Streżyńska stawia na Cyfrowy Polsat

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 9

Cyfrowy Polsat wywalczył w UKE preferencyjne stawki rozliczeń z PTK Centertel i Polkomtelem. Firma zwróciła się do Urzędu o administracyjne nałożenie stawek w ramach rozliczeń z Polkomtelem i PTK Centertel. Regulator ma gotowy projekt decyzji w tej sprawie, a jego konsultacje właśnie się kończą. "Warto się zastanowić, czy decyzja UKE — w sposób niczym nieuzasadniony preferująca jeden podmiot — nie zakłóci w przyszłości rynkowej równowagi, poważnie utrudniając konkurencję między operatorami wirtualnymi" — mówi Adam Suchenek z Polkomtela.

Według dziennika Puls Biznesu, UKE wstępnie planuje, by Cyfrowy Polsat i dwaj operatorzy komórkowi płacili sobie 0,40 zł za zakańczanie połączeń w sieci. Problem w tym, że stawki operatorów komórkowych będą stopniowo maleć — od 1 maja będzie to 0,33 zł, a w 2010 r. — 0,21 zł. Nieoficjalnie mówi się, że mają spaść nawet do 15 gr. Administracyjna decyzja UKE (w tym przypadku dotycząca Polsatu Cyfrowego) jest niezmienna i bezterminowa. Oznacza to, że od 1 maja Halo Polsat będzie płacił innym operatorom 33 gr, a sam zainkasuje o 7 gr więcej.

"Decyzja ma charakter precedensowy i powinna wzmocnić pozycję operatora startującego na rynku. Inni operatorzy wirtualni nie mają takich preferencji, ponieważ samodzielnie negocjowali umowy z trójką największych graczy i nie prosili o interwencję UKE" — uzasadnia Jacek Strzałkowski, rzecznik UKE.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: