UKE nie dało się naciągnąć na miliony za kalkulator taryf

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 4

UKE zrezygnował ze stworzenia oficjalnego kalkulatora internetowego, porównującego ceny usług telekomunikacyjnych -powiedział agencji PAP rzecznik urzędu Jacek Strzałkowski. Kalkulator miał porównywać dostępne na rynku oferty telefonii komórkowej, stacjonarnej, internetu i tzw. ofert pakietowych. "Przeprowadziliśmy analizy rynkowe dotyczące ceny takiego kalkulatora. Kwoty, które uzyskaliśmy, przekraczają wielokrotnie środki, jakie Urząd chciał przeznaczyć na realizację projektu. Po prostu nie stać nas na to" - powiedział w poniedziałek Strzałkowski. Nie chciał jednak podać wysokości tych kwot.

Urząd zamierza wprowadzić system certyfikacji dla prywatnych internetowych kalkulatorów cenowych. "Kalkulator, który będzie spełniał ustalone przez nas normy dotyczące porównywania cen usług, otrzyma z UKE certyfikat, który będzie znakiem jakości. Nad takim systemem pracują Brytyjczycy. Jesteśmy z nimi w kontakcie i korzystamy z ich doświadczeń" - zaznaczył. Dodał, że założenia projektu certyfikacji powstaną przed wakacjami.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  tom pisze: 2009-05-26 10:53
  Nie jest przypadkiem, że zabrakło pełnej wypowiedzi Jacka Strzałkowskiego, który powiedział, że w zamian zostanie wprowadzony system certyfikacji dla prywatnych kalkulatorów cen.
  0
 • Users Avatars Mini
  dgsdf pisze: 2009-05-26 11:41
  Pieniądze z Unii wziąść na kalkulator! A wogóle to wpyte że 40 milionowego narodu nie stać na wydanie paru milionów! Gratulacje!
  0
 • Users Avatars Mini
  janek pisze: 2009-05-26 11:46
  Tutaj macie kalkulator - www.callcosts.ie 3 milionowy narod a ich było stać - i pewnie nie za miliony. Jak to jest ze w Polsce się nie da nawet przy wsparciu uni? Widac nieudolność urzędasow!
  0
 • Users Avatars Mini
  uzer pisze: 2009-05-26 11:51
  Wielka szkoda
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: