Rozpoczął się konkurs "Bezpieczni w sieci" na najlepszy program komputerowy zabezpieczający przed nieświadomym korzystaniem z internetu za pośrednictwem dialerów.
Jego organizatorami są:
TELEKOMUNIKACJA POLSKA
Radio ZET
Magazyn Komputerowy CHIP
Wirtualna Polska
Konkurs ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników internetu, zwłaszcza w zakresie ochrony przed wysokimi kosztami nieświadomych połączeń za pośrednictwem dialerów.
Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy być pełnoletnim i do 20 czerwca 2003 roku przesłać na adres TELEKOMUNIKACJI POLSKIEJ (Departament PR, 00-400 Warszawa, Nowy Świat 6/12), na nośniku CD-ROM opracowany przez siebie program antydialerowy wraz z jego instrukcją obsługi. Na przesyłce należy umieścić nazwę konkursu: "Bezpieczni w sieci".
Autor najlepszego programu otrzyma 20 000 złotych. Zwycięzcę zostanie przedstawiony 27 czerwca na specjalnej, wspólnej konferencji prasowej, a także w audycji Janusza Weissa "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie..." na antenie Radia ZET.
Na uczestników konkursu czekają ponadto dwa wyróżnienia: bezpłatna instalacja i roczny abonament szerokopasmowego dostępu do internetu Neostrada Plus oraz miesięczny - z wynagrodzeniem - staż w Pionie Multimediów TELEKOMUNIKACJI POLSKIEJ.
Regulamin konkursu "Bezpieczni w sieci"
I. [Definicje]
Dla potrzeb niniejszego Regulaminu ustala się następujące znaczenie pojęć:
Konkurs - oznacza konkurs pod nazwą "Bezpieczni w sieci", którego celem jest wyłonienie Programu Antydialerowego umożliwiającego użytkownikom Internetu korzystanie z dobrowolnego i bezpłatnego programu komputerowego, skutecznie wykluczającego możliwość nieświadomego korzystania z połączeń o podwyższonej opłacie.
Organizatorzy - oznacza następujące podmioty:
Telekomunikacja Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Nowy Świat 6/12, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XIX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010681, zwaną dalej Telekomunikacją Polską;
Vogel Burda Communications Sp. z o.o. - wydawca Magazynu Komputerowego "Chip", z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Obornickiej 36/12, numer NIP: 899-10-04-485, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000106166, zwaną dalej Magazynem Komputerowym "Chip";
Radio ZET Sp. z o.o. - nadawca programu radiowego "Radio ZET" z siedzibą przy ul. Żurawiej 8, 00-503 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Warszawie, XIX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000003860, zwaną dalej RADIEM Zet;
Wirtualna Polska S.A. z siedzibą i adresem w Gdańsku przy ul. Traugutta 115c, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego - Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Gdańsku XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000068548, zwaną dalej Wirtualną Polską.
Fundator nagród - oznacza Telekomunikację Polską, która jest wyłącznie odpowiedzialna za ufundowanie i wręczenie nagród w Konkursie.
Program Antydialerowy - oznacza program komputerowy zapewniający bezpieczeństwo użytkownikom Internetu, wykluczający w jak największym stopniu możliwość nieświadomego łączenia się internautów z połączeniami o podwyższonej opłacie.
II. [Zasięg Konkursu]
Konkurs będzie prowadzony na terenie całego kraju w okresie od dnia 15 maja 2003 roku do dnia 20 czerwca 2003 roku (ostateczny termin przesyłania zgłoszeń).
Konkurs zostanie ogłoszony w prasie, radiu oraz internecie.
Programy Antydialerowe można nadsyłać wyłącznie w okresie wskazanym w pkt II.1 powyżej.
III. [Uczestnicy Konkursu]
W Konkursie mogą brać udział osoby, które w chwili ogłoszenia o Konkursie są pełnoletnie i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. Osoby biorące udział w Konkursie są zwane dalej Uczestnikami Konkursu.
W Konkursie nie mogą uczestniczyć pracownicy Organizatorów oraz członkowie ich najbliższych rodzin.
IV. [Kapituła Konkursu]
Organem nadzorującym Konkurs oraz decydującym o przyznaniu nagrody jest Kapituła Konkursu.
W skład Kapituły Konkursu wchodzą następujące osoby:
Piotr Kubiszewski - Magazyn Komputerowy "Chip" - Przewodniczący Kapituły,
Janusz Weiss - Radio ZET,
Sylwester Małecki - Telekomunikacja Polska - Sekretarz Kapituły,
Bartosz Poliński - Telekomunikacja Polska,
Marcin Pokojski - Wirtualna Polska,
V. [Warunki uczestnictwa]
Warunkiem uczestnictwa w Konkursie, oprócz pozostałych warunków wymienionych w niniejszym regulaminie, jest opracowanie oraz przesłanie na adres TELEKOMUNIKACJI POLSKIEJ (Departament PR, 00-400 Warszawa, Nowy Świat 6/12), w terminie do dnia 20 czerwca 2003 roku, na nośniku typu CD-ROM. Programu Antydialerowego.
VI. [Przyrzeczenie nagrody przez Fundatora]
Konkurs wygra osoba, która opracuje Program Antydialerowy uznany orzeczeniem Kapituły Konkursu za najlepszy, zwana dalej Zwycięzcą Konkursu. Nagroda zostanie przyznana w momencie wytypowania Zwycięzcy Konkursu, zgodnie z pkt VI.5 poniżej.
O wyborze najlepszego Programu Antydialerowego zadecyduje Kapituła Konkursu, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak w szczególności:
Ocena przebiegu instalacji - prostota, współpraca z systemami operacyjnymi;
Ocena interfejsu użytkownika - intuicyjność;
Konfigurowalność czyli możliwość blokady wykonywania niedozwolonych połączeń (użytkownik podaje dozwolone numery);
Wykrywanie istniejących w systemie dialerów, prób podmiany numerów lub instalacji nowych dialerów;
Rejestracja zmian dokonanych w systemie przez antydialer podczas prób usuwania dialera oraz wykonanie bezpiecznej kopii usuwanego dialera;
Próba usunięcia dialera lub informacja o sposobie jego usunięcia;
Kapituła Konkursu dokona wyboru najlepszego Programu Antydialerowego w terminie 7 dni od daty zakończenia Konkursu, o której mowa w pkt II.1 niniejszego regulaminu. Kapituła Konkursu dokona wyboru wyłącznie jednego najlepszego Programu Antydialerowego oraz przyzna dwa wyróżnienia. Kapituła Konkursu może, według swego wyboru, nie dokonać wyboru żadnego najlepszego Programu Antydialerowego oraz nie przyznać żadnych wyróżnień.
Zwycięzca Konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 22.000 (słownie: dwadzieścia dwa tysiące) złotych. Z tej kwoty zostanie potrącony należny podatek, zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wyróżnieni otrzymają następujące nagrody:
pierwszy wyróżniony - miesięczny staż w Telekomunikacji Polskiej. W okresie stażu wyróżniona osoba otrzyma wynagrodzenie, płatne wg uznania TP.
drugi wyróżniony - bezpłatną instalację i roczny abonament szerokopasmowego dostępu do Internetu Neostrada Plus.
Zwycięzcy Konkursu i wyróżnionym nie przysługuje prawo do zamiany nagród na inne lub do ich odstąpienia innym osobom.
Nagrody zostaną przekazane zwycięzcy i wyróżnionym w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia wyników Konkursu, w miejscu i terminie wskazanym przez Fundatora.
Kapituła Konkursu dokona wyboru najlepszego Programu Antydialerowego w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów. W głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów Kapituła przyzna także dwa wyróżnienia. Orzeczenie Kapituły Konkursu zostanie zapisane przez Sekretarza Konkursu oraz podpisane przez Przewodniczącego Kapituły Konkursu. Imiona i nazwiska zwycięzcy Konkursu oraz wyróżnionych zostaną uwidocznione w orzeczeniu Kapituły Konkursu wraz ze wskazaniem nagrody. Dokumentacja z posiedzenia Kapituły Konkursu będzie przechowywana w siedzibie Telekomunikacji Polskiej przez okres 2 miesięcy od dnia rozstrzygnięcia Konkursu.
Orzeczenie Kapituły Konkursu, nagrodzony Program Antydialerowy, imiona oraz inne dane osobowe Zwycięzcy Konkursu oraz wyróżnionych zostaną opublikowane w: Magazynie komputerowym CHIP oraz - 27.06.2003 r. - w Internecie na stronach www Magazynu Komputerowego CHIP pod adresem: www.chip.pl, na stronach www TELEKOMUNIKACJI POLSKIEJ, pod adresem: www.telekomunikacja.pl, na stronach www Radia ZET, pod adresem: www.radiozet.pl oraz stronach www portalu Wirtualna Polska, pod adresem: www.wp.pl. Dane zostaną ogłoszone również - tego samego dnia - w audycji Janusza Weissa w Radiu Zet "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie". Fundator powiadomi listami poleconymi Zwycięzcę Konkursu oraz wyróżnionych o przyznaniu nagród oraz o terminie i sposobie ich odbioru.
W wypadku nieodebrania nagród we wskazanym przez Fundatora terminie lub niewykorzystania nagród z jakichkolwiek powodów, Zwycięzcy Konkursu oraz wyróżnionym nie przysługują żadne roszczenia w stosunku do Organizatorów, w szczególności o zapłatę odszkodowania, chyba że nieodebranie lub niewykorzystanie nagród nastąpiło z wyłącznej, umyślnej winy Organizatorów.
Organizatorzy i Fundator nie odpowiadają za wady fizyczne lub prawne nagród.
Fundator ponosi wyłączną odpowiedzialność za ufundowanie i wręczenie nagród oraz za wszelkie roszczenia z tym związane.
VII. [Przeniesienie autorskich praw majątkowych i własności]
Uczestnik Konkursu oświadcza i gwarantuje, że:
Program Antydialerowy przesłany w ramach Konkursu będzie wolny od wad prawnych, a nośnik, na którym go utrwalono nie będzie posiadał wad fizycznych;
Program Antydialerowy przesłany w ramach Konkursu będzie wynikiem jego indywidualnej twórczości i wykona go osobiście;
wykona Program Antydialerowy przy użyciu własnych materiałów;
prawa autorskie do Programu Antydialerowego nie będą w żaden sposób ograniczone, ani obciążone na rzecz osób trzecich.
Z chwilą przyznania Zwycięzcy Konkursu nagrody, o której mowa w pkt VI niniejszego regulaminu, na Organizatorów przechodzą autorskie prawa majątkowe do nagrodzonego Programu Antydialerowego, w tym wyłączne prawa do zezwalania na wykonywanie zależnych praw autorskich w stosunku do nagrodzonego Programu Antydialerowego, wraz z prawem dokonywania w nim zmian, co nastąpi:
w zamian za nagrodę, o której mowa w pkt VI niniejszego regulaminu;
bezwarunkowo i niezwłocznie,
do nieograniczonego w czasie korzystania i rozporządzania, w kraju i za granicą, w szczególności na wszystkich polach eksploatacji określonych w art. 74 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, w tym prawa do:
trwałego lub czasowego zwielokrotnienia Programu Antydialerowego w całości jak i w części, jakimikolwiek środkami i w jakiejkolwiek formie;
tłumaczenia, przystosowywania, zmiany układu lub jakichkolwiek innych zmian w Programie Antydialerowym;
rozpowszechniania, w tym użyczenia lub najmu, Programu Antydialerowego lub jego kopii;
rozpowszechniania Programu Antydialerowego w sieciach komputerowych, w tym w sieci Internet oraz w sieciach wewnętrznych Organizatorów typu intranet, a także publicznego udostępniania Programu Antydialerowego w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.
Organizatorzy mają wyłączne prawo do decydowania o wszelkich handlowych i marketingowych aspektach korzystania z Programu Antydialerowego. Zwycięzca Konkursu zobowiązuje się, ze nie będzie wykonywał praw osobistych do Programu Antydialerowego w sposób sprzeczny z interesem Organizatorów ani bez porozumienia z nim. Zwycięzca Konkursu zezwala na niewskazywanie swojego imienia i nazwiska przy korzystaniu z Programu Antydialerowego.
Z chwilą otrzymania przez Organizatorów kopii Programu Antydialerowego, przesłanego zgodnie z pkt V regulaminu, na Organizatorów przechodzi prawo własności przesłanego egzemplarza Programu Antydialerowego. Fundator oraz Organizatorzy nie zwracają Uczestnikom Konkursu, w tym Zwycięzcy Konkursu przesłanych egzemplarzy Programów Antydialerowych. Uczestnikom Konkursu nie przysługuje żadne roszczenie wobec Organizatorów z tego tytułu. Organizatorzy mogą uzależnić przyznanie nagrody od dostarczenia, przeniesienia na Organizatorów własności i wydania przez Uczestnika Konkursu dodatkowych egzemplarzy Programu Antydialerowego w ilości, terminie i miejscu wskazanym przez Organizatorów.
Zwycięzcy Konkursu oprócz nagrody nie przysługuje żadne inne wynagrodzenie z tytułu przeniesienia własności egzemplarzy nagrodzonego Programu Antydialerowego i autorskich praw majątkowych do niego, a także odrębne wynagrodzenie za korzystanie z nagrodzonego Programu Antydialerowego.
W przypadku, gdy osoba trzecia wystąpi przeciwko Organizatorom z roszczeniami z tytułu naruszenia jej praw do nagrodzonego Programu Antydialerowego, w tym prawa własności, autorskich praw majątkowych lub z tytułu naruszenia dóbr osobistych, Zwycięzca Konkursu zobowiązany będzie do przejęcia odpowiedzialności Organizatorów wobec tej osoby trzeciej.
W wypadku wskazanym w pkt VII.6 powyżej, a także w wypadku, gdy Program Antydialerowy nie spełni wymogów wskazanych w pktVII.1 powyżej, Organizatorzy zastrzegają sobie prawo, według swojego uznania, przyznania nagrody innemu Uczestnikowi Konkursu lub jej nieprzyznania w ogóle. W wypadku, gdy powyższe okoliczności zostaną ujawnione po odebraniu nagrody, będzie on zobowiązany zwrócić Fundatorowi równowartość nagrody.
Nagrodzony Program Antydialerowy może zostać umieszczony na stronach internetowych Organizatorów, celem bezpłatnego udostępnienia każdemu zainteresowanemu użytkownikowi Internetu.
Zwycięzca Konkursu zobowiązuje się do udzielenia pisemnej zgody - złożenia oświadczenia o przeniesieniu na Organizatorów autorskich praw majątkowych do nagrodzonego Programu Antydialerowego w zakresie określonym w niniejszym pkt VII niniejszego regulaminu.
VIII. [Dane osobowe]
Warunkiem udziału w Konkursie jest podanie prawdziwych danych osobowych Uczestnika Konkursu: imienia, nazwiska, adresu zamieszkania, numeru telefonu (stacjonarnego, komórkowego) Podanie danych osobowych nieprawdziwych lub niepełnych albo niepodanie w ogóle danych osobowych powoduje wykluczenie z Konkursu. Jeżeli Uczestnik Konkursu podał dane nieprawdziwe lub niepełne, a został wytypowany na Zwycięzcę Konkursu lub został wyróżniony Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wyboru innej osoby, której przyznają nagrodę, lub nieprzyznania nagrody w ogóle. Zdanie poprzednie stosuje się również do sytuacji, gdy kontakt ze Zwycięzcą Konkursu za pośrednictwem podanych przez niego danych jest niemożliwy lub szczególnie utrudniony.
Uczestnik Konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w pkt VIII.1 niniejszego regulaminu w celach związanych z przeprowadzeniem Konkursu przez Organizatorów.
Uczestnik Konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych wskazanych w pkt VIII.1 w celach marketingowych przez Organizatorów, w szczególności w celu ich opublikowania zgodnie z pkt VI.6 niniejszego regulaminu.
Organizatorzy informują, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto każdemu Uczestnikowi Konkursu przysługuje prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania.
Uczestnik Konkursu wyraża zgodę na przesyłanie przez Organizatorów informacji o Konkursie lub informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Informacje takie nie będą stanowić niezamówionej informacji handlowej w rozumieniu art. 10 tej ustawy.
Zwycięzca Konkursu oraz osoby wyróżnione udzielą Organizatorom zgody na wykorzystanie swojego wizerunku, w celach marketingowych, w szczególności w celu opublikowania w prasie, w tym w portalach internetowych należących do Organizatorów, w sieciach wewnątrzkorporacyjnych typu Intranet należących do Organizatorów, w czasopismach wewnątrzkorporacyjnych należących do Organizatorów, lub innych czasopismach.
Zezwolenia, o którym mowa w pkt VIII.6 powyżej, Zwycięzca Konkursu oraz osoby wyróżnione udzielą niezwłocznie, najpó?niej w terminie 1 dnia od dnia otrzymania informacji o przyznaniu nagrody. W wypadku niespełnienia tego warunku, a także w wypadku cofnięcia zgód lub zezwoleń, o których mowa powyżej, Organizatorzy zastrzegają sobie prawo, według swojego uznania, do przyznania nagród innym Uczestnikom Konkursu lub ich nie przyznania w ogóle. W wypadku, gdy Zwycięzca Konkursu lub osoby wyróżnione cofną zgodę lub zezwolenie po odebraniu nagród, będą one zobowiązane zwrócić Fundatorowi równowartość nagrody.
IX. [Postanowienia końcowe]
Niniejszy regulamin jest jedynym dokumentem określającym zasady Konkursu.
Zgłoszenie udziału w Konkursie jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu. Zgłaszając oraz biorąc w nim udział, Uczestnicy Konkursu podporządkowują się postanowieniom niniejszego regulaminu i wyrażają zgodę na jego treść.
Organizatorom przysługuje wyłączne prawo do wyłonienia Zwycięzcy Konkursu i osób wyróżnionych w oparciu o zasady określone w niniejszym regulaminie.
Ewentualne reklamacje Uczestników są przyjmowane do dnia 04.07.2003 roku. Reklamacje powinny być przesłane wraz z uzasadnieniem, listem poleconym za zwrotnym poświadczeniem odbioru na adres: TELEKOMUNIKACJA POLSKA, Departament PR, 00-400 Warszawa, Nowy Świat 6/12, z dopiskiem - "Bezpieczni w sieci" - REKLAMACJA. Reklamacje otrzymane przez Organizatorów po upływie wskazanego w zdaniu poprzedzającym terminu nie będą rozpatrywane.
Spory odnoszące się i wynikające z Konkursu będą rozwiązywane przez Organizatorów. Wszelkie decyzje Organizatorów będą wiążące i ostateczne.
Organizatorzy są wyłącznie uprawnieni do zmiany postanowień niniejszego regulaminu oraz do wiążącej jego interpretacji.
Organizatorzy nie odpowiadają za działania jakichkolwiek osób trzecich, w tym osób trzecich przybranych przez Organizatorów w wykonaniu jakichkolwiek działań związanych z Konkursem.
Uczestnicy Konkursu mogą się kontaktować z Organizatorami w sprawach dotyczących Konkursu w formie listu na adres: TELEKOMUNIKACJA POLSKA, Departament PR, 00-400 Warszawa, Nowy Świat 6/12 lub listu elektronicznego na adres e-mail bws@telekomunikacja.pl
Regulamin Konkursu znajduje się w siedzibie TELEKOMUNIKACJI POLSKIEJ, DEPARTAMENT PR, 00-400 Warszawa, Nowy Świat 6/12, pok. 605.