Sprostowanie sieci Idea dotyczące informacji nt. zasad wysyłania SMS-ów z sieci Idea do sieci stacjonarnych
We wczorajszym komunikacie została błędnie podana zasada wysyłania SMS-ów z sieci Idea do sieci stacjonarnych. Niepotrzebne jest dodawanie
przed numerem abonenta cyfry 777. Właściwa kombinacja to: numer kierunkowy + numer abonenta, przykład 221234567. Pozostałe informacje pozostają bez zmian.
Poprawny komunikat
W dniu 17 kwietnia została uruchomiona w ramach promocji obowiązującej do 6.04.2004 r. możliwość wysyłania do sieci stacjonarnej i odbierania z niej wiadomości SMS. Aby wysłać wiadomość SMS należy wpisać w polu odbiorca siedmiocyfrowy numer telefonu stacjonarnego poprzedzony dwucyfrowym numerem kierunkowym w układzie xxyyyyyy; gdzie xx to kierunkowy a yyyyyy to numer odbiorcy np. (221234567). W przypadku gdy odbiorca w sieci stacjonarnej nie będzie w stanie odebrać wiadomość natychmiast po wysłaniu system będzie próbował dostarczy SMS w ciągu 24 godzin od pierwszej próby doręczenia. Po 24 godzinach od pierwszej próby doręczenia wiadomość będzie usuwana. Usługa jest dostępna dla wszystkich klientów sieci Idea (tj. użytkowników Idea Meritum, Idea Optima, Idea POP), bez konieczności dodatkowej aktywacji. Opłata za wysłanie SMS do sieci stacjonarnej jest niezależna od innych usług i zawsze wynosi 1,22 PLN (z VAT) za wysłanie.
Wiadomości są dostarczane na telefony stacjonarne w godzinach 6.00-23.00 (wiadomości wysłane pomiędzy 23.00 a 6.00 zostaną dostarczone po godzinie 6.00) w jednej z dwóch postaci:
1. W przypadku gdy do telefonu stacjonarnego dołączona jest specjalna przystawka (lub telefon posiada odpowiednią funkcję) SMS doręczany jest w postaci tekstowej i odczytywany na ekranie urządzenia.
2. W pozostałych przypadkach system wykona połączenie głosowe z telefonem stacjonarnym i serwer odczyta wiadomość po odebraniu połączenia.
W przypadku otrzymania wiadomości pomiędzy godziną 23.00 a 6.00 system podejmie pierwszą próbę dostarczenia po godzinie 6.00.
System obsługuje wyłącznie SMS-y do 160 znaków, które w treści nie zawierają znaków diaktrycznych (np. ś, ź, ć, ą, itp.) napisane w języku polskim. W przypadku uruchomienia w telefonie komórkowym funkcji raportów doręczeń, po wysłaniu SMS na telefon stacjonarny raport "doręczono" oznacza przekazanie SMS do sieci stacjonarnej i nie jest równoznaczny z doręczeniem do odbiorcy.