Właściciel PLAY walczy o Vodafone Italia

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Grupa iliad walczy o Vodafone Italia

Grupa iliad przedłożyła Grupie Vodafone kolejną propozycję połączenia iliad Italia i Vodafone Italia.

Vodafone Italia został wyceniony na 10,45 mld euro. Vodafone otrzymałby 50% kapitału kapitału zakładowego NewCo, wraz z płatnością gotówkową w wysokości 6,5 mld euro i pożyczką akcjonariuszy w wysokości 2,0 mld euro.

Iliad Italia jest wyceniany na 4,45 mld euro. Iliad otrzyma 50% kapitału zakładowego NewCo, wraz z płatnością gotówkową w wysokości 500 mln euro i pożyczką dla akcjonariuszy w wysokości 2,0 mld euro.

Na włoskim rynku działa teraz 5 operatorów komórkowych i ponad 10 stacjonarnych sieci szerokopasmowych.

W oparciu o szacowany EBITDAaL Vodafone Italia w wysokości 1,34 mld euro w roku obrotowym 2024 proponowana transakcja implikuje mnożnik EBITDAaL na poziomie 7,8x, tj. więcej niż 7,1x EBITDAaL oferowany przez iliad w ofercie o wartości 11,25 mld euro w lutym 2022 r.

W ramach proponowanej transakcji iliad miałby opcję kupna udziałów kapitałowych Vodafone w NewCo i byłaby w stanie nabyć pakiet 10% kapitału zakładowego NewCo każdego roku.

Oczekuje się, że połączona firma wygeneruje przychody w wysokości około 5,8 mld euro i EBITDAaL w wysokości około 1,6 mld euro w roku obrotowym kończącym się w marcu 2024 r.

Skorzysta również z oczekiwanych rocznych synergii w wysokości ponad 600 mln EUR w zakresie Opex + Capex.

Po zamknięciu proponowanej fuzji dźwignia finansowa wyniosłaby 4,5x dług netto do EBITDAaL, przy czym celem jest obniżenie tego wskaźnika do poziomu poniżej 3x w ciągu trzech lat od zamknięcia.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: