Usługa Xtra numer - wirtualne numery telefonu w PLAY

Newsy
Żródło: PLAY
Opinie: 7

PLAY przygotował dla swoich klientów usługę pozwalającą na zachowanie prywatności podczas publicznego wykorzystywania telefonu komórkowego.

Opis usługi:

Nie chcesz podawać swojego głównego numeru w sieci, nieznajomym w ogłoszeniach? Sprzedajesz samochód, mieszanie, komputer na aukcjach internetowych? Jesteś aktywny na portalach społecznościowych, ale chcesz zachować swoją prywatność? Nie musisz podawać swojego numeru telefonu! Nie musisz kupować dodatkowej karty SIM. Uruchom Xtra numer na swojej karcie i nim posługuj się gdzie chcesz! Może go włączyć i wyłączyć kiedy tylko chcesz. W pełni kontrolujesz sytuację i nie musisz obawiać się niechcianych telefonów i SMSów.

Opis usługi

1) Usługa umożliwia uruchomienie przez Użytkownika Usługi maksymalnie 3 numerów dodatkowych (Xtra Numer-ów) przypisanych do numeru w sieci Play

2) Wszelkie połączenia głosowe oraz SMS-y wykonywane na Xtra Numer zostaną przekierowane z Xtra Numeru na numer główny Użytkownika Usługi.

3) Aby uruchomić Xtra Numer należy wysłać Bezpłatnego SMS-a o treści START lub S pod numer 8055.

4) Xtra Numer jest przydzielany losowo i aktywny przez okres dwóch tygodni.

5) Można przedłużać okres ważności Xtra Numeru o kolejne okresy dwu tygodniowe, jednakże nie dłużej niż łącznie o 6 miesięcy. Aby przedłużyć okres ważności Xtra Numeru należy wysłać Bezpłatnego SMS-a pod numer 8055 o treści PRZEDLUZ lub PRZEDLUZ A lub B lub C, jeśli jest aktywnych więcej Xtra Numerów.

6) Aby sprawdzić swoją listę aktywnych Xtra Numerów i/lub jaki mają prefix (A, B lub C) należy wysłać Bezpłatnego SMS-a pod numer 8011 o treści NUMERY.

7) Aby dezaktywować Xtra Numer należy wysłać SMS-a pod Bezpłatny numer 8011 o treści STOP lub STOP A lub B lub C, aby wyłączyć dany Xtra Numer. Aby wyłączyć wszystkie Xtra Numery należy wysłać komendę STOP X.

8) Aby uzyskać skróconą informację o Usłudze należy wysłać Bezpłatnego SMS-a pod numer 8011 o treści INFO.

9) Dostępne komendy w Usłudze można uzyskać wysyłając SMS-a pod Bezpłatny numer 8011 o treści POMOC.

Jedyną funkcjonalnością Xtra Numeru jest przekierowywanie połączeń głosowych i SMS-ów na numer główny Użytkownika Usługi. Oznacza to, że z Xtra Numeru nie można wykonywać jakichkolwiek połączeń, wysyłać SMS-ów, MMS-ów, korzystać z transmisji danych ani z jakichkolwiek innych usług telekomunikacyjnych.

Użytkownik Usługi nie może dokonać cesji Xtra Numeru, nie może przenieść Xtra Numeru do innej sieci, jak również nie może przenosić Xtra Numeru między ofertami abonamentowymi i przepłaconymi.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  sunwoj pisze: 2010-05-17 17:38
  ciekawa usluga, nawet nie wpadlbym na takie cos, kiedys jednak w plusie wewnatrz sieci przekierowania w pewnej taryfie byly za darmo i podobne rozwiazania byly stosowane, ale nie przekierowywalo sms'ow.
  0
 • Users Avatars Mini
  Piotr pisze: 2010-05-17 18:07
  Super!!!! I do tego za free. To jest w ramach TESTÓW... wiec pewnie jakaś opłata będzie. Ale jak nie więcej niż 5 zł... to BIORĘ!
  0
 • Users Avatars Mini
  viator pisze: 2010-05-17 18:32
  dobre. naprawdę może się przydać. może W3 skopiuje pomysł.
  0
 • Users Avatars Mini
  cesarz pisze: 2010-05-17 21:16
  I to może sprawić że będzie 3 x więcej użytkowników sieci Play , ale dobra usługa z pewnymi warunkami - czytaj o przenoszeniu numeru Xtra.
  0
 • Users Avatars Mini
  Banita pisze: 2010-05-17 23:05
  Ciekawy pomysł, ale ja czekam na coś innego w Play Fresh, na numer stacjonarny! Mam nadzieję , że się doczekam. Chodzi mi oczywiście o numer stacjonarny na jednej karcie z numerem komórkowym. Taką usługę ma Era , ale tylko w abonamencie. Usługa Xtra numer pokazuje , że możliwości techniczne są !
  0
 • Users Avatars Mini
  krzysp pisze: 2010-05-17 23:13
  Świetna usługa kiedy korzystamy z różnego rodzaju serwisów ogłoszeniowych. Dodatkowo telefon sygnalizuje połączenie przychodzące na dodatkowy numer jako połączenie przekazane, więc jeszcze przed odebraniem połączenia wiemy, jakiej sprawy połączenie może dotyczyć :-) Brawo PLAY! :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  erazm pisze: 2010-05-18 12:25
  Gorzej, że testują to na "żywym organizmie" i póki co osoba dzwoniąca i tak się może dowiedzieć pod jaki naprawdę numer dzwoni, co pewnie ją zastanowi z kima ma do czynienia
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: