UKE ponad 2 miesiące badał jedną taryfę TP

Newsy
Żródło: UKE
Opinie: 12

UKE zatwierdził 16 maja 2007 r. zmianę cennika usług Telekomunikacji Polskiej w zakresie wprowadzenia nowego planu telefonicznego z pulą minut (oferta ryczałtowa).

Projekt zmiany Cennika usług telekomunikacyjnych tp w zakresie wprowadzenia do oferty Telekomunikacji Polskiej S.A. nowego planu telefonicznego z pulą minut (oferta ryczałtowa) został przedstawiony w dniu 27 lutego 2007 r. do zatwierdzenia Prezesowi Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Po uzyskaniu od TP dodatkowych wyjaśnień i przeprowadzeniu analizy propozycji spółki, Prezes UKE stwierdził, iż koszt świadczenia puli minut zostanie pokryty przez przychody z usług świadczonych w ramach planu, jak również spełniony został wymóg określenia cen usług na podstawie przejrzystych, obiektywnych i niedyskryminujących kryteriów.

W związku z tym, Prezes UKE nie zgłosił sprzeciwu do zmiany Cennika usług telekomunikacyjnych tp i nowy plan może być wprowadzony w życie. Pierwotnie TP planowała wprowadzenie do swojej oferty przedmiotowego planu telefonicznego z dniem 1 maja 2007 r.

Klienci TP, którzy aktywują plan, w ramach opłaty abonamentowej będą mogli zrealizować pulę minut połączeń miejscowych i strefowych oraz międzystrefowych. Przedmiotowy limit minut rozliczany jest z dokładnością do 1 sekundy. Pula minut może być realizowana poprzez sieć TP (tj. bez wykorzystania prefiksów innych operatorów telekomunikacyjnych oraz bez wykorzystania preselekcji przez tych operatorów), nie jest ona jednak ograniczona tylko do abonentów Spółki. Klienci TP korzystający z nowego planu mogą łączyć się „bezpłatnie”, w ramach tej puli, z abonentami wszystkich operatorów alternatywnych.

Opinie:

Opinie archiwalne (12):

Komentuj

Komentarze / 12

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    adr pisze: 2007-05-17 21:11
    maja tempo - 2 bite miesiace badali czy bedzie dobrze czy jeszcze tepsie kary dowalic hehehehehehehe
    0
  • Users Avatars Mini
    johnyk pisze: 2007-05-18 00:07
    No i niech mi ktos powie, że UKE jawnie nie działa na korzyść "operatorów" (ciekawe, że UKE kocha TELE2 najbardziej) alternatywnych. I ciekawe, dlaczego nie reaguje na oszukańczą informację zawartą w reklamie TELE2 jakoby oni pierwsi wprowadzili ryczałtowy abonament skoro pierwsze było UPC (pomijam, że w ogóle to pierwsza o takim abonamencie mówiła tepsa)?
    0
  • Users Avatars Mini
    lokop pisze: 2007-05-18 00:08
    No bo to była skomplikowana taryfa widocznie...
    0
  • Users Avatars Mini
    Ja pisze: 2007-05-18 00:38
    Stronnicze UKE i tyle. TELE2 sie wycofuje z Dani i chyba z Wloch a u nas maja sie super chyba nawet lepiej niz w rodzimej szwecji.
    0
  • Users Avatars Mini
    lukas pisze: 2007-05-18 14:28
    kto teraz korzysta z telefonow stacjonarnych?? UKE mogłoby przycinąć tepe, żeby tanszy był net; jakoś na przyklad taka Netia moze zaoferować szybki net taniej od tepsy o jakies kilknaście procent;
    0
  • Users Avatars Mini
    Zoom pisze: 2007-05-18 22:13
    Nie 2 miesiące tylko 2 lata.
    0
  • Users Avatars Mini
    johnyk pisze: 2007-05-18 23:00
    *** tańszy nie oznacza lepszy. Właśnie przesiadłem się z Dialogu na tepsę. I można tepsy nie lubić ale jej net jest lepszy. Tyle mogę stwierdzić.
    0
  • Users Avatars Mini
    lestek pisze: 2007-05-20 13:54
    lukas: czy Ty masz jakiekolwiek pojęcie o tym co się dzieje na rynku broadband w Polsce? Netia, Dialog i Energis mogą dawać ceny niższe o KILKANAŚCIE procent od tepsy, ponieważ kupują od niej dostęp z 40 (!!!) procentowym rabatem w ramach BSA. Pamiętasz jakie mieli ceny pół roku temu, gdy musieli w pełni korzystać z własnej infrastruktury? A zwróc uwagę jak wygląda oferta Enegris dla biznesu...kilka (!!!) PLN taniej od internet DSLa (tepsy), a rabat ciągle taki sam (40% od NEO).
    0
  • Users Avatars Mini
    Zeus pisze: 2007-05-21 01:58
    No ta sprawa pokazuje tylko o co UKE na serio chodzi. Oczywiscie nadal kroluje strategia "oslabic tepse, a wszystko bedzie lepiej". Ciekawe kiedy oni sie w koncu na niej przejada...
    0
  • Users Avatars Mini
    Zeus pisze: 2007-05-21 02:00
    I wcale bym sie nie zdziwil, gdyby sie okazalo, ze na tym wszystkim ma zyskiwac okreslona firma, jakies tele2, czy netia. Bo ewidentnie jedyne co UKE wychodzi na razie, to wspieranie wlasnie tych firm
    0
  • Users Avatars Mini
    Mati pisze: 2007-06-04 01:38
    Rzeczywiscie dzialalnosc UKE w ostatnim czasie wyglada tak, jakby glownym celem bylo dbanie o interesy firm typu tele2. A tele2 ma gdzies infrastrukture, w nic nie inwestuje, tylko robi sobie kase. Jaki ma wiec panstwo interes, zeby wspierac taka firme?!
    0
  • Users Avatars Mini
    Mati pisze: 2007-06-04 01:41
    Gdyby sie opierac tylko na netii, tele2 i energis, to w Polsce mielibysmy net tylko w wielkich miastach - Wwie, Poznaniu, Wroclawiu. Bo tylko tam oplaca sie robic interesy netii i tego typu firemkom. Niestety u nas tylko TP rozwija infrastrukture i lacza, zapewniajac net takze malym miejscowosciom.
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: