Światłowód zmienia telewizję

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0

Telewizja jeszcze do niedawna była głównym biznesem głównie dla operatorów kablowych i platform satelitarnych. Nawet najwięksi dostawcy internetu traktowali ją nieco po macoszemu. Teraz telewizja ma swoją drugą młodość. Nie jest to jednak już telewizja rozumiana w tradycyjny sposób. Telewizja, którą chcemy oglądać dziś to miks wybranych przez nas kanałów tradycyjnych, seriale z Netflixa i HBO, sport, czy światowe klasyki kinowe wypożyczone natychmiast z wirtualnej wypożyczalni. Telewizja dziś to także super jakość obrazu i wygodny interfejs naszego dekodera. Nasza telewizja marzeń powinna być dostępna także poza domem, czyli wtedy, gdy akurat mamy czas i chęć ją oglądać. No i oczywiście nie chcemy płacić za pełny pakiet telewizyjny zbyt wiele. Najlepiej jakby telewizja była oferowana z atrakcyjnym rabatem w pakiecie z super szybkim internetem, a może także telefonią komórkową. Jedna płatność na koniec miesiąca to wbrew pozorom spore ułatwienie, kontrola nad wydatkami i prozaiczna oszczędność czasu.

Okazuje się, że na rynku nie ma wcale zbyt wielu ofert, które spełniają warunki najbardziej wymagających klientów.

Wojna na ilość kanałów nadal trwa

Chociaż zaklinamy się, że liczba kanałów telewizyjnych dostępnych u naszego operatora nie ma dla nas wielkiego znaczenia to jednak nadal panuje zasada, że im więcej, tym lepiej. Przecież zawsze podczas spotkania ze znajomymi możemy rzucić od niechcenia, że mamy w domu prawie 200 kanałów telewizyjnych.

W telewizji Orange w Pakiecie Maksymalnym są aż 182 kanały, w tym 101 kanałów jest nadawanych w jakości HD. Nawet w najtańszym Pakiecie Optymalnym ilość kanałów przekracza 100 i prawie połowa z nich to kanały HD. W Pakiecie Bogatym z HBO i Pakiecie Maksymalnym mamy od razu dostęp do kanałów premium.

4K, a w przyszłości 8K?

Jakość 4K w telewizji nadal masowo nie trafiła pod strzechy, a przecież w naszych domach na taką jakość czekają już nasze nowoczesne telewizory. Okazuje się, że 4K oferuje w Polsce tylko dwóch operatorów. Jednym z nich jest Orange, a drugim jedna z mniejszych platform satelitarnych. Orange od początku chwalił się tym, że dzięki korzystaniu z technologii światłowodowej jest w stanie zapewnić klientom odpowiednią prędkość przepływu danych, a tym samym jakość 4K w IPTV. Kanałów 4K nie jest jeszcze wiele, ale już teraz, gdy zdecydujemy się na zakup telewizji Orange, otrzymamy dostęp do treści Discovery, kanału Eleven Sports 1 4K m.in. z Formułą 1 i „wypasiony” kanał muzyczny Stingray Festival 4K z dźwiękiem Dolby Digital. W jakości 4K będziemy mogli oglądać także Netflixa i wybrane treści HBO.

Pamiętajmy, że przepływność światłowodu jest niemal nieograniczona, więc w przyszłości nawet content wideo o jakości 8K nie powinien być dla Orange żadnym problemem.

Kablówka ze słabą jakością kabli koncentrycznych (a takie instalacje są bardzo częste) nie może konkurować z instalacjami fiber.

Aplikacje Netflix, HBO GO – to my decydujemy co oglądamy

Produkcje Netflixa, HBO miały być gwoździem do trumny telewizji jaką znamy. Okazuje się, że są tylko jednym z elementów ewolucji, jaka bez wątpienia dotyka to medium. Widz chce po prostu mieć wybór – telewizja linearna rzeczywiście powoli odchodzi do lamusa, ale zamiast niej nagrywamy ulubione fragmenty, przewijamy, cofamy lub wybieramy ulubiony serial z menu. Chcemy mieć możliwość obejrzenia wszystkich odcinków naraz w telewizyjnym maratonie trwającym aż do rana lub delektowania się każdym odcinkiem serialu raz w tygodniu.

Dekoder Orange oprócz bogatych pakietów telewizyjnych oferuje nam dostęp do specjalnej  wersji aplikacji Netflix. Przy zakupie kanałów HBO otrzymujemy równolegle dostęp do usługi  HBO GO. Dzięki temu, mamy pełną kontrolę nad tym, co i kiedy oglądamy. Telewizja przyszłości IPTV Orange gwarantuje nam pełny wybór przy bardzo dobrej jakości contentu.

Orange TV Go – telewizja w naszej kieszeni

Orange TV Go to uzupełnienie naszej domowej telewizji opartej o światłowód. Dzięki  Orange TV Go swój ulubiony program możemy obejrzeć w kolejce do dentysty, w pociągu lub w autobusie.

Orange TV Go ma aplikację dla systemów Android i iOS, ale całą platforma jest także dostępna w przeglądarce interetowej na naszym laptopie.

Dobry dekoder – to wbrew pozorom bardzo ważne

Słaby dekoder potrafi nam obrzydzić korzystanie nawet z najlepszej oferty kanałów. W internecie można przeczytać setki negatywnych opinii o jednym z flagowych dekoderów największego operatora kablowego.

Orange postanowił temu zapobiec i wybrał jako dostawcę set-top-boxa jednego z najbardziej doświadczonych producentów sprzętu, czyli Samsunga.

Samsung 4K ICU 100 umożliwia równoczesne nagrywanie 3 kanałów podczas oglądania kolejnego. Dzięki funkcji TimeShifting można zatrzymać lub przewinąć oglądany program lub film. Dostępna jest także funkcja multiroom, umożliwiająca oglądanie telewizji na 2 telewizorach jednocześnie. Nie należy zapominać także, że ten dekoder także po prostu świetnie wygląda. Możemy w nim sprawdzić nasze płatności i faktury, prognozę pogody lub słuchać wybranych stacji radiowych.

Ceny – wybierz LOVE

Telewizję w Orange najlepiej kupić w pakiecie razem z szybkim dostępem do internetu Orange Światłowód. W zależności od wybranej prędkości internetu (100, 300 lub 1000 Mbps) za pakiet Love z telewizją (pakiet optymalny) zapłacimy odpowiednio 99,99, 109,99 lub 129,99 zł miesięcznie. Bonusem będzie abonament komórkowy i telefon stacjonarny bez limitu.

Jak widać ceny takich pakietów są naprawdę atrakcyjne, a to co oferują jest dużo lepsze niż u konkurencji.

Z pełną ofertą Orange Love zapoznajcie się tutaj

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: