Telekomunikacja Polska poinformowała, że w Internecie działa wyszukiwarka (tzw. Polska Książka Telefoniczna), w której bezprawnie publikowane są numery Klientów Prywatnych TP, w tym numery zastrzeżone. Działanie wyszukiwarki narusza ustawę o ochronie baz danych oraz interesy TP i jej Klientów. Spis ten nie ma nic wspólnego z oficjalną książką telefoniczną TP.
Telekomunikacja Polska nie udostępniała i tym bardziej nie sprzedawała danych swoich Klientów na potrzeby Polskiej Książki Telefonicznej oraz żadnej innej tego typu publikacji, poza oficjalną książką telefoniczną TP. W celach komercyjnych TP udostępnia bazy numerów Klientów Prywatnych (z danego województwa, powiatu, gminy, miasta lub ulicy), bez udostępniania jakichkolwiek danych osobowych. Jako właściciel bazy danych, TP ma wyłączne prawo do wykorzystywania i rozpowszechniania całości lub części zwartych w niej informacji.
Firma podjęła działania zmierzające do zablokowania nielegalnego serwisu. Do właściciela PKT w Internecie wysłane zostało pismo z żądaniem zaniechania naruszeń prawa, a do providera z żądaniem zablokowania nielegalnego serwisu i usunięcia z serwerów wskazanych danych. TP nie otrzymała na nie odpowiedzi. W związku z tym, następnym krokiem TP będzie skierowanie pozwu sądowego przeciwko właścicielowi PKT w Internecie.
Zbiór danych Klientów TP publikowany w wyszukiwarce internetowej jest identyczny z informacjami, które znajdowały się w książkach telefonicznych Telekomunikacji Polskiej w 2003 roku, wydanych na płytach CD. Oznacza to, że najprawdopodobniej doszło do złamania oprogramowania zabezpieczającego płyty i nielegalnego skopiowania danych. Jest to działanie przestępcze, naruszające przepisy kodeksu karnego.
Cześć z publikowanych w PKT numerów została w ciągu 2 ostatnich lat zastrzeżona. Telekomunikacja Polska nie ma jednak wpływu na ich prezentowane w PKT, nie ponosi także odpowiedzialności za treści prezentowane w tym serwisie.