UPC ma już 50 000 abonentów telewizji cyfrowej

Newsy
Żródło: UPC
Opinie: 1
Opinie: 1

Z wprowadzonej w maju br. usługi telewizji cyfrowej w UPC Polska korzysta już ponad 50 000 abonentów. Jak potwierdzają badania przeprowadzone wśród użytkowników telewizji cyfrowej UPC przez instytut ARC Rynek i Opinia, na popularność usługi mają wpływ m.in. bogata oferta programowa, telewizja wysokiej rozdzielczości oraz wysoko oceniane przez klientów funkcjonalności dekoderów UPC. Zdaniem większości użytkowników usługa jest lepsza lub znacznie lepsza, niż oczekiwali przed zakupem. Wśród najważniejszych funkcji wymieniane jest nagrywanie - programy nagrane na DVR oglądane są dwakroć częściej, niż filmy z płyt DVD. Już na początku 2009 do listy miast, gdzie dostępna jest telewizja cyfrowa UPC dołączą Bydgoszcz, Kielce i Lublin.

Użytkownicy najmłodszej usługi w portfolio UPC, to zarówno klienci korzystający dotychczas z telewizji analogowej, jak i osoby, które po raz pierwszy korzystają z oferty firmy.

„Pozyskanie 50 000 klientów w ciągu niespełna 6 m-cy od wprowadzenia usługi to duży sukces, który ma dla nas dwa wymiary: jest to zarówno duże osiągnięcie rynkowe, jak i potwierdzenie, że usługa spełnia oczekiwania użytkowników i czyni ich życie prostszym.
Zainteresowanie telewizją cyfrową UPC świadczy także o tym, że Polacy są otwarci na nowoczesne usługi, a rozrywka nowej generacji, którą można personalizować i dostosowywać do swoich potrzeb, trafia w ich oczekiwania. Dlatego będziemy pracować nad rozwojem oraz rozszerzeniem zasięgu oferty. Już dziś mogę ogłosić, że na początku przyszłego roku do listy miast, w których będzie ona dostępna dołączą Bydgoszcz, Kielce i Lublin.”- powiedział Simon Boyd, prezes zarządu UPC Polska.

Jak pokazuje badanie przeprowadzone w gronie użytkowników usługi Telewizji Cyfrowej UPC, na zlecenie operatora przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia (wrzesień 2008), wśród najczęściej wymienianych powodów zmiany usługi analogowej na cyfrową znalazły się:

  • bogata oferta programowa,

  • cyfrowa jakość obrazu i dźwięku,

  • szeroki wybór funkcji dekoderów UPC, w tym możliwość nagrywania programów i zatrzymania telewizji na żywo.

Oferta programowa jest stale wzbogacana. Obecnie jest to ponad sto kanałów w cyfrowej jakości, w tym 7 w standardzie HD, a od oficjalnego startu dołączyło już 8 nowych kanałów, w tym 3 HD. Widzowie Telewizji Cyfrowej UPC mają do dyspozycji o kilkadziesiąt kanałów więcej, niż w ofercie telewizji analogowej. Większe spektrum możliwości wykorzystania różnorodnej oferty daje nagrywarka cyfrowa. Dzięki niej nagrywanie wybranych programów jest proste, a widzowie mogą dobierać programy, które chcą obejrzeć według indywidualnych potrzeb.

W ocenie większości użytkowników Telewizji Cyfrowej UPC usługa jest lepsza lub znacznie lepsza, niż oczekiwali przed zakupem (51,6% respondentów). Widzowie doceniają rozwiązania, które umożliwiają niezależność od ramówki telewizyjnej, dlatego na pakiety z dekoderami wyposażonymi w funkcje nagrywania zdecydowało się łącznie niemal 2/3 wszystkich klientów.

Wśród najważniejszych funkcji telewizji cyfrowej UPC jej użytkownicy wymieniali m.in.:

  • możliwość nagrywania (najważniejsza funkcja dla 40% badanych)

  • elektroniczny przewodnik po programach (najważniejszy dla 27,5%), pozwalający szybko i komfortowo zaplanować czas spędzany przed telewizorem, czy zaprogramować z wyprzedzeniem nagranie wybranego programu,

  • możliwość odbioru kanałów w technologii HD (najważniejsze dla 21% respondentów),

  • ustawienia przypomnień o programach (najważniejsze dla 20%),

  • definiowanie kanałów ulubionych (najważniejsze dla 21%),

  • możliwość wyboru wersji językowej (najważniejsze dla 7%).

Mając na uwadze dużą popularność funkcji dodatkowych UPC kontynuuje prace nad zwiększaniem funkcjonalności telewizji cyfrowej. W najbliższym czasie lista dostępnych funkcji zostanie powiększona o możliwość zaprogramowania nagrywania wszystkich odcinków seriali niezależnie od czasu ich nadawania, czy zapisu dwóch programów jednocześnie. W planach na najbliższą przyszłość znajduje się też usługa Multiroom, pozwalająca na doprowadzenie sygnału TV cyfrowej do drugiego odbiornika w gospodarstwie domowym.

Telewizja cyfrowa UPC jest już dostępna w Warszawie, aglomeracji katowickiej, Wrocławiu, Opolu, Krakowie, Trójmieście i Szczecinie. Na początku 2009 roku w jej zasięgu znajdą się także Lublin, Bydgoszcz i Kielce.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: