Amerykanie zaczynają ścigać Truphone

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Roman Abramowicz w 2005

Federalna Komisja Łączności (FCC) chce ukarać operatora iSmart Mobile, który należy do „brytyjskiego” operatora Truphone. Truphone jest powiązany z rosyjskimi oligarchami.

Komisarz FCC Geoffrey Starks powiedział, że firma jest pośrednio własnością „małej grupy rosyjskich oligarchów” od co najmniej 2011 roku.

Federalna Komisja Łączności (FCC) wyznaczyła grzywnę w wysokości 660 639 USD, za przekroczenie ustawowych limitów własności przez osoby fizyczne lub podmioty zagraniczne bez zgody FCC.

Przewodnicząca FCC Jessica Rosenworcel powiedziała, że ​​komisja po rosyjskiej inwazji na Ukrainę „rozpoczęła wewnętrzną ocenę rosyjskich interesów telekomunikacyjnych w Stanach Zjednoczonych” i powiedziała, że ​​akcja przeciwko Truphone jest wynikiem tego przeglądu.

FCC poinformowało, że podczas śledztwa Truphone ujawnił w zeszłym miesiącu, że udziały w firmie posiada firma kontrolowana przez rosyjskiego miliardera Romana Abramowicza i jego dzieci.

Oto oświadczenie Truphone opublikowane na ich stronie internetowej:

Zarząd jest świadomy najnowszych wiadomości łączących Romana Abramowicza z Truphone. Pan Abramowicz jest mniejszościowym inwestorem w firmie od 2013 roku za pośrednictwem Minden Worldwide.

W świetle ostatnich wydarzeń na świecie rada dyrektorów wyznaczyła FRP Advisory do wsparcia firmy w natychmiastowym przeglądzie jej opcji strategicznych.

Należy podkreślić, że Truphone nie podlega żadnym sankcjom. Firma będzie nadal działać jak zwykle, a my pozostajemy zaangażowani w dostarczanie najwyższej jakości usług klientom i partnerom, a także stałe wsparcie dla jej pracowników.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: