UKE zadecydowało - mobilną telewizję w Polsce ma wprowadzić nieznana spółka INFO-TV-FM

Newsy
Żródło: UKE
Opinie: 5
Opinie: 5

Oferta zamojskiej spółki INFO-TV-FM uzyskała najwięcej punktów w konkursie na rezerwację częstotliwości do świadczenia audiowizualnych usług medialnych w technologii DVB-H.

W dniu 10 października 2008 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej opublikował ogłoszenie o rozpoczęciu konkursu na rezerwację częstotliwości obejmującą kanały o szerokości 8 MHz, z zakresu 470 - 790 MHz, przeznaczonych do świadczenia audiowizualnych usług medialnych, w tym rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych na obszarze całego kraju, w technologii DVB-H, w radiokomunikacyjnej służbie radiodyfuzyjnej.

Zwycięzca konkursu będzie uprawniony do wykorzystania zarezerwowanych częstotliwości w okresie do 31 maja 2015 roku na obszarze 31 miast Polski oraz w okresie od 1 czerwca 2015 roku do 31 grudnia 2023 roku na obszarze całego kraju.

Ocena złożonych ofert

Komisja konkursowa pracowała w okresie od 15 stycznia do 6 marca 2009 r. w siedzibie Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Termin składania ofert upłynął 15 stycznia 2009 r. o godz. 15:00. W wyznaczonym terminie do UKE wpłynęły dwie oferty złożone przez Mobile TV Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz INFO-TV-FM Sp. z o.o. z siedzibą w Zamościu.

Do etapu II badania ofert zostały zakwalifikowane wszystkie powyższe oferty. Kryteriami oceny złożonych ofert były:

zachowanie warunków konkurencji przez Uczestnika konkursu,
wysokość kwoty zadeklarowanej przez Uczestnika konkursu,
zobowiązania podjęte przez Uczestnika konkursu w ramach konkursu odnośnie tempa rozwoju usług,
wiarygodność finansowa Uczestnika konkursu.
Najistotniejszym kryterium oceny ofert w niniejszym konkursie było kryterium zachowania warunków konkurencji.

W wyniku dokonanej przez Komisję konkursową oceny ofert, poszczególne oferty uzyskały następującą liczbę punktów:

1) Oferta złożona przez INFO-TV-FM Sp. z o.o. z siedzibą w Zamościu - 750,000 punktów

2) Oferta złożona przez Mobile TV Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie - 483,944 punktów

Zobowiązania konkursowe

Spółka INFO-TV-FM w złożonej ofercie zobowiązała się do:

1) oferowania hurtowego audiowizualnych usług medialnych, w tym rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych z wykorzystaniem częstotliwości objętych rezerwacją na obszarze całego kraju, zawierających co najmniej 16 programów radiofonicznych lub telewizyjnych, od co najmniej 16 unikalnych dostawców audiowizualnych usług medialnych w tym nadawców w rozumieniu ustawy o radiofonii i telewizji.

2) rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości oraz rozpoczęcia komercyjnego hurtowego oferowania audiowizualnych usług medialnych, w tym rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych z ich wykorzystaniem, rozumianego jako moment ogłoszenia równej i niedyskryminacyjnej oferty hurtowej przy jednoczesnym umożliwieniu odbioru użytkownikom końcowym na obszarach, na których nastąpiło rozpoczęcie wykorzystywania częstotliwości nie później niż w terminie 3 miesięcy od otrzymania rezerwacji częstotliwości;

3) osiągnięcia deklarowanego poniżej tempa rozwoju sieci rozumianego jako pokrycie kolejnych obszarów rezerwacji sygnałem radiowym niezbędnym do świadczenia usługi hurtowej na poziomie co najmniej 79dB μV/m w 80% obszaru rezerwacji, liczonego zgodnie z metodą ITU-R P.1546 na 10 obszarach wykorzystywania częstotliwości: na koniec roku 2009;

4) osiągnięcia deklarowanego poniżej tempa rozwoju sieci rozumianego jako pokrycie kolejnych obszarów rezerwacji sygnałem radiowym niezbędnym do świadczenia usługi hurtowej na poziomie co najmniej 79dB μV/m w 80% obszaru rezerwacji, liczonego zgodnie z metodą ITU-R P.1546 na 31 obszarach wykorzystywania częstotliwości: na koniec roku 2011.

Minimalna jednorazowa opłata za dokonanie rezerwacji częstotliwości w drodze niniejszego konkursu wynosiła 105.600 złotych, co stanowi 50% opłaty rocznej za prawo do dysponowania tymi zasobami częstotliwości. INFO-TV-FM zadeklarowała 15 mln złotych ponad tę minimalną jednorazową opłatę za dokonanie rezerwacji częstotliwości. W sumie Spółka wpłaci do budżetu państwa kwotę 15.105.600 złotych.

Postępowanie w sprawie rezerwacji częstotliwości

Po przeprowadzeniu konkursu Prezes UKE prowadzi postępowanie w sprawie rezerwacji częstotliwości. Stronami tego postępowania będą uczestnicy konkursu, którzy w terminie 7 dni złożą do Prezesa UKE wnioski o dokonanie rezerwacji częstotliwości będących przedmiotem konkursu.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  spiro pisze: 2009-03-06 17:19
  no to mobile tv sie przejechało... :/
  0
 • Users Avatars Mini
  max pisze: 2009-03-06 21:04
  No jak widac GOL juz wszyscy przestali czytac albo komentowac od czasu wspanialego antyspamu. Na telepolis ostra dyskusja a tu pusto ;) btw. TO byl konkurs a nie przetarg. Cena miala miec minimalne znaczenie i liczyc miala sie merytoryka. Nie sadze zeby tak latwo odpuszczono karkosikowi ktory jak na razie robi duzy zamet a nic nie zrobil
  0
 • Users Avatars Mini
  kotq pisze: 2009-03-06 21:07
  Nie no faktycznie to konkurs jednak zdziwil bym sie gdyby juz ostatnecznie miala to robic firma o ktorej malo wiadomo. Mobilna telewizja jak by nie patrzec bedzie kolejnym przelomem w Polsce i im szybciej i sprawniej to wszsytko zrobia tym lepiej.
  0
 • Users Avatars Mini
  WojtekX pisze: 2009-03-07 02:52
  Ta mobilna tv, to potrzebna u Nas? Chyba nie bardzo... Ile osób ma telefon, który to obsłuży? Jaki to przełom? W czym?
  0
 • Users Avatars Mini
  ptaku pisze: 2009-03-08 19:00
  myślę że wielu osobom zależy na tej mobilnej tv, skoro operatorzy się zjednoczyli, a jeżeli nie teraz to niedługo tv w telefonie pewnie będzie standardem. szkoda dlatego że to nie operaotrzy wygrali
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: