T-Mobile teraz wyłączy 3G w łódzkim i mazowieckim - trwa też modernizacja stacji bazowych do 5G

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
T-Mobile teraz wyłączy 3G w łódzkim i mazowieckim - trwa tez modernizacja stacji bazowych do 5G

T-Mobile podał, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy ruch transmisji danych w sieci mobilnej wzrósł o ok. 40%.

W trzecim kwartale operator zmodernizował ok. 400 stacji bazowych, kontynuował rozwój sieci 5G na posiadanych częstotliwościach (mid-band), a także zwiększył liczbę stacji przyłączonych do sieci za pomocą łączy światłowodowych. T-Mobile buduje swoją sieć w oparciu o sprzęt Huawei – Orange na razie wstrzymał modernizację tej części swojej sieci. W Orange udział Huawei spadł do 50%, bo trwa modernizacja sieci w oparciu o rozwiązania Nokii.

Rozpoczęty przez T‑Mobile proces wyłączania sieci 3G w celu przeznaczenia pasma 900MHz na budowę sieci nowszych generacji przebiega zgodnie z założeniami i do końca trzeciego kwartału był rozszerzany o wybrane powiaty województwa łódzkiego. W kolejnych miesiącach roku operator planuje objąć wyłączeniem kolejne powiaty województwa łódzkiego i mazowieckiego, by zakończyć projekt wyłączenia 3G do końca roku 2023. Wyłączenie 3G przyczynia się do ograniczenia zużycia energii elektrycznej w sieci operatora.

Smartfony T Phone 5G w pierwszym miesiącu sprzedaży stanowiły blisko 6% ogółu sprzedaży smartfonów u magentowego operatora.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: