TP podłączy biblioteki publiczne

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 2

Grupa TP wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego podpisały dziś Porozumienie w sprawie utworzenia programu internetyzacji polskich bibliotek publicznych. Jego celem jest przekształcenie bibliotek gminnych w nowoczesne, wielofunkcyjne centra informacyjne, kulturalne i edukacyjne. W ramach projektu Grupa TP zapewni bibliotekom szerokopasmowy dostęp do Internetu.

Ze wstępnych analiz wynika, że blisko 40% spośród 8500 polskich bibliotek nie ma dostępu do Internetu. Problem ten dotyczy szczególnie placówek położonych z dala od ośrodków miejskich. Takich bibliotek na wsi i w małych miastach jest 2500.

W ramach porozumienia, Grupa TP jest gotowa rozpocząć podłączanie bibliotek do Internetu od września - tam, gdzie będzie to możliwe, w technologii kablowej, w pozostałych lokalizacjach w systemie bezprzewodowym. Dzięki technologii CDMA Grupa TP może zapewnić dostęp do Internetu nawet w najbardziej odległych bibliotekach i ich filiach. Do końca bieżącego roku zasięg radiowego Internetu ma objąć 98% powierzchni kraju. Porozumienie zostało zawarte na 3 lata.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Fuks pisze: 2009-08-06 20:23
  "Porozumienie zostało zawarte na 3 lata." A co po tych 3 latach?
  0
 • Users Avatars Mini
  tkubon pisze: 2009-08-11 02:36
  czyli taka sama lipa jak edukacja z internetem tp. Szkoła miała ISDNa. zmieniła to na dwie linie POTS do neo w ramach edu z tp. I tak się składa, że podłączają to na najgorsze kable i najmniejszy priorytet mają takie usługi i zamiast 6Mbps jest 1 z wielką łaską i wołają za niego 29zł + minimalny abo w tp do neo to 48zł. Tak więc szału ni ma
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: