnał do satelity. Oprócz szerokopasmowego Internetu, system dostępu satelitarnego oferuje następujące usługi: odbiór kanałów telewizyjnych cyfrowych, usługi nauczania na odległość, serwisów finansowych, a także Internet off-line (bez opłat).
Przedstawimy również platformę multimedialną HotStreams, która zapewnia użytkownikom interaktywny dostęp na życzenie do materiałów audio/wideo o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności opuszczania domu. W rozwiązaniu został zaimplementowany mechanizm dynamicznego dostosowania materiałów do potrzeb użytkowników. Usługi aplikacji mogą zostać zaoferowane klientom posiadającym dostęp do sieci Internet, z wykorzystaniem technik przewodowego dostępu szerokopasmowego xDSL oraz dla przyszłych bezprzewodowych sieci IP (UMTS). 

Zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą systemów DWDM (Infinity MTS - Multiwavelengh Transport System), umożliwiających transmisję do 160 kanałów, każdy o przepływności do 40 Gbit/s na odległości do 4000 km. Elastyczne funkcje wydzielania kanałów (add/drop) oferują szerokie możliwości wprowadzania (add), wyplatania (drop) i tworzenia pętli (loop) dla poszczególnych kanałów. Zapewniona jest również pełna kompatybilność z produktami innych dostawców, w tym ruterami IP, przełącznikami ATM, czy też sprzętem SDH/SONET. W celu odpowiedniego wykorzystania pasma transmisyjnego w warstwie szkieletowej oraz zapewnienia protekcji i regeneracji sygnału Siemens proponuje rozwiązanie OCU (Optical Channel Unit).
Dodatkowo klienci będą mogli pogłębić swoją wiedzę na temat rodziny rozwiązań DWDM - WaveLine, która może służyć do budowy miejskiej sieci szkieletowej, dostępowej lub biznesowej. Rozwiązanie to projektowane jest z myślą o szybkim dostarczeniu wymaganych przepustowości, ich monitorowaniu i skutecznym zabezpieczaniu. Oferuje przezroczyste kanały dla nowych usług, takich jak dzierżawa długości fali, transmisja obrazu o wysokiej jakości, sieci przechowywania danych, połączenia LAN i wiele innych. Modułowa platforma, obsługująca aż 64 kanały spełni wymagania w zakresie pojemności, jak również umożliwi pracę przyszłych, wymagających aplikacji.
Doskonałym uzupełnieniem systemów pracujących przy zwielokrotnieniu DWDM są systemy o mniejszej przepływności pracujące w technice SDH. W tym zakresie Siemens proponuje kompaktowe multipleksery SMA 1K CP (przeznaczone do instalacji u klienta), SMA 1K, jednorzędowe multipleksery SMA 1/4, dwurzędowe SMA 4/16 oraz liniowe multipleksery SL 16/64. Do połączenia różnych warstw sieci telekomunikacyjnej przeznaczone są duże przełącznice typu cross-connect - SXA oraz SXD. 
Mając na uwadze minimalizację kosztów utrzymania sieci Siemens proponuje system zarządzania siecią telekomunikacyjną TNMS (Telecommunication Network Management System). System jest zbudowany na jednolitej platformie i posiada możliwość zarządzania całą rodziną rozwiązań dla sieci optycznych. 
Wiedzę można będzie zgłębić również w zakresie kompaktowych rozwiązań DWDM, dzięki którym można tworzyć funkcjonalne, a przy tym ekonomiczne sieci przechowywania danych (SAN - Storage Area Network), połączenia sieci LAN, czy też realizować punkty dostępu do usług i aplikacji. Interesującą propozycją są także rozwiązania realizujące połączenia sieci LAN poprzez SDH lub przezroczyste przesyłanie pakietów w sieci SDH (IP over SDH). 
Zastosowanie kompaktowych rozwiązań DWDM zmniejsza koszty budowy i utrzymania sieci. Urządzenia DWDM nie tylko przesyłają sygnały, lecz oferują również bezpośredni dostęp do usług i aplikacji. Jednym z przykładów zastosowań urządzeń mini DWDM są połączenia sieci LAN znajdujących się w różnych oddziałach instytucji lub firmy.

Siemens podczas Intertelecom zaprezentuje HiPath - konwergentną architekturę sieci telekomunikacyjnej przeznaczoną dla szeroko rozumianego klienta biznesowego: poczynając od małych firm typu SOHO, a na międzynarodowych korporacjach kończąc. Nadrzędnym celem strategii HiPath jest dostarczenie elastycznych, wydajnych i racjonalnych rozwiązań do zintegrowanej komunikacji głosowej i transmisji danych. 

Wraz z pojawieniem się technologii VoIP firma Siemens wprowadziła do swojej oferty nowe urządzenia umożliwiające realizację połączeń głosowych wykorzystując protokół IP oraz rozszerzyła funkcjonalność istniejących platform. Do produktów realizujących usługi VoIP należą serwery HiPath 3000, HiPath 4000 oraz HiPath 5000. Klientami telefonii IP mogą być aplikacje tzw. Softphone oraz telefony IP.
Podczas Intertelecom zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z ofertą telefonów IP - optiPoint należących do rodziny optiPoint zgodne ze specyfikacją H.323 za wyjątkiem telefonu optiPoint 100 advance pracującego w oparciu o protokół SIP. Wszystkie telefony IP mogą realizować połączenia z kodowaniem G.711 i G.723.1. Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami: optiPoint 300 advance, optiPoint 400 standard czy też optiPoint 600 sprowadzają się do wielkości i typu wyświetlacza, zakresu zaimplementowanej funkcjonalności czy też wielości pamięci. Telefon optiPoint 100 advance jest konstrukcyjnie tym samym aparatem co optiPoint 300 advance, różnice leżą po stronie oprogramowania.

Zaprezentujemy także HiPath 4000 - konwergentną platformę IP dla przedsiębiorstw, która łączy w sobie zalety nowatorskiej, opartej na protokole IP komunikacji z niezawodnością i bezpieczeństwem systemów przeznaczonych do przesyłania wyłącznie głosu. Konwergentne platformy IP mogą znaleźć zastosowanie w sieci dowolnego typu. Rozproszona architektura serwera HiPath 4000 jest zarządzana centralnie. Takie rozwiązanie gwarantuje znaczne korzyści ekonomiczne dla przedsiębiorstwa. Również aplikacje instalowane są centralnie. Są one dostępne dla wszystkich użytkowników sieci bez względu na to, w którym miejscu firmy aktualnie się znajdują. 
Dzięki platformie HiPath 4000 przedsiębiorstwa dowolnej wielkości - a w szczególności posiadające wiele oddziałów - korzystają efektywnie ze wszystkich funkcji systemowych. Jednorodna sieć może również powstać poprzez łączenie serwerów HiPath 4000 oraz istniejących już systemów Hicom 300 E.
Oprócz wszystkich usług dostępnych w tradycyjnych systemach komunikacji głosowej, HiPath 4000 udostępnia również rozwiązania do komunikacji multimedialnej pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy. HiPath 4000 posiada rozproszoną architekturę bazującą na otwartych standardach. Wszystkie aplikacje i rozwiązania są instalowane tylko raz i administrowane przez centralny system zarządzania. Zapewniony jest przy tym wysoki poziom dostępności. 
Zastosowanie serwera HiPath przynosi również korzyści z inwestycji dokonanych już wcześniej zarówno w infrastrukturę komunikacyjną, jak i w klientów, partnerów czy też pracowników. Na przykładzie systemu HiPath 4000 można zauważyć, jak platforma konwergentna obniża koszty komunikacji w przedsiębiorstwie. Zlikwidowany zostaje podział na sieci do przesyłania głosu i danych. Trzeba utrzymywać i dbać tylko o jedną infrastrukturę. Procesy pracy stają się stabilne i przebiegają elektronicznie.
Serwer HiPath gwarantuje, że procesy konwergencji w przedsiębiorstwach dokonują się bez żadnego ryzyka. Karty systemowe stosowane dotychczas w rozwiązaniu Hicom 300 E i nowe karty systemu HiPath 4000 są ze sobą kompatybilne. Bez problemu można również integrować nowe aplikacje i rozwiązania. 
Cała rodzina HiPath 4000 (HiPath 4300 i 4500) posiada jednakowe oprogramowanie, interfejsy i aplikacje. Dzięki koncepcji modułowej budowy, wielości skalowalnych punktów dostępu i wszechstronnym możliwościom pracy w sieci, HiPath 4000 jest idealnym rozwiązaniem dla całego przedsiębiorstwa - niezależnie o jego wielkości i lokalnych wymagań - i oferuje możliwości łatwej rozbudowy.
HiPath 4300 obsługuje do 3 bezpośrednio przyłączonych punktów dostępowych i dodatkowo do 40 przyłączonych poprzez sieć IP. Do systemu można przyłączyć do 2000 abonentów. Dzięki modułowej budowie, HiPath 4300 jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla małych i średnich lokalizacji, jak również dla prostych konfiguracji typu Simplex w wyższym segmencie pojemności.
HiPath 4500 obsługuje do 15 bezpośrednio przyłączanych punktów dostępowych i dodatkowo do 83 rozproszonych w sieci IP. W tej konfiguracji możliwe jest podłączenie do 12 000 abonentów. Ponadto, w celu zwiększenia stopnia niezawodności systemu, oferuje się opcję dupleksowego rozwiązania dla sterowania centralnego, jak również redundantne zasilanie. Dzięki modułowej budowie systemu HiPath 4500 można realizować również rozwiązania dupleksowe (z rezerwowym polem komutacyjnym i procesorem centralnym) w przedsiębiorstwach średniej wielkości.

Siemens podczas Intertelecom zaprezentuje HiPath 3000. W zależności od wariantu systemu, HiPath 3000 można rozbudować w sposób zapewniający obsługę do 500 konwencjonalnych abonentów telefonicznych oraz do 384 adapterów do przesyłu danych. Po włączeniu HiPath 3000 do sieci LAN zgodnej z protokołem TCP/IP można realizować równocześnie do 144 połączeń typu Voice over IP (VoIP) z wykorzystaniem telefonów IP lub oprogramowania telefonii IP. 
Interaktywny system obsługi z użyciem wyświetlacza i przycisków dialogowych umożliwia łatwe i szybkie wybieranie funkcji w systemowych aparatach cyfrowych typu optiPoint 500, jak również w telefonach IP wykorzystujących protokół HFA. HiPath 3000 w połączeniu z rozwiązaniami łączności bezprzewodowej HiPath Cordless EM umożliwia stworzenie spójnego systemu łączności z wykorzystaniem telefonów systemowych, także aparatów typu DECT. Dzięki specjalnym adapterom podłączanym bezpośrednio do telefonów optiPoint 500, możliwe jest dostosowanie funkcjonalności aparatu do potrzeb danego stanowiska pracy.

W przypadku istnienia filii i oddziałów terenowych firmy, połączenia sieciowe z innymi systemami realizuje się za pomocą konwencjonalnych protokołów sieciowych CorNet-N i QSig lub połączeń między sieciami LAN pracującymi w oparciu o protokół TCP/IP. Oprogramowanie zarządzające systemem jest wydajne niezależnie od wielkości systemu. Poszczególne aplikacje integruje się z systemem w postaci dodatkowych modułów lub przyłącza za pośrednictwem otwartych interfejsów. HiPath 3000 pozwala na elastyczną migrację od konwencjonalnych systemów komunikacji do opartych na protokole IP multimedialnych platform komunikacyjnych.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: