UPC Polska - nowości dla użytkowników telewizji cyfrowej

Newsy
Żródło: UPC
Opinie: 0
Opinie: 0

UPC Polska, jako pierwszy na polskim rynku operator telewizji cyfrowej, umożliwiło swoim abonentom nagrywanie dwóch programów jednocześnie podczas oglądania trzeciego.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie UPC przez instytut ARC Rynek i Opinia wynika, że aż prawie 70% użytkowników TV Cyfrowej UPC, którzy wybrali pakiet z dekoderem wyposażonym w nagrywarkę, wymienia możliwość rejestrowania programów jako najważniejszą funkcjonalność usługi. Abonenci deklarują również, że ok. 25% czasu, jaki poświęcają ogółem na oglądanie telewizji to czas, w którym oglądają programy nagrane uprzednio za pomocą dekoderów MediaBox. Mając na uwadze ogromną popularność funkcji nagrywania UPC Polska przeprowadziło aktualizację oprogramowania dekoderów, dzięki której możliwe stało się nagrywanie dwóch programów jednocześnie. Firma stała się w ten sposób pierwszym na polskim rynku operatorem oferującym taką możliwość swoim abonentom.

Z możliwości oglądania trzeciego programu w trakcie jednoczesnego nagrywania dwóch innych mogą skorzystać ci użytkownicy, którzy wybrali dekodery z nagrywarką i HD.

Kolejna nowość to automatyczne zarządzanie zasobami dysku nagrywarki. W przypadku, gdy ilość wolnego miejsca na dysku pozwala na nagranie mniej niż jednej godziny kolejnego programu, dekoder automatycznie usunie najstarsze nagrania. Aby zapobiec automatycznemu usunięciu nagranych pozycji, które użytkownik chciałby zachować na dysku, dodana została również opcja pozwalająca na zabezpieczenie nagrania przed automatycznym usunięciem. Opcja automatycznego zarządzania zasobami dysku jest domyślnie wyłączona – jej aktywacji można dokonać w menu dekodera. Przypomnijmy – na dysku dekodera można nagrać nawet do 65 godzin programu.

Od początku października oferta telewizji cyfrowej UPC dostępna jest dla wszystkich mieszkańców Szczecina i Gryfina, znajdujących się w zasięgu sieci. Poza tym z usługi telewizji cyfrowej UPC mogą już korzystać mieszkańcy Warszawy, aglomeracji katowickiej, Wrocławia, Opola, Krakowa i Trójmiasta.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: