Według UE, UKE jest za słabe

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 10
Opinie: 10

Komisja Europejska pozwała we wtorek Polskę przed unijny Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu za złe przepisy ograniczające uprawnienia UKE. KE naciska też na umożliwienie lokalizacji osób dzwoniących na numer alarmowy 112.

Sprawa, która trafiła przed unijny trybunał, dotyczy ograniczonych uprawnień UKE w zakresie stosunków między poszczególnymi operatorami na rynku telekomunikacyjnym i wzajemnego dostępu do swoich sieci.
KE wraca także do funkcjonowania numeru alarmowego 112 w Polsce - za brak którego Polska długo była na cenzurowanym. Obecnie KE uznaje, że numer działa, ale nie ma gwarancji, że osoba dzwoniąca z telefonu komórkowego może być zlokalizowana przez służby ratunkowe. Problem występuje w wielu krajach UE.

Trzecia wtorkowa decyzja dotyczy niezależności szefa UKE. Zdaniem Komisji Europejskiej z przyjętej przez Sejm ustawy o państwowym zasobie kadrowym wynika, że premier ma swobodę w odwoływaniu prezesa UKE, tym bardziej, że polskie prawo nie przewiduje kadencyjności tego stanowiska. KE przypomina, że polski rząd ma znaczne udziały w niektórych firmach z branży.

Opinie:

Opinie archiwalne (10):

Komentuj

Komentarze / 10

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2006-12-13 01:06
  ma udzialy i co sam na siebie kary naklada ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Maras pisze: 2006-12-13 01:43
  kogo KE ma na mysli mówiąc że polski rząd ma znaczące udziały w niektórych firmach z branży? chyba nie TPSA w której Polska (rząd) ma 3,87%...natomiast Dialog należy w 100% do KHGMu (a tutaj już 44,28% to skarb panstwa) czyli defacto KGHM i Dialog to państwowe firmy. idziemy dalej NOM "1044" - 35% należy do orlenu (skarb państwa ma w nim 10,2%). pozostałe 65% nalezy do EXATELA a EXATEL nalezy w 95% do PSE (polskie sieci elektroenergetyczne) a PSE z koleji jest już totalnie firmą pańswową....
  0
 • Users Avatars Mini
  Maras pisze: 2006-12-13 01:55
  1osobową spółką skarbu panstwa - czyli taki operator jak NOM to kolejna firma wzasadzie państwowa... ERA tu sie trudno połapac bo sprawy ciągle w sądzie.... PLUS/Polkomtel - tutaj tez ciekawa sytuacja bo wzasadzie 60% polkomtela należy do defacto państwowych molochów wspomnianych wyżej (PSE, KGHM, ORLEN, Węglokoks) - wnioski jeżeli polskiej branży telekomunikacyjnej mówimy o firmach państwowych z układami to raczej powiniśmy miec na mysli takie przechowalnie stołków dla ludzi z układami jak....
  0
 • Users Avatars Mini
  Maras pisze: 2006-12-13 02:04
  Dialog. PLUS czy NOM. dlatego słyszałeś może Hubi o jakich poważnych karach nałożonych na te firmy?raczej nie. Za to rząd swoimi urzędami walczy usilnie z Tepsą bo nie ma w niej już praktycznie żadnych udziałów (sprzedał albo rozdał np dotując akcjami TPSA kopalnie i spółki węglowe ktore je spieniężyły na giełdzie) wiec ta tzw. konkurencja wobec TP na którą wszyscy czekają to w zasadzie państwowe molochy w których jest wielokrotnie wiecej państwa i państowych stołków kolesi niż w TPSA
  0
 • Users Avatars Mini
  wlo pisze: 2006-12-13 09:40
  No dokładnie... Hipokryzja? Czy po prostu... interes? Bo z czegoś trzeba utrzymywać biura parlamentarnych partii ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  tomi pisze: 2006-12-13 11:40
  No,fajny wykład *MARAS,który mnie troche zasmucił ponieważ kolejny raz dochodzi do mnie wiadomość,że głowy państwa mają w dupie naród tylko pod siebie są realizowane wszelkie uchwały i projekty a jakas zmianka w prawie jest robiona dla ludzi sporadzycznie tak,zeby było prawie widać ze cos tam się nazwijmy to-dzieje!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  tomi pisze: 2006-12-13 11:44
  Cagle jakieś przekręty i wpadki głów państwa,którzy reprezentują nasz kraj-wstyd i chańba. Takie buractwo na "górze" powoduje ,ze za granicą jestesmy spostrzezani przez pryzmat Leppera i innych głąbów. Jastem polakiem ale mi wstyd za tych na "górze"!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  mirekb pisze: 2006-12-13 12:02
  przeciez mialo byc Prawie Sprawiedliwie wiec jest...O CO CHODZI KOALICJANTOW??Pani Ania niech dziala jeszcze ostrzej i wreszcie nalozy kare na cala3 za zmowe cenowa,tak trudno to udowodnic???
  0
 • Users Avatars Mini
  wlo pisze: 2006-12-13 12:05
  mirekb - zrozum... kara obciąża zysk - nie jest kosztem... Uważasz naiwnie, że państwo pozbędzie się dywidendy???
  0
 • Users Avatars Mini
  wlo pisze: 2006-12-13 12:06
  Chociaż... I tak na to samo konto trafi ;-) A z drugiej strony, jakby obciązyć karami w wysokości zysku, to Pozostali udziałowcy, o dywidendzi mogliby pomyśleć tylko ;-) No jest to sposób w sumie.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: