Sprawdziliśmy możliwości najnowszego zegarka Huawei

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Sprawdziliśmy ekstremalne możliwości najnowszego zegarka Huawei

Zegarki Huawei coraz bardziej wyróżniają się na rynku smartwatchów jakością wykonania. Żaden inny producent elektroniki użytkowej nie oferuje na przykład bransolet z tytanu i ceramiki. Takie propozycje zarezerwowane są wyłącznie dla producentów specjalizujących się w klasycznych zegarkach. Wśród producentów smartfonów, tylko Huawei dorównuje im pod względem jakości.

Co jakiś czas Huawei wprowadza bardzo też nowe i innowacyjne rozwiązania. Ostatnio były to zegarki mierzące ciśnienie pompowanym rękawem - Huawei Watch D oraz zegarki z bezprzewodowymi słuchawkami - Huawei Watch Buds.

Tym razem z kolei, sama nazwa zegarka - Watch Ultimate - sugeruje, że ten produkt jest pozycjonowany wyżej niż poprzednie serie smartwatchów tej marki. Otwiera to nową kategorię zegarków skierowanych do osób, które oczekują najwyższej jakości wykonania. Zastosowane w nim materiały, niespotykane w innych smartwatchach, są gwarancją, że Huawei Watch Ultimate będzie wyglądał idealnie nawet po ekstremalnej wyprawie 4x4, nurkowaniu w oceanie czy ultramaratonie.

Sprawdziliśmy ekstremalne możliwości najnowszego zegarka Huawei

Testy w Deepspot

Ekran Ultimate został przykryty szafirowym szkłem, które jest najtwardsze i najbardziej odporne na zarysowania. Bezel koperty jest wykonany z ceramiki, a bransoleta została wykonana z tytanu. Choć materiały te pojawiły się już w poprzednich modelach, to Watch Ultimate idzie o krok dalej. Koperta zegarka została wykonana ze stopu cyrkonu, który według danych producenta jest 4,5 razy wytrzymalszy od stopów tytanu i 2,5 razy twardszy. To pierwszy zegarek wykonany ze stopu cyrkonu, jaki trafił do moich rąk na dłuższe testy.

Kolejnym wyróżnikiem jest wodoszczelność do głębokości 100 metrów, co oznacza, że zegarek jest odporny na ciśnienie 10 atmosfer. Co ciekawe, pomimo tak wysokiej normy wodoszczelności, Ultimate ma wbudowany głośnik i mikrofon.

Miałem przyjemność przetestować funkcje nurkowe zegarka Huawei w najgłębszym basenie w Europie - Deepspot w Mszczonowie pod Warszawą, którego głębokość wynosi ponad 45 metrów, czyli mniej więcej 15 pięter w dół. Basen ten ma specjalne dodatkowe atrakcje (podwodne jaskinie i wrak zatopionej łódki), co urozmaicało zabawę na głębokości. Z butlą tlenową byłem na dużej głębokości ponad godzinę, korzystając aktywnie z zegarka. Watch Ultimate działał w Mszczonowie jako pełnoprawny komputer nurkowy, informując mnie o prędkości wynurzania oraz ostrzegając, gdy zbyt szybko to robiłem. W aplikacji Huawei Zdrowie zapisane zostały wszystkie informacje dotyczące mojego nurkowania - czas pod wodą, największa głębokość, temperatura wody i wykres zanurzenia na osi czasu.

Sprawdziliśmy ekstremalne możliwości najnowszego zegarka Huawei

Jest lepszy od NFZ

Standardem stało się, że dzisiejsze zegarki monitorują stan naszego zdrowia. Jednak, chociaż ich funkcjonalność może wydawać się podobna, sposób jej realizacji w praktyce różni się w zależności od urządzenia. Watch Ultimate posiada czujnik najnowszej generacji TruSeen 5.0+, składający się z 8 fotodetektorów ułożonych w pierścień. Dzięki temu urządzenie skuteczniej i precyzyjniej niż czujniki poprzedniej generacji, śledzi tętno oraz natlenienie krwi. Sprawdziłem to podczas jazdy na rowerze, bo ten scenariusz jest szczególnie wymagający dla zegarków mierzących tętno z nadgarstka.

TruSleep 3.0 monitoruje sen, wykrywa drzemki w ciągu dnia i pozwala skonfigurować monitorowanie snu, gdy użytkownik pracuje na nocną zmianę. Dodatkowo, zegarek potrafi wykonać pomiar EKG oraz ma funkcję wykrywania sztywności tętnic. Mierzy również temperaturę skóry oraz poziom stresu. Dzięki śledzeniu wszystkich tych parametrów, miałem poczucie znacznie większej kontroli nad swoim zdrowiem oraz samopoczuciem niż podczas korzystania z konkurencyjnych smartwatchy.

Chyba tylko bierek nie monitoruje

Watch Ultimate oferuje ponad 100 różnych trybów sportowych. Bez względu na to, jaki sport uprawiasz - od zwykłego marszu, biegania, pływania, jazdę na rowerze, aż po sporty ekstremalne - znajdziesz coś dla siebie. Aby mierzyć parametry treningu, zegarek wyposażony jest w pięciosystemowy i dwuzakresowy system lokalizacji GNSS, który umożliwia rejestrowanie trasy nawet w wymagających warunkach. W centrum Warszawy wśród drapaczy chmur Ultimate zapisywał ślad treningu bardzo precyzyjnie.

Sprawdziliśmy ekstremalne możliwości najnowszego zegarka Huawei

Doczekałem się ekspedycji

Nowy tryb ekspedycyjny w Watch Ultimate skupia się na najważniejszych informacjach związanych z długą wyprawą. Na jednym ekranie wyświetla godzinę, stan baterii, przebytą odległość, średnią prędkość oraz godzinę wschodu i zachodu słońca. Ponadto, pozwala użytkownikowi zapisać znacznik miejsca na żądanie. Tryb ekspedycyjny może okazać się przydatny podczas długiej pieszej lub rowerowej wyprawy.Po zachodzie słońca, ekran przyciemnia się i zmienia kolor na bursztynowy, co ułatwia korzystanie z urządzenia w ciemności. W każdej chwili użytkownik może wrócić po swoim śladzie do punktu startowego. Osobiście czekałem na funkcję tego typu od dawna. Lubię odkrywać nowe, nieznane miejsca, zapisywać swoją trasę i ciekawe punkty napotkane po drodze. Nie muszę już martwić się, że podczas kilkudniowej wyprawy w Tatrach nie będę miał aktywnego GPS, bo bateria szybko mi się rozładuje. Ekran trybu ekspedycji sprawdził się u mnie w praktyce, dając dostęp do wszystkich potrzebnych informacji podczas wędrówki. Teraz zawsze też mogę uruchomić funkcję prowadzącą mnie do punktu startu wyprawy.

Sprawdziliśmy ekstremalne możliwości najnowszego zegarka Huawei

Przebiegniesz z nim maraton

Oprócz wysokiej jakości wykonania, charakterystyczną cechą zegarków Huawei jest długi czas pracy na baterii. W odróżnieniu od produktów konkurencji, które działają tylko przez kilka godzin lub dni, zegarek Huawei Watch Ultimate działa przez całe dwa tygodnie. To pozwala na zostawienie ładowarki w domu. Szczególnie doceniam długi czas pracy baterii w przypadku monitorowania snu (to ważne w moim przypadku), a także dla biegaczy, którzy biegną dłuższe dystanse, takie jak maratony i ultramaratony (ja sam nie cierpię biegać J). W przypadku tak długiego i ciągłego pomiaru wszystkich parametrów, takich jak trasa, prędkość i puls, większość urządzeń wyłącza się, podczas gdy zegarek Huawei Watch Ultimate działa bez przerwy. Bezprzewodowe ładowanie zegarka za pomocą dołączonej do zestawu ładowarki trwało tylko godzinę.

Miks elegancji, ekstremalnych funkcji i nieograniczonej wytrzymałości

Ultimate zaspakaja potrzeby najbardziej wymagających użytkowników, którzy w tygodniu zakładają garnitury, ale w weekendy są bardzo aktywni, nierzadko uprawiając najbardziej ekstremalne dyscypliny sportowe. Watch Ultimate, jak żaden inny smartwatch na rynku, łączy w sobie topowe materiały, świetny tradycyjny design i długi czas pracy na baterii. Jest także profesjonalnym komputerem dla nurków. Zegarek towarzyszył mi podczas wielu dni aktywności i nie znalazłem na nim żadnych śladów ani zarysowań. Nadal wyglądał tak dobrze jak po wyjęciu z pudełka.

Sprawdziliśmy ekstremalne możliwości najnowszego zegarka Huawei

No i jest promocja

Cena HUAWEI WATCH Ultimate w wersji Voyage (kolor srebrzysty) to 4199 zł, natomiast w wersji Expedition (kolor czarny) to 3299 zł.

DO 23 kwietnia 2023 r., smartwatch dostępny jest w specjalnej ofercie przedsprzedażowej, w ramach której nabywcy otrzymają w prezencie słuchawki HUAWEI FreeBuds Pro 2 o wartości 799 zł.

Zegarek dostępny będzie w oficjalnym sklepie huawei.pl, w strefie marki na Allegro oraz u wybranych Partnerów Biznesowych firmy – operatora sieci Plus oraz sieciach handlowych Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt oraz X‑kom.

W sklepie huawei.pl kupujący HUAWEI WATCH Ultimate otrzymają w prezencie wagę HUAWEI Scale 3 o wartości 149 zł, jak również będą mieć możliwość wydłużenia gwarancji o rok za pół ceny. W sklepie producenta dostępna będzie również wersja Expedition w wariancie z dodatkową, tytanową bransoletą za 3699 zł.

Szczegóły oferty znajdują są pod adresem tutaj.

To materiał sponsorowany - powstał na zlecenie firmy Huawei.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: