TP Invest porządkuje spółki zależne TP S.A.

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 6

TP Invest, spółka, która powstała w celu uporządkowania i sprzedaży firm należących do TP S.A. nie związanych z działalnością podstawową, wkrótce obejmie udziały mniejszościowe w kolejnych dziewięciu przedsiębiorstwach, w których TP S.A. jest 100 % właścicielem. W tej chwili podmiot ten ma sześć spółek zależnych, udziały w czterech spółkach stowarzyszonych i pakiety mniejszościowe w 16 kolejnych podmiotach.

"Do końca 2002 r. rozważane są m.in. projekty dotyczące udziałów w OTO Lublin (m.in. producent kabli) i TP Teltech (wykonawca sieci). Pierwsza z nich może zostać wniesiona aportem do TP Invest, druga może zostać oddana w zarządzanie" - powiedział Pulsowi Biznesu Witold Rataj, rzecznik TP SA.

Udziały mniejszościowe w 16 spółkach mają być sprzedane jak najszybciej. Głównym kryterium wyboru inwestora dla spółek mają być cena i możliwość zapewnienia spółce dalszego rozwoju. TP Invest nie wyklucza sprzedaży spółek ich zarządom, jednak dotąd najkorzystniejsze oferty napływały od inwestorów branżowych. W 2002 r. TP Invest nie dokapitalizowała żadnego z restrukturyzowanych przedsiębiorstw.

Posiadane pakiety udziałów mają zostać zrestrukturyzowane do końca 2004 r. W przypadku spółek, które trafią pod skrzydła TP Invest, porządki mają trwać od 1 do 3 lat.

Obok działalności restrukturyzacyjnej TP Invest miało być też aktywnym inwestorem typu venture capital. Mimo analizy kilkudziesięciu projektów, żadnej inwestycji nie dokonano.

"Priorytetem jest restrukturyzacja spółek z grupy kapitałowej TP SA. Działalność w zakresie venture capital zostanie podjęta dopiero po zakończeniu istotnej części tych działań." - tłumaczy Witold Rataj.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  vassago4 pisze: 2002-07-31 14:30
  hmm,,,
  0
 • Users Avatars Mini
  dwx pisze: 2002-07-31 15:27
  Bardzo ładnie to stały proceder w Polsce powołuje sie firmę (spółkę) żeby sprzedała za mnie coś jakbym sam tego niemół sprzedać. Poza tym najbardziej podoba mi sie ten akapit: "... Obok działalności restrukturyzacyjnej TP Invest miało być też aktywnym inwestorem typu venture capital. Mimo analizy kilkudziesięciu projektów, ŻADNEJ INWESTYCJI NIE DOKONONO..." To już pozostawie bez komentarza ;-P.
  0
 • Users Avatars Mini
  adminek pisze: 2002-07-31 17:14
  a nie lepiej zeby to była jedna firma tylko tyle tych firm? W świecie obowiazuje globalizacja a tu????
  0
 • Users Avatars Mini
  vassago4 pisze: 2002-07-31 18:49
  cos chyba za goraco dzis bo jakos malo przejrzysty i zrozumialy jest ten news. Komentarzy nie za wiele :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-08-01 02:13
  ktos sie wzial za letnie porzadki...
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-08-01 09:56
  Dzieki sprzedazy i wplywom z tej sprzedazy, moze zaczna w koncu inwestowac, anie beda musieli przy tym zwalniac pracownikow!?????
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: