UPC trzymało swój sprzęt pod wanną emeryta - teraz wzywa go do zapłaty ponad 400 tys. zł

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
UPC pozywa emeryta

Polsat News przygotował reportaż, który opisuje sytuację emeryta, który został wezwany przez UPC do zapłaty 400 tys. zł.

Emeryt mieszkający w kawalerce w Mińsku Mazowieckim przypadkowo zalał lokal pod swoją kawalerką.

Okazało się, że UPC trzymało tam sprzęt, a zalane pomieszczenie jest opisywane w reportażu jako serwerownia. Wartościowy sprzęt telekomunikacyjny UPC umieściło pod wanną emeryta.

Cała sprawa jest opisana tutaj

UPC zreflektowało się i zmieniło swoje stanowisko w tej sprawie. Oto specjalne oświadczenie operatora w tej sprawie:

„W dniu 19 sierpnia 2019 w Mińsku Mazowieckim na skutek zalania lokalu użytkowego, wynajmowanego przez UPC, uszkodzeniu uległ sprzęt sieciowy, instalowany blisko klientów, niezbędny do świadczenia usług szerokopasmowych. Przeciek nastąpił z sąsiadującego lokalu, położonego na wyższej kondygnacji, a spółka podjęła kroki zmierzające do pełnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i ustalenia odpowiedzialności. W tym celu zwróciliśmy się również do lokatora mieszkania, z którego nastąpiło zalanie. Po zapoznaniu się z jego stanowiskiem, przekazaliśmy mu informację, że nasze pismo nie ma charakteru wiążącego i zdecydowaliśmy, że nie będziemy podejmować wobec niego dalszych działań. Przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji.”

UPC informuje także dodatkowo, że zalany lokal nie był serwerownią UPC. Było to pomieszczenie techniczne, w którym znajdowały się urządzenia sieciowe.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: