Znany instytut badań rynkowych Frost & Sullivan przyznał firmie Siemens ICN tegoroczną nagrodę Business Development Strategy Award (nagroda za osiągnięcia w dziedzinie strategii rozwoju biznesu) za ideę konwergentnej architektury HiPath.
Według opinii Frost & Sullivan, dzięki obszernej, zróżnicowanej ofercie produktów z serii HiPath, Siemens ma wszelkie warunki po temu, aby stać się głównym dostawcą rozwiązań w zakresie konwergencji IP. Cechą, na którą zwrócono szczególną uwagę w uzasadnieniu przyznania nagrody, jest konsekwentne dążenie firmy do ekonomiczności rozwiązań, ze szczególnym naciskiem na szybką redukcję kosztów oraz wzrost wydajności. W rezultacie każdy z produktów wchodzących w skład oferty może być dostosowany do specyficznych wymagań użytkownika. "Zoptymalizowaliśmy na dłuższą metę całą ofertę HiPath, aby zapewnić naszym klientom szybki zwrot z inwestycji. Obecnie strategia ta zdobywa coraz większe uznanie ekspertów jako metoda wypracowania znaczącej pozycji na rynku konwergencji IP" - nawiązując do nagrody powiedział Bernd Kuhlin, kierownik działu sieci dla przedsiębiorstw (Enterprise Networks). Wspomniano również o nawiązywaniu korzystnych, długoterminowych kontaktów z klientami.
Za godne pochwały uznano także nowatorskie możliwości architektury HiPath, która jest uważana za doskonałe rozwiązanie również dla środowisk mieszanych. W tym kontekście instytut Frost & Sullivan zwrócił szczególną uwagę na sposobność migracji z tradycyjnych systemów telekomunikacyjnych na systemy oparte na sieci IP, gdyż rozwiązania HiPath można stosować zarówno w typowych środowiskach PBX (private branch exchange - centrala abonencka), jak i w systemach komutowanych IP. Oznacza to, że część sieci telekomunikacyjnej klienta może obsługiwać komutację łączy, a część - komutację pakietów. Zapewnia to ochronę wcześniejszych inwestycji w infrastrukturę sieci.
Nagroda ta stanowi kolejną ważną pozycję na długiej liście wyróżnień przyznanych produktom z rodziny HiPath w bieżącym roku. Zaledwie przed kilkoma tygodniami (13 marca 2002 r.), podczas targów CeBIT 2002, "International Forum Design" - czołowa międzynarodowa organizacja zajmująca się promocją współczesnego wzornictwa przemysłowego - przyznała telefonom IP typu workpoint z serii HiPath optiPoint 500 nagrodę "iF design award 2002". Aby ją otrzymać, firma Siemens musiała pokonać ponad 1000 konkurentów z 35 krajów, oferujących blisko 1900 produktów.
Podczas targów Intertelecom 2002 w Łodzi organizowany jest konkurs na najlepszy produkt w branży telekomunikacyjnej. Firma Siemens zdobyła w tym konkursie złoty medal, przyznany serwerom telekomunikacyjnym HiPath 3000.
Inne wyróżnienia zdobyte w tym roku to: nagroda "Wybór Redakcji" magazynu "Customer Inter@ction Solutions Magazine", przyznana zarówno za pełną ofertę produktów, jak i za serię optiPoint 100, oraz nagroda "Produkt Roku" przyznana przez magazyn "Communications Solutions".