Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty oraz Instytut Łączności połączyły wysiłki w "działaniach na rzecz efektywnej i długotrwałej współpracy przy rozwiązywaniu problemów związanych z rozwojem rynku usług teleinformatycznych i pocztowych a wynikających ze stałego postępu technologicznego, wdrażania nowych rozwiązań technicznych i zastosowania najnowszych osiągnięć myśli naukowo-technicznej". Tak wzajemne współdziałanie na najbliższe lata określa "Porozumienia o współpracy" podpisane 20 bm. pomiędzy Prezesem URTiP ,Witoldem Grabosiem a prof. Andrzejem P. Wierzbickim, Dyrektorem IŁ.
Porozumienie ma charakter umowy ramowej, otwierającej wszelkie możliwości współpracy na podstawie umów cywilnoprawnych zawieranych jednak na zasadach zamówień publicznych. Choć jesteśmy przekonani, że oferta Instytutu Łączności jak zwykle bywa najlepsza, to jednak wszystko będzie się dziać na warunkach otwartej konkurencji - powiedział Andrzej Chrzanowski, Dyrektor Generalny URTiP, który wraz z prof. Pawłem Szczepańskim reprezentującym IŁ opracowywali porozumienie.
W ciągu najbliższych dwóch miesięcy Instytut Łączności przygotuje projekt programu wieloletniego formułującego zasady systematycznego finansowania badań prowadzonych w Instytucie oraz pozwalającego na uzyskanie poparcia szeregu instytucji, w tym URTiP, dla zdobycia na nie funduszy państwowych.
Zdaniem Prezesa URTiP, Witolda Grabosia - współpraca z Instytutem, to sposób na dysponowanie przez nasz urząd fachowymi ekspertyzami, pozyskanymi do współpracy profesjonalistami oraz mocnymi kontaktami na arenie międzynarodowej.