Sony Xperia Z3 - polska premiera

Newsy
Opinie: 7

Jeśli lubisz nasze newsy to polub także nasz profil na Facebooku - KLIKNIJ TUTAJ

W warszawskim Pin-Up Studio Sony Mobile zaprezentowało dziś najnowsze modele smartfonów - Sony Xperia Z3 oraz Sony Xperia Z3 Compact. Telefony miały swoją światową premierę podczas targów IFA w Berlinie. 

W czasie polskiej premiery odbył się specjalny koncert - gitarzyście towarzyszyła orkiestra 17 smartfonów Xperia Z3, z których każdy spełni rolę odrębnego instrumentu. Wspólnie zagrali utwory znane z filmów sensacyjnych.

Chcieliśmy pokazać dokąd może prowadzić współpraca wybitnie kreatywnych artystów i najnowszych technologii ‒ mówi Agnieszka Jaśkiewicz, Head of Marketing Poland w Sony Communications Inc. ‒ To, co na początku wydawało się tylko szalonym pomysłem, dzięki zaangażowaniu członków grupy kreatywnej panGenerator i wykorzystaniu możliwości smartfonów Sony Xperia Z3, stało się realnym faktem. Stworzyliśmy swoisty smart-band, orkiestrę, która wspólnie z muzykami może zagrać regularny koncert. Przełamaliśmy kolejną barierę w kooperacji artystów z inżynierami. Nasze smartfony brzmią niesamowicie! Ogromna w tym rola twórców z panGeneratora, którzy tworząc odpowiednie aplikacje i integrując całą grupę "elektronicznych artystów" wydobyli ze smartfonów niezwykłe dźwięki. Tego się słucha, to pobudza wyobraźnię!  

Przygotowania do tego koncertu trwały dwa miesiące. Wspólnie z Sony Mobile nad projektem pracowała grupa panGenerator ‒ zespół artystów, programistów i specjalistów od technologii multimedialnych: Piotr Barszczewski, Krzysztof Cybulski, Krzysztof Goliński i Jakub Koźniewski

Wykorzystano 17 smartfonów Xperia Z3 osadzonych na głowicach, które po zamontowaniu na specjalnym stelażu mogą być wprawiane w ruch pod wieloma kątami. Każdy ze smartfonów jest autonomicznym instrumentem i generuje przypisaną mu w aplikacji i partyturze ścieżkę muzyczną.

Na gitarze basowej zagrał Krzysztof Cybulski z panGeneratora. Koncertowi towarzyszyły zaprojektowane przez grupę PanGenerator interaktywne wizualizacje. 

W czasie premiery zaprezentowano także prace najbardziej znanego polskiego plakacisty Andrzeja PągowskiegoPągowski stworzył na tablecie Xperia Z2 serię 20 plakatów pod wspólnym tytułem "Ikony kina Sony". Są wśród nich twarze Roberta deNiro, Marlona Brando, Bruce'a Willisa, Ala Pacino, Russella Crowe'a i Clinta Eastwooda.

W kwietniu pokazaliśmy wystawę prac fotograficznych Roberta Wolańskiego, wykonanych smartfonem Xperia ‒ mówi Agnieszka Jaśkiewicza teraz prezentujemy dzieła Andrzeja Pągowskiego, które powstały na naszym tablecie. Ale to nie ostanie słowo o współpracy naszej marki z artystami. Niebawem w kilku sieciach handlowych pojawią się "oazy Xperia", przyozdobione kolejnymi grafikami autorstwa Andrzeja Pągowskiego. W październiku będziemy mecenasem wystawy dzieł malarskich Iwo Zaniewskiego, a w kolejnych miesiącach pokażemy nasz album fotograficzny z dziełami wykonanymi smartfonem Xperia Z3.

Grafiki tego artysty będą udostępnione we wszystkich smartfonach Xperia Z3 i Xperia Z3 Compact sprzedawanych w Polsce.

Inne informacje dotyczące smartfonu Sony Xperia Z3:

Inne informacje dotyczące smartfonu Sony Xperia Z3 Compact:

Inne informacje dotyczące tabletu Sony Xperia Z3 Tablet Compact:

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: