To urządzenia FCT spowodowały konieczność zmian w pakiecie Orange POP

Newsy
Żródło: Orange
Opinie: 13

Orange kolejny raz tłumaczy się ze zmian w pakiecie 1000 minut w Orange POP. Na Facebooku pojawił się wpis Orange, który tłumaczy ograniczenie pakietu do połączeń wewnątrz sieci w następujący sposób:

"Zmiana zasad obowiązywania pakietu 1000 minut związana jest z nadużyciem pakietu w urządzeniach typu Fixed Cellular Terminal. FCT jest urządzeniem komórkowym z własną kartą SIM, które może być podłączone np. do sieci stacjonarnej. Działanie tych urządzeń, oprócz strat finansowych, powoduje duże obciążenie sieci, co prowadzi do pogorszenia jakości połączeń, a w niektórych obszarach nawet braku możliwości ich nawiązania. Aby zminimalizować negatywny wpływ FCT na sieć, zdecydowaliśmy się na wykluczenie numerów stacjonarnych z pakietu. Wykorzystywanie FCT, według nas, jak również pozostałych operatorów, jest nieuczciwe, jednak do tej pory nie zostało prawnie uregulowane. Reprezentująca operatorów PIIiT kilkakrotnie kierowała wnioski do UKE o prawne zablokowanie możliwości wykorzystywania tych urządzeń. Przedsiębiorca mający wykupione karty SIM w Orange staje się dodatkowym pośrednikiem w ruchu telekomunikacyjnym, wykorzystując w tym celu karty SIM operatora oraz urządzenia do transmisji danych (bramki VOIP). Celem takiego działania jest uzyskanie korzyści majątkowej wynikającej z różnicy pomiędzy ceną, za jaką korzysta z usług telekomunikacyjnych świadczonych przez Orange (bezpłatne lub bardzo tanie połączenia wewnątrz sieci) a ceną, za jaką odsprzedaje te usługi innym przedsiębiorcom zajmującym się działalnością telekomunikacyjną."

Opinie:

Opinie archiwalne (13):

Komentuj

Komentarze / 13

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  brzoza pisze: 2010-11-06 14:08
  Normalny zdrowy i uczciwy interes - nie wiem dlaczego Orange to przeszkadza... Na całym świecie stosuje się takie praktyki, ale nasi operatorzy komórkowi są zdecydowanie bardziej pazerni... zarabiają na tym krocie ale widocznie im ciągle za mało.
  0
 • Users Avatars Mini
  travis pisze: 2010-11-06 16:45
  "Działanie tych urządzeń, oprócz strat finansowych, powoduje duże obciążenie sieci, co prowadzi do pogorszenia jakości połączeń, a w niektórych obszarach nawet braku możliwości ich nawiązania. " biznes biznesem ale jeżeli wpływa o negatywnie na jakość połączeń osób dzwoniących normalnie tu już tak fajnie nie jest.. pzdr
  0
 • Users Avatars Mini
  przemo pisze: 2010-11-06 19:13
  troche głupie tłumaczenie :) , bo połaczenia do orange dalej pozostały
  0
 • Users Avatars Mini
  multi pisze: 2010-11-06 22:45
  " co prowadzi do pogorszenia jakości połączeń" - w standardzie GSM 900 i 1800 i UMTS nie ma możliwe pogorszyć jakość albo działa albo nie działa bo to cyfrowy standard. "a w niektórych obszarach nawet braku możliwości ich nawiązania" - brakuje miejsca na bts-ach z powodu duzej ilosci kart typu biznes everyware które zajmuja n szczelin a nie jak połaczenia głosowe jedną Kolejny raz pogarszają tą promocje najpierw z 6PLN do 10PLN teraz brak stacjonarki.
  0
 • Users Avatars Mini
  kk pisze: 2010-11-07 01:51
  Orange wszystko przeszkadza!Inne sieci nie mają takich problemów a jako największa sieć na rynku powinni sobie odpuścić i tak Play zgarnie wszystko...idą święta
  0
 • Users Avatars Mini
  tom pisze: 2010-11-07 16:54
  Sieci radiowe są obliczone na określony ruch, wynikający ze statystycznego zapotrzebowania, teorii kolejek itp. W przeciwieństwie do sieci stacjonarnych kanały do centrali nie są fizycznie zestawione 24/7, ale zestawiane dynamicznie w razie potrzeby. Jeżeli ktoś stawia urządzenie radiowe obciążające wszystkie kanały BTSów w okolicy w sposób ciągły (zbierając ruch od wielu użytkowników z dużego obszaru przez internet) to te stacje nie są w stanie obsługiwać zwykłych abonentów, znajdujących się...
  0
 • Users Avatars Mini
  tom pisze: 2010-11-07 17:01
  ... w okolicy tego urządzenia. To nie jest tak, że tylko Orange ma z tym problem, bo KAŻDY operator ma w regulaminie zastrzeżony zakaz używania FCT. Ale ze względu na brak uregulowań prawnych jedyne co można zrobić to zablokować takiego SIMa, ale ponieważ to prepaid to taki nieuczciwy "przedsiębiorca" kupuje następny starter i jedzie dalej. Tu nie chodzi o pazerność tylko o jakość usług. Ciekawe kto chciałby się znaleźć w obszarze permanentnie zajętym przez FCT i nie móc nawiązać żadnego połącz.
  0
 • Users Avatars Mini
  chilly pisze: 2010-11-07 18:55
  Dla mnie jasne jest, że należy prawnie uregulować połączenia voip przez UKE. Skoro operatorzy voip odsprzedają dalej połączenia, to na jasnych zasadach powinni je odkupić od TP i dopiero dalej sprzedawać, a nie robić samowolkę.
  0
 • Users Avatars Mini
  Multi pisze: 2010-11-07 21:00
  Tom, piszesz o rzeczach juz nie aktualnych, na każdym z BTS-ów w obecnej chwili jest duża nadmiarowość, miedzy innymi do wykorzystania do szybkiej transmisji danych HSDPA. Stawiając FCT w średniej wielkości mięście znajduje sie on w zasięgu co najmniej kilku BTS-ow jeden FCT zabiera 30-32 szczeliny. Jeden modem HSDPA potrafi zając 15 szczelin wiec jak siądą dwie osoby to tak jak by był FCT. Zakazu powszechnego użytku modemów nie ma, FCT jest. Bo boli operatora i nie chcę obniżyć stawek
  1
 • Users Avatars Mini
  multi pisze: 2010-11-07 21:03
  za połaczenia miedzy operatorskie 16,77gr a detaliczne 1gr. I tu jest problem, boli ich ze mniej zarabiaja.
  0
 • Users Avatars Mini
  pnyczaj pisze: 2010-11-07 22:01
  Orange sam to ułatwia bo na ich stronie można sobie pozamawiać darmowe karty SIM. Niemal jak w UK. PS Moim zdaniem uczciwie byłoby podawać zarówno ilość sprzedanych/rozdanych kart SIM oraz ilość faktycznie aktywnych kart SIM. To zweryfikuje rzeczywistą liczbę uzytkowników sieci.
  0
 • Users Avatars Mini
  zypolek pisze: 2010-11-08 12:23
  Orange stara się jak może, by tracić klientów ;-) Z tego co pamiętam to najpierw podwyższyli cenę tego pakietu z 6 do 10 zł. Tutaj mamy kolejny krok. Pakiet 1000 minut mam również w tak-taku. Na szczęście za 9 zł i do wykorzystania również na stacjonarki Ery.
  0
 • Users Avatars Mini
  Maciej pisze: 2010-11-08 18:47
  Nie tylko orange pogarsza pakiety, jestem (jeszcze) w mixplusie i też co jakiś czas funkcjonalność pakietów się pogarsza. Play jest za mało aktywny, a świeta trójca się zmówiła i tyle.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: