Apple ogłosił kolejny zielony cel na 2025 r., polegający m.in.:
- na wykorzystaniu do tego roku we wszystkich bateriach kobaltu pochodzącego w 100% z recyklingu.
- do 2025 roku magnesy w urządzeniach Apple będą w całości wykorzystywać pierwiastki ziem rzadkich pochodzące z recyklingu
- wszystkie zaprojektowane przez Apple płytki drukowane będą w 100 procentach wykonane z przetworzonej cyny i złota.
W 2022 roku Apple rozszerzył wykorzystanie kluczowych metali pochodzących z recyklingu i obecnie jest to:
- ponad dwie trzecie całego aluminium
- prawie trzy czwarte wszystkich pierwiastków ziem rzadkich
- ponad 95 procent wolframu
W 2022 r. jedna czwarta całego kobaltu znajdującego się w produktach Apple pochodziła z materiału pochodzącego z recyklingu (13 procent rok wcześniej). Kobalt jest kluczowym materiałem w bateriach stosowanych w większości elektroniki użytkowej.
Innowacje przyczyniły się również do postępu w realizacji kolejnego zobowiązania Apple na 2025 rok: wyeliminowania tworzyw sztucznych z opakowań firmy. Wprowadzono nowe folie ekranowe, opakowania i pianki amortyzacyjne.
Aby zająć się pozostałymi 4 procentami plastiku w opakowaniach, Apple zastępuje etykiety i laminowanie pudełek. W zeszłym roku opracowano niestandardową drukarkę, aby wprowadzić druk cyfrowy bezpośrednio na pudełkach iPhone'a 14 i iPhone'a 14 Pro, eliminując potrzebę stosowania większości etykiet. Nowy lakier do nadruku, który można znaleźć na opakowaniach iPada Air, iPada Pro i Apple Watch Series 8, zastępuje laminację z tworzywa sztucznego. Innowacja pomogła uniknąć ponad 1100 ton plastiku i ponad 2400 ton dwutlenku węgla.
Stosowany przez firmę robot do demontażu iPhone'a, Daisy, oddziela baterie od innych komponentów i umożliwia specjalistycznym firmom zajmującym się recyklingiem odzyskiwanie kobaltu i innych materiałów, w tym litu. Apple szacuje, że od 2019 roku z baterii wydobytych przez Daisy odzyskano ponad 11 000 kilogramów kobaltu, a następnie zwrócono je na rynek wtórny. Daisy pomaga również odzyskiwać pierwiastki ziem rzadkich, które są w dużej mierze tracone w tradycyjnych procesach recyklingu elektroniki.
W 2022 roku tylko około 20 procent wszystkich materiałów wykorzystywanych w produktach Apple pochodziło z recyklingu lub źródeł odnawialnych.