Szyszko pali za sobą mosty

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 8

Odwołany w środę przez premiera minister łączności Tomasz Szyszko przyznał , że w umowie prywatyzacyjnej TP SA znalazły się zapisy dotyczące wysokości taryf tego operatora. Według Szyszko był bardzo istotny spór pomiędzy Ministerstwem Łączności a Ministerstwem Skarbu Państwa i niektórych spraw nie udało mi się wtedy obronić. Nie zgodził, się jednak ze stwierdzeniem, że rząd zapewnił TP SA monopol.

Zdaniem Anny Streżyńskiej, doradcy ministra łączności, zapisy te nie są tak drastyczne jakby się wydawało, ale mają duże znaczenie dla rozwoju rynku. W umowie prywatyzacyjnej zapisano, że rząd zobowiązuje się do zaakceptowania harmonogramu równoważenia taryf do końca 2003 roku, programu przygotowanego przez TP SA. Nałożono na ministra łączności zobowiązanie aby w proces harmonizowania nie ingerował - dodała. Streżyńska ujawniła, że TP SA przygotowała strategię antykonkurencyjną. Pewne elementy takiej strategii pojawiły się w ubiegłym roku. Strategia ta została przez TP SA rozwinięta w pełni w tym roku. Jest ona ewidentnie nakierowana na przeciwdziałanie rozwojowi konkurencji, w tej chwili na rynku międzystrefowym - dodała.

Szyszko uznał opóźnienie liberalizacji rynku telekomunikacyjnego, spowodowane protekcjonistyczną polityką wobec TP SA, za jedną ze swoich porażek w czasie gdy kierował resortem łączności. Z kolei do sukcesów zaliczył m.in. zakończenie prac nad ustawą prawo pocztowe i ustalenie modelu rozliczeń międzyoperatorskich. Szyszko sukcesem nazwał też przeprowadzenie przetargu na telefonię trzeciej generacji UMTS. Nie wspomniał jednak, że przetarg został unieważniony, a koncesje otrzymali działający już na rynku trzej operatorzy telefonii komórkowej GSM

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    wojtas18 pisze: 2001-07-21 01:51
    to juz wiadomo dlaczego Buzek sie tyle zastanawial czy go zdymisjonowac. ps. czy zostalo to przez Szyszko i ta pania jakos udokumentowane czy tez jest tylko ich slowo przeciw slowu ludzi z MSP?
    0
  • Users Avatars Mini
    PeteVine pisze: 2001-07-21 02:03
    Ciekawe czy da się to wszystko jakoś odkręcić w stronę poprawienia konkurencyjności?
    0
  • Users Avatars Mini
    Raf pisze: 2001-07-21 03:05
    Teraz to się dopiero potoczą głowy różnych innych urzędasów. Oj, będzie się działo, chyba kupię jutro gazetę.
    0
  • Users Avatars Mini
    Karol pisze: 2001-07-22 02:17
    Wszystkich z rzadu pod trybunal stanu!!! Szkoda ze nei wyjdzie w Polsce numer, by przumusowo podzielic tepse (tak jak w USA zrobili z AT&T). Koledzy obronia!
    0
  • Users Avatars Mini
    peacock pisze: 2001-07-21 14:02
    Tak, tylko co z tego taki szary uzytkownik telekomuny jak ja, Ty czy on bedzie mial ? To jest poprostu mafia a nie dostawca uslug telekomunikacyjnych! Pozdrawiam
    0
  • Users Avatars Mini
    Buliones pisze: 2001-07-23 03:23
    witam, problem w tym jak przez te afery postrzegana jest Polska np w Niemczech.Mysle ze bedzie z tego artykul w Der Spiegel.Afera goni afere a to nie jest dobre jesli chodzi o przyciaganie inwestorow.Mnie az tak to nie martwi bo marka idzie w gore ale dobrze to nie swiadczy o rzadzie. Jawne lapowkarstwo z ktorym sie nikt nie kryje to przesada.
    0
  • Users Avatars Mini
    TOMKO pisze: 2001-07-23 13:50
    a na poczatku byly pelne geby wartosci, Bog ,honor i ojczyzna. Ci z SLD to "czerwone swinie" ,"lapowkarze" itp. a my to prawdziwa reprezentacja narodu. No i wyszlo szydlo z worka - a gdzie qrwa 10 przykazan panowie, gdzie?
    0
  • Users Avatars Mini
    JohnDoe pisze: 2001-07-24 03:21
    Jesli to prawda, pewnie gdzies w 50% to niezl gnoj... Wolny rynek, demokracja, wolna konkurencja to wszystko mozna o kant tylka potloc. tacy operatorzy jak NOM, Netia, Dialogi itd nie maja prawie szans na splacenie dlugow, a gdzie tu mowic i konkrencji tanszym internecie itd Nic tylko sie powiesic...
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: