T4B i Qumak-Sekom zbudują patformę lokalizacyjno-informacyjną dla numeru 112

Newsy
Żródło: T4B
Opinie: 1

Konsorcjum firm T4B (lider) - Qumak-Sekom podpisało umowę z UKE na budowę Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (tzw. PLI-CBD).

PLI-CBD będzie połączona z budowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Systemem 112. Pozwoli to na szybką identyfikację miejsca, z którego wykonano połączenie na numer alarmowy.

W przypadku telefonu stacjonarnego będzie to adres zainstalowania zakończenia sieci (telefonu), natomiast przy połączeniu wykonanym z telefonu komórkowego na którykolwiek z numerów alarmowych (997, 998, 999, 112) do Systemu 112 będą przekazywane dane geograficzne położenia urządzenia końcowego.

Dzięki temu systemowi: pogotowie ratunkowe, straż pożarna, policja i inne służby ratunkowe będą automatycznie otrzymywać informacje lokalizacyjne o zdarzeniu nie cierpiącym zwłoki, co z pewnością przyczyni się to do szybszego udzielania pomocy ofiarom wypadków i ocali życie wielu osób.

System, będzie jednocześnie centralną bazą numerów przeniesionych. Dzięki niej, znacząco usprawniony zostanie proces przenoszenia numerów z jednej sieci do innej.

Projekt będzie w 85% finansowany ze środków Unii Europejskiej, a w 15% ze środków własnych.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: