T-Mobile wyłączył 3G na większości obszaru Polski

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
T-Mobile wyłączył 3G na większości obszaru Polski

W pierwszym kwartale 2023 r. T-Mobile osiągnął wzrost przychodów o 10,3% (r/r). Całkowite przychody wyniosły 1,72 mld zł.

Na wzrost przychodów firmy wyraźny wpływ miała sprzedaż urządzeń – według firmy badawczej GfK Polonia T‑Mobile zajmuje obecnie drugą pozycję wśród operatorów infrastrukturalnych pod kątem sprzedaży smartfonów.

Przychody z usług mobilnych osiągnęły poziom 1,01 mld zł, co oznacza wzrost o 1,1% (r/r).

Koszty energii urosły o 170%.

Na koniec pierwszego kwartału baza klientów T-Mobile urosła o 708 tysięcy rok do roku, osiągając poziom 12,5 miliona. Wskaźnik rezygnacji (churn) w segmencie kontraktowym utrzymał się niskim poziomie 0,7%.

T-Mobile w I kw. osiągnął pozytywny wynik przenośności numerów na poziomie +13,9 tys. Klientów.

Liczba klientów korzystających z szerokopasmowego dostępu do internetu urosła do poziomu 182 tys. (wzrost o 91 tys., podwojenie r/r).

Wynik EBITDA AL obniżył się o 2,9% (r/r) do poziomu 439 mln zł.

Firma odnotowała wzrost liczby klientów we wszystkich segmentach: kontraktowym, przedpłaconym, prywatnym i biznesowym.

Wraz ze wzrostem bazy klientów oraz popytu na transmisję danych, ruch w sieci T‑Mobile wzrósł w ostatnim kwartale o 3% względem czwartego kwartału 2022 oraz o 30% w porównaniu rok do roku.

W pierwszym kwartale operator zmodernizował ok. 300 stacji bazowych oraz kontynuował inwestycje związane z rozbudową sieci 5G. Sygnał 5G został uruchomiony w paśmie 2100 MHz na ponad 480 stacjach bazowych, zwiększając ich liczbę do ponad 5620, a pokrycie populacji kraju jest na poziomie 47%.

W 2022 roku T‑Mobile rozpoczął optymalizację sieci skupiając się na rozwoju 4G/LTE i 5G oraz wygaszając starą technologię 3G. W pierwszym kwartale proces ten nabrał tempa i sieć 3G została wyłączona na większości obszaru Polski.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: