touchatag oraz Clear2Pay opracują technologię umożliwiającą płatności za pomocą urządzeń mobilnych

Newsy
Żródło: Alcatel-Lucent
Opinie: 0

Firma Alcatel-Lucent poinformowała o nawiązaniu współpracy pomiędzy jej spółką touchatag i firmą Clear2Pay, jednym z największych na świecie dostawców rozwiązań do obsługi płatności, w celu opracowania mobilnej platformy płatności dla operatorów sieci komórkowych. Platforma ta umożliwi użytkownikom nabywanie produktów, kupowanie biletów i przelewanie pieniędzy za pomocą telefonów komórkowych. Konsument może na przykład użyć swojego telefonu komórkowego obsługującego standard Near Field Communications (NFC) jako portfela, poprzez umieszczenie go nad skanerem w punkcie sprzedaży.

Współpraca ta ma na celu zaspokajanie specyficznych potrzeb operatorów sieci komórkowych, którzy chcieliby zaoferować firmom nowe możliwości sprzedaży towarów i usług. Połączenie funkcji telefonu komórkowego, systemu RFID, usług SMS i Web 2.0 oraz informacji o lokalizacji z obsługą płatności umożliwia handlowcom wzbogacenie relacji z klientami za pomocą wirtualnych kart lojalnościowych, talonów, biletów i identyfikatorów członkowskich dostarczanych bezpośrednio na telefon użytkownika.

W wyniku tej współpracy powstało rozwiązanie do obsługi płatności z kontami przechowującymi wartości (Stored Value Account — SVA), które umożliwi handlowcom szybkie realizowanie transakcji w punktach sprzedaży, gromadzenie i używanie punktów lojalnościowych, wydawanie kart upominkowych, wystawianie paragonów w formie elektronicznej, stosowanie interaktywnych reklam i promocji oraz dokonywanie analiz usprawniających zarządzanie relacjami z klientem. Korzyścią dla użytkowników jest łatwe dokonywanie płatności oraz sprawdzanie transakcji i stanów kont w czasie rzeczywistym za pomocą telefonu komórkowego. Ponadto mogą oni zarządzać codziennymi operacjami finansowymi bez wkładania do prawdziwego portfela kart służących tylko do jednego celu każda. Początkowo rozwiązanie będzie umożliwiać dokonywanie płatności przez zbliżenie z wykorzystaniem etykiet i oznakowań RFID za pomocą telefonów komórkowych z technologią NFC. W przyszłości ta sama platforma umożliwi obsługę przelewów, przekazywanie pieniędzy między osobami oraz kupowanie biletów za pomocą SMS.

Spółka touchatag będzie sprzedawać to rozwiązanie operatorom sieci komórkowych z zapewnieniem zarządzania tożsamością i bezkontaktowymi aplikacjami przez swój serwer korelacji aplikacji (Application Correlation Server — ACS). Ponadto będzie obsługiwać serwer SVA firmy Clear2Pay do mikropłatności. Clear2Pay obsługuje ClearPark, bramę do systemów płatności innych producentów. Firma zamierza w dalszym ciągu zaspokajać potrzeby różnych instytucji finansowych i społeczności użytkowników.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: