Zbierająca się co 4 lata Konferencja Pełnomocników, najwyższy organ Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego ITU, którego członkami są prawie wszystkie państwa świata, w dniu 4 października 2002 r. wybrała, Polaka, Władysława Moronia, do Komitetu ds. Regulaminu Radiokomunikacyjnego.
Komitet ds. Regulaminu Radiokomunikacyjnego ITU-RRB (Radio Regulations Board) składa się z 12 wybranych osób o wysokich kwalifikacjach w dziedzinie radiokomunikacji, posiadających duże doświadczenie praktyczne w dziedzinie przydzielania i wykorzystywania częstotliwości. Każdy członek musi być na bieżąco zaznajomiony z warunkami geograficznymi, ekonomicznymi i demograficznymi szczególnie jednego regionu świata. Członkowie Komitetu reprezentują 5 Regionów, na jakie ITU dzieli świat (jednym z nich jest Region C "Europa Środkowo-Wschodnia") i pełnią swoje funkcje w sposób niezależny i okresowo.
Zadaniem Komitetu jest zatwierdzanie procedur stosowania Regulaminu Radiokomunikacyjnego oraz rozpatrywanie problemów jakie mogą pojawić się w związku z przydzielaniem widma częstotliwości radiowych i jego użytkowaniem.
Także w poprzednich dwóch czteroletnich kadencjach, jednym z dwu członków RRB od Regionu C był Polak, prof. Ryszard Strużak.
Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny ITU (International Telecommunication Union) jest jedną z najstarszych organizacji międzynarodowych o zasięgu światowym. Początki ITU sięgają wczesnego okresu rozwoju łączności telegraficznej. ITU obecnie skupia 189 krajów członkowskich i ponad 600 pozarządowych organizacji telekomunikacyjnych. Od 1921 roku Polska jest członkiem ITU.
Związek stanowi dobrowolne stowarzyszenie niezależnych krajów, których przedstawiciele na szczeblu rządowym spotykają się co pewien czas i wydają decyzje w zakresie uzgodnionych wcześniej przepisów dotyczących funkcjonowania wszystkich służb telekomunikacyjnych.
Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny odgrywa centralną rolę we wszystkich sprawach odnoszących się do telekomunikacji dwudziestego pierwszego wieku w skali światowej na trzech obszarach działania : 1) technicznym - promocja rozwoju urządzeń i usług telekomunikacyjnych oraz powszechnej ich dostępności, 2) rozwoju - promocja rozwoju telekomunikacji w krajach rozwijających się, 3) politycznym - promocja nowego, szerszego podejścia do spraw telekomunikacji i jej roli w rozwoju gospodarczym i społecznym w skali światowej.
Władysław Moroń jest obecnie Doradcą Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Przez wiele lat pracował w Instytucie Łączności we Wrocławiu. Posiada dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie zarządzania widmem radiowym oraz spraw związanych z kompatybilnością elektromagnetyczną. Od roku 1990 uczestniczy w pracach Europejskiej Konferencji Administracji Pocztowych i Telekomunikacyjnych (CEPT). Jego działalność koncentrowała się na pracy w Europejskim Komitecie Radiokomunikacyjnym w ramach CEPT, zajmującego się technicznymi i regulacyjnymi aspektami zarządzania widmem radiowym.
Od 1991 r. uczestniczy w działalności ITU, biorąc udział w spotkaniach Radiowej Grupy Doradczej, Zgromadzenia Radiokomunikacyjnego i w Konferencjach Światowej Radiokomunikacji jako członek delegacji polskiej. W 1997 został wybrany wiceprzewodniczącym Europejskiego Komitetu Radiokomunikacyjnego i pozostawał na tym stanowisku do końca 2001 roku. Od roku 1998 do 2000 brał udział w pracach Specjalnej Grupy Zgromadzenia Ogólnego CEPT, która prowadziła prace mające na celu reorganizację CEPT. W latach 1976-2000 przewodniczył Międzynarodowemu Sympozjum Kompatybilności Elektromagnetycznej. Od roku 1963 aż do lat 80-tych uczestniczył w działalności i spotkaniach Organizacji Współpracy w Telekomunikacji OSS, która była regionalną organizacją dla Wschodniej Europy, zajmującą się widmem radiowym i kwestiami kompatybilności elektromagnetycznej.