UKE porównało ceny broadbandu w grudniu 2007 r.

Newsy
Żródło: UKE
Opinie: 5
Opinie: 5

UKE przygotowało analizę cen usług dostępu szerokopasmowego świadczonych przez TP, operatorów alternatywnych we własnych sieciach oraz w ramach umów BSA. Porównanie jest już niestety nieaktualne, ponieważ uwzględnia ceny z grudnia 2007 r.

W niniejszej analizie zostały omówione i porównane oferty standardowe oraz promocyjne Telekomunikacji Polskiej S.A., Netii S.A., Telefonii Dialog S.A., GTS Energis Sp. z o.o., Tele2 Polska Sp. z o.o. UPC Polska Sp. z o.o., Vectry S.A., Multimedii Polskiej S.A., Aster S.A. oraz ETOP Sp. z o.o.

Wszyscy operatorzy reklamują się w podobny sposób (szybko, tanio i bez ograniczeń) i świadczą swoje usługi na bardzo podobnych warunkach jak operator zasiedziały. Często stosują nawet zbliżone techniki marketingowe, tzn. w pierwszych kilku miesiącach stosują duże upusty cenowe, a następnie opłata abonamentowa drastycznie wzrasta. Wszyscy operatorzy, którzy rozpoczęli świadczenie usługi dostępu szerokopasmowego stosują te same okresy obowiązywania umów, tj. 12, 24 i 36 miesięcy oraz oferują usługi o takich samych parametrach przepustowości 512 kbit/s, 1 Mbit/s, 2 Mbit/s i 6 Mbit/s.

Jednak mimo tak wielu podobieństw oferty poszczególnych operatorów różnią się między sobą poziomem cen za określone przepływności.

Przedstawione w analizie oferty poszczególnych operatorów obowiązywały w IV kwartale 2007 r. (w szczególności w dniu 14 grudnia 2007 r.).

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  goral-1 pisze: 2008-02-19 20:32
  ciesz e sie ze dozylem czasow gdy mozna takie porownania poczytac poniewaz jeszcze dosc niedawno byla tylko jedna i sluszna oferta molocha.
  0
 • Users Avatars Mini
  absolutek pisze: 2008-02-20 00:10
  Jak widac Netia, o ktorej juz kiedys pisalem bardzo konkurencyjnie sie przedstawia. DOlozyc dot ego tzreba news o wyroznieniu przez klientow i mamy naprwde konkretnego operatora. Solidny, tani i z BOKiem na poziomie. Po prostu sie placa.
  0
 • Users Avatars Mini
  mazik pisze: 2008-02-20 11:09
  konkurencja sie dzielnie rozwija. netia stworzyla niesamowita konkurencje dla tepsy. net za 8,90 za miesiac, to przeciez nielada wyczyn, wczesniej sie nie zdarzalo. Miejmy nadzieje, ze wraz z nastepnyhhmi miesiacami bedzie jeszcze ciekawiej
  0
 • Users Avatars Mini
  fernando pisze: 2008-03-07 15:12
  hehe :) póki co nawet chyba bardzo ciekawie się zapowiada. netia w końcu wprowadziła możliwość zmiany oferty zawsze po 6 miesiącach trwania poprzedniej. tego jeszcze w Polsce nie było, więc jak zwykle netia prowadzi.
  0
 • Users Avatars Mini
  prokto pisze: 2008-03-20 22:53
  heh... nie doczekamy pewnie darmowego internetu, ale ceny w Polsce potrafią dziś osiągać niezłe wartości. jak wspomniał mazik, 8.90 to już niezły wyczyn. pomyśleć, że jeszcze niedawno ponad 2 razy więcej się płaciło za net. wszystko dzięki alternatywie. dlatego netia i reszta są tak bardzo szanowani teraz na rynku.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: