Telewizja jeszcze do niedawna była głównym biznesem głównie dla operatorów kablowych i platform satelitarnych. Nawet najwięksi dostawcy internetu traktowali ją nieco po macoszemu. Teraz telewizja ma swoją drugą młodość. Nie jest to jednak już telewizja rozumiana w tradycyjny sposób. Telewizja, którą chcemy oglądać dziś to miks wybranych przez nas kanałów tradycyjnych, seriale z Netflixa i HBO, sport, czy światowe klasyki kinowe wypożyczone natychmiast z wirtualnej wypożyczalni. Telewizja dziś to także super jakość obrazu i wygodny interfejs naszego dekodera. Nasza telewizja marzeń powinna być dostępna także poza domem, czyli wtedy, gdy akurat mamy czas i chęć ją oglądać. No i oczywiście nie chcemy płacić za pełny pakiet telewizyjny zbyt wiele. Najlepiej jakby telewizja była oferowana z atrakcyjnym rabatem w pakiecie z super szybkim internetem, a może także telefonią komórkową. Jedna płatność na koniec miesiąca to wbrew pozorom spore ułatwienie, kontrola nad wydatkami i prozaiczna oszczędność czasu.
Chociaż zaklinamy się, że liczba kanałów telewizyjnych dostępnych u naszego operatora nie ma dla nas wielkiego znaczenia to jednak nadal panuje zasada, że im więcej, tym lepiej. Przecież zawsze podczas spotkania ze znajomymi możemy rzucić od niechcenia, że mamy w domu prawie 200 kanałów telewizyjnych.
Jakość 4K w telewizji nadal masowo nie trafiła pod strzechy, a przecież w naszych domach na taką jakość czekają już nasze nowoczesne telewizory. Okazuje się, że 4K oferuje w Polsce tylko dwóch operatorów. Jednym z nich jest Orange, a drugim jedna z mniejszych platform satelitarnych. Orange od początku chwalił się tym, że dzięki korzystaniu z technologii światłowodowej jest w stanie zapewnić klientom odpowiednią prędkość przepływu danych, a tym samym jakość 4K w IPTV. Kanałów 4K nie jest jeszcze wiele, ale już teraz, gdy zdecydujemy się na zakup telewizji Orange, otrzymamy dostęp do treści Discovery, kanału Eleven Sports 1 4K m.in. z Formułą 1 i „wypasiony” kanał muzyczny Stingray Festival 4K z dźwiękiem Dolby Digital. W jakości 4K będziemy mogli oglądać także Netflixa i wybrane treści HBO.
Kablówka ze słabą jakością kabli koncentrycznych (a takie instalacje są bardzo częste) nie może konkurować z instalacjami fiber.
Produkcje Netflixa, HBO miały być gwoździem do trumny telewizji jaką znamy. Okazuje się, że są tylko jednym z elementów ewolucji, jaka bez wątpienia dotyka to medium. Widz chce po prostu mieć wybór – telewizja linearna rzeczywiście powoli odchodzi do lamusa, ale zamiast niej nagrywamy ulubione fragmenty, przewijamy, cofamy lub wybieramy ulubiony serial z menu. Chcemy mieć możliwość obejrzenia wszystkich odcinków naraz w telewizyjnym maratonie trwającym aż do rana lub delektowania się każdym odcinkiem serialu raz w tygodniu.
Orange TV Go to uzupełnienie naszej domowej telewizji opartej o światłowód. Dzięki Orange TV Go swój ulubiony program możemy obejrzeć w kolejce do dentysty, w pociągu lub w autobusie.
Słaby dekoder potrafi nam obrzydzić korzystanie nawet z najlepszej oferty kanałów. W internecie można przeczytać setki negatywnych opinii o jednym z flagowych dekoderów największego operatora kablowego.
Samsung 4K ICU 100 umożliwia równoczesne nagrywanie 3 kanałów podczas oglądania kolejnego. Dzięki funkcji TimeShifting można zatrzymać lub przewinąć oglądany program lub film. Dostępna jest także funkcja multiroom, umożliwiająca oglądanie telewizji na 2 telewizorach jednocześnie. Nie należy zapominać także, że ten dekoder także po prostu świetnie wygląda. Możemy w nim sprawdzić nasze płatności i faktury, prognozę pogody lub słuchać wybranych stacji radiowych.
Telewizję w Orange najlepiej kupić w pakiecie razem z szybkim dostępem do internetu Orange Światłowód. W zależności od wybranej prędkości internetu (100, 300 lub 1000 Mbps) za pakiet Love z telewizją (pakiet optymalny) zapłacimy odpowiednio 99,99, 109,99 lub 129,99 zł miesięcznie. Bonusem będzie abonament komórkowy i telefon stacjonarny bez limitu.