TP - koszty będą niewspółmierne z korzyściami

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 2
Opinie: 2

Komentarz Grupy TP do raportu UKE na temat podziału funkcjonalnego tej spółki giełdowej:

Zapoznajemy się z raportem opublikowanym przez UKE. Odniesiemy się do niego szczegółowo po analizie dokumentu.

Po lekturze wstępu jesteśmy przekonani, że raport rozwiewa mit podziału jako cudownego panaceum na wszystkie problemy polskiego rynku telekomunikacyjnego.

Z satysfakcją możemy stwierdzić, że potwierdza on, to co było oczywiste - że koszty separacji funkcjonalnej będą niewspółmierne z korzyściami dla klientów. Wykluczony został również pozytywny wpływ podziału na rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej w kraju, a więc fundamentalnego problemu modernizacyjnego Polski.

Obecnie prowadzone z UKE rozmowy mogą doprowadzić do realizacji tych samych celów regulacyjnych bez ryzyka obciążeń prawnych i wydawania setek milionów złotych, które koniec końców i tak zapłacić musieliby klienci.

Pragniemy też zwrócić uwagę, że autorzy raportu wskazują na brak jednoznacznych podstaw prawnych do podziału, co także jest potwierdzeniem argumentów TP i wielu autorytetów prawnych, przedstawianych od dawna w dyskusji publicznej.

Wojciech Jabczyński
Rzecznik Grupy TP

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  kle pisze: 2008-11-27 11:26
  Ciekawa wypowiedź. Każde następne zdanie jest zaprzeczeniem poprzedniego :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Tokarz pisze: 2008-11-28 19:45
  Dla nich zawsze się nieopłaca, dziwne, bo jak netia się za coś bierze, to z reguły skutkuje to kolejną expansją na rynku no i oczywiście zyskami. Katalog Marzeń to jeden z przykładów.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: